Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
2009 Pozri príspevok
Neviem o akej šupke sa to stále pri špargliach hovorí. Som blázon? Ja ju schrúmem celú. Šupku nemá ukrojím iba koniec. Veď je to niečo krehké a jemné. Hm.. ale asi sa píše o tej žltej čo predávajú v obchode balíčkované. Je to asi nejaký hybrid alebo dovoz. Neviem. Mne sa totiž očami nepáči tak som s nej nikdy neochutnala. Ale zelená špargľa šupku nemá
Špargľu treba konzumovať čo najčerstvejšiu, najlepšie hneď v deň, kedy sme si ju kúpili. Bielu špargľu treba šúpať, od hlavičky smerom dolu. Spodné časti špargle bývajú dosť drevité, preto sa zvyknú dva centimetre z konca odrezať. Netreba ich však vyhadzovať, dajú sa použiť napríklad do polievky alebo vývaru, ktorý môžete po rozmixovaní vypiť alebo použiť na ďalšie varenie. Tým istým spôsobom sa dajú zužitkovať aj šupky, treba ich ale pred varením poriadne očistiť. Pre vysoký obsah dusičnanov sa špargľa neodporúča druhý krát zohrievať.
1 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Aby sme sa starali aj o dušu, nie len o zaludok, pripajam maly relax:
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Laco-monter Pozri príspevok
treba ho aj hladkať ???

jasnééé milujem ťa a teš sa, že ťa zožeriem
Naposledy upravil bettylou : 19.05.10 at 11:22
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

OCHORENIA ĽADVÍN A MOČOVÝCH CIEST A ALTERNATÍVNE PROSTRIEDKY.
Ľadviny pomáhajú srdcu dávať lásku. Tak sebe, ako aj druhým. Ľadviny trpia, ak prežívate viac, než je vhodné osudy svojich blízkych. Ľahko sa radí, čo má robiť ten druhý. Ak sa naše rady nestretnú s názormi tých, ktorím sú určené, zvyšuje sa tlak myšlienok a tým sa zvyšuje prekrvenie ciev a napätie sa prejaví poruchou prekrvenia ľadvín.
Pomáhajme, až keď nás požiadajú a rozlišujme mieru tejto pomoci. Mlčme, aj keď nám je do plaču, aj keď sme niečo podobné prežili. Človek sa riadi buď vlastnou aktivitou, alebo dôsledkom svojich chýb. Snaha o zmenu, hoci v našom ponímaní „dobra“ sa prejaví vždy ako negatívna služba. Riešením je vysielať k naším milým kľud a podporu, nie strachy a obavy. Verme času a múdrosti života. Prinesie to čo má a bude to dobré.
Ak sa začne strach človeka zo zlyhania voči ostatným ľuďom preň zničujúci, začínajú zlyhávať ľadviny.

Žena -
Výraz ušľachtilého, chápajúceho a obetavého chovania z minulosti sa v dnešnej dobe rozdelila na rôzne typy. Niektoré sa názormi a záujmami približujú mužom. Športujú ako muži, zvládajú pracovné funkcie a stávajú sa tvrdými. No aj fyzické telo sa prispôsobuje týmto spôsobom. Je veľa žien, ktoré sa snažia nepodľahnúť tejto dobe a svoj cit si nesú nedotknutý životom ďalej. Čím sú jemnejšie, tým väčšia tvrdosť na nich dopadá, tým skôr, že muž, ktorého si vyberú za partnera, po citovom vzplanutí na začiatku splynie neskôr s šeďou davu. Doma, kde čakajú lásku, pohladenie, dostávajú úlohy ako výchova detí, naplnenie žalúdkov a pohodlia. Ako zmeniť tieto každodennosti a k tomu strach a obavy v zamestnaní?
Život sa stáva bez radosti, fádny, dobrá pôda pre rozvoj strachov. Tento pretlak myšlienok sa prejaví na fyzickom tele potrebou vylúčenia von. Močový zvierač sa nedá vôľou ovládnuť , povoľuje a moč samovoľne odteká, čo je pre ženu, ktorá starne a stáva sa rokmi menej atraktívnou, menej žiadanou pre partnera viac ponižujúce. Cítite tu absenciu sebelásky?
My, ktoré plačeme, potajme prosíme o radu ako sa zbaviť trápenia, zdvihnime hlavy! Usmejme sa a pozrime sa do zrkadla. Nemenovaná herečka raz vyriekla: „Neznám tě, ale umeju tě! “ Začnime deň s úsmevom , odpusťme si

VONNÉ OLEJE SÚVISIACE S ĽADVINAMI:
Arnika z horských druhov, Vavrín (bobkov list), Bergamot, Kajeput, Jalovec viržinský, Citrónová tráva, Santalové drevo, Čajovník, Céder, Lipa
Vonné oleje nie sú iba voňavé tekutiny. Za každým z nich je bytosť, ktorá sa vzdala svojho fyzického a éterického tela, aby nám odovzdala posolstvo svojho rastlinného druhu.

Ľudia so silnými ľadvinami sa vyznačujú rozvahou, rozhodnosťou, pevnou vôľou, úspechom a dlhým životom.
Úzkosť pri oslabenej energii ľadvín má základ vo vyčerpanosti, v nezvládaní brániť svoje stanovisko. „Stáť pri svojom partnerovi“ znamená, že sa vieme postaviť k problémom čelom. Až potom zvažujeme, či problém nie je tak veľký, že ho nedokážeme riešiť. Ak človek cúvne, znamená to, že je zbabelý a svoju zodpovednosť sa snaží preniesť na iných.
Odvaha znamená ochotu pomôcť a bojovať- získať, stratiť či nájsť kompromis. V dôsledku ide o to, aby sme posilnili vlastnú imunitu a rozpínanie tým, že sa dívame veciam do „ očí“, zatneme zuby a ak zistíme, že protivník má väčšie argumenty , či moc, môžeme ustúpiť bez toho aby sme stratili svoju tvár. Ak sa púšťame do konfliktov len preto aby sme dokázali, že sme lepší, to znamená, že sa necítime byť rovnocenní.
„Vyhraje ten, kto nebojuje“
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Práve som si objednala u vyd.Martinus:

Jsem zena (Galina Seremetevova)

To chcem aktuálne urobiť pre svoje zdravie......
0 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

V prvom rade je zo vsetkeho najdolezitejsie detoxikovat organizmus prirodzenym sposobom,kvalitnou vyzivou,ktoru na nasom trhu velmi velmi ,ak vobec, najdeme...mozno to bude v lete lepsie.Okolo nas je sama chemia,poda neobsahuje tak dolezity selen,skodi nam voda, vzduch,slnko...treba sa chranit, uzivat doplnky vyzivy, ktore nam vedia zabezpecit to, co v strave chyba....Uz ani tie bylinky, ktore tu zbierame, nie su ciste,este ich aj davame do chemie-liehu vyluhovat...to je moj nazor a skusenost.K tomu pohyb a pozitivne myslenie.Potom budeme v pohode.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Junior member!
pozor na selén a jeho správne užívanie!!!!!!!
pri nesprávnom užívaní hoci je vtabletke ako prírodný produkt , pôsobí toxicky - ako jed.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Selén nad zlato
Selén sa prirodzene nachádza v pôde a tým pádom aj v rastlinách, vďaka čomu sa takto dostáva do živých organizmov konzumujúcich ovocie, zeleninu či rôzne obilniny a byliny. Európska pôda, v porovnaní s americkou, kanadskou a čínskou, je na selén pomerne chudobná. Je preto čoraz ťažie získať do organizmu jeho dostatočné množstvo čisto prostredníctvom potravy.

Špeciálne bohatým zdrojom selénu sú orechy (najmä brazílske), ryby a iné morské či sladkovodné živočíchy, vnútornosti (obličky, pečeň) a mäso.

Ak uvažujete o tom, že sa ozdravíte poriadnou dávkou selénu, buďte maximálne opatrní! Selén je vo vysokých dávkach jedovatý a rakovinotvorný. Nadbytok selénu v krvi spôsobuje ochorenie selenózu. Prejavuje sa nervozitou, nevoľnosťou, poruchami trávenia, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov a bielymi škvrnami na nich, poškodením nervov. Jedným z hlavných príznakov je aj dych a pot páchnuci cesnakom. Smrteľná dávka je 5 miligramov na jeden kilogram hmotnosti.
Optimálna hladina selénu v krvi je okolo 100 mikrogramov na liter!
3 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Púpavové želé

220 kvetov púpavy, 1 l vody, 1 pomaranč, 1 - 2 ČL kyseliny citrónovej, 1 kg cukru, Gelfix 1:1 (alebo iný želírovací prípravok)

Kvety púpavy opláchneme, dáme do hrnca, zalejeme vodou, pridáme ošúpaný pomaranč nakrájaný na kocky a kyselinu citrónovú. Premiešame drevenou vareškou a necháme 24 hodín lúhovať.

Potom precedíme. Z 1 kg cukru odoberieme 2 lyžice, premiešame s Gelfixom, pridáme k precedenému výluhu a privedieme do varu. Pridáme zvyšok cukru a za stáleho miešania varíme cca 5 minút aj viac. Prípadne postupujeme podľa toho ktorého želírovacieho prípravku.

Ešte horúce vlejeme do (výživových) fľaštičiek, dobre zatvoríme, otočíme hore dnom a uložíme do deky, kým nevychladne. Prípadne môžeme krátko zasterilizovať.
4 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
nebolo by vhodnejšie , čo sa týka zdravia, keď sme už na tejto rubrike, požiť zmixovaný citrón alebo limetku?

Je to o zdraví ? kyselina citrónová je artikel potravín , ktorá sumelými sladidlami by som neodporúčal.Kyselina citrónová nevytvára v organizme zásadotvorný ale kyselino tvorný proces...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja osobne mám mix.. grep.. citrón a pomaranče. Odšťavovač makal ale nepomôže mi to. Mám teplotu a zrazí to asi iba chémia ak urobím 3 KROKY. Prvý pôjdem k lekárovi. . 2.Počkám v rade a . 3.posledný vystojím si radu v lekárni
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

Moje rady pre zdravie
1. Raz za čas zamente jedno denné jedlo čisto surovou stravou (raňajky alebo večeru) a čistou vodou s nízkym obsahom minerálov ako napr toma natura, dobrá voda, alebo rajec . Dobré je napríklad rozmixovať si banán, jablko a mrkvu a urobiť si z toho niečo podobné ako detskú výživu . Dôležité je ale k tomu nejesť už nič iné. V skratke ovocie, zelenina a voda - očistíte tým organizmus a zvýšite imunitu
2. raz za mesiac je vhodné urobiť hladovku v ktorej sa pije len čistá voda a to tak že jeden deň napr o 18 00 si dáte poslednú večeru (najlepšie niečo ako ovocie a zeleninu surovú) a nasledovný deň sa pije už len voda a až na ďalší deň sa najete ale až keď pocítite hlad - očistíte organizmus, zvýšite imunitu, zlepšíte inzulínovú citlivosť, telo bude spalovať prioritne poškodené bunky aby získalo energiu
3. dávajte si po každom sprchovaní alebo kúpaní na pár minút (2 min) ľadovú sprchu - zvýšenie imunity vážne
4. snažte sa dva - 3 krát do týždňa cvičiť (menej je málo a viac veľa) - dobré je plávanie, eliptický trenažér a jasné že tí čo chcú byť veľkí tak silový tréning (ktorý bohužiaľ moc zdravý nie je a časom sa prejaví u každého najmä na kĺboch) - celkové zlepšenie zdravia, imunity, a zlepšenie duševnej pohody a zlepšenie schopnosti zvládať stres akéhokoľvek pôvodu
5. snažte sa sem tam vybehnúť von na prechádzku naj do prirody a naj keď s vami niekto pôjde aby ste neboli sami (najmä pre počítačových závislákov pre ktorých je toto asi najťažšie zo všetkého - celkové zdravie + duševná pohoda (antidepresívne
6. ak sa cítite v priebehu dňa unavení tak si ľahnite na posteľ pustite si príjemnú hudbu zavrite oči a relaxujte stačí 30 min (ja obľubujem indiánske alebo výuku angličtiny na CD) - zvýšite tým psychickú aj fyzickú výkonnosť organizmu a aj vás čaká učenie alebo iná psychická práca tak vám pôjde ďaleko lepšie

No to je to čo ma tak napadlo v rýchlosti pretože som v robote a keby ma videl šéf tak ma dorazí hehe

BTW čo sa týka mňa som všežravec a bol som zvyknutý na vysoko-bielkovinovú stravu. 15 rokov som robil kulturistiku ale už ma to našťastie prešlo teraz už cvičím len doma kondičný tréning (drepy, sklapovačky, príťahy na hrazde, rozpažky, kliky na rôzny spôsob - ako záťaž používam stoličku ). Musím povedať že možno už svaly z ďaleka nemám ako predtým ale na druhú stranu sa cítim ďaleko lepšie a moja imunita je oveľa lepšia
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pridám jeden wellnes tip pre peknú pokožku:

Čaj pre našu pokožku.

20 g lupienkov ruží - pôsobia harmonizujúco
20 g tymiánu - čistiace a dezinfekčné účinky
20 g meteriny dúšky - antimikrobiálny účinok
20 g levandule - liečivý účinok

1ČL na šálku nechať 5 - 10 minút lúhovať.

Pokožku chránime a posilňujeme zvnútra, tieto rôzne rastlinky majú vzťah k pokožke regenerujú ju, udržujú ju zdravú:
Ružové lupienky - nie sú len afrodiziakum, ale na pokožku pôsobia harmonizujúco - pri suchej pokožke.
Tymián -čistí pokožku zvnútra von a dezinfikuje ju, z tohto účinku profitujú tiež ľudia, ktorých trápi akné.
Levanduľa - má liečivý vplyv na našu pokožku
Materina dúška - pôsobí antimikrobiálne a prináša pokožke rovnováhu.
Stačí 1 šálka denne asi 3x do roka jedna liečebná kúra.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ako postupovať pri studenej sprche:

Pre začiatočníkov, najprv sa dobre vyhrejeme a to takto: Môžme sa umývať napr. prírodnou alebo inou mäkkou kefou, tak, že si namočíme telo. Zastavíme vodu. Rozotrieme si všade mydlo alebo olej (aj kuchynský s kvapkou esencie) a kefou začneme krúživými pohybmi šúchať od vonkajšej strany pravého chodidla. Smerom hore celú nohu a po vnútornej strane zasa naspäť. Pokračujeme tak isto ľavú nohu. Ak treba zavlažíme sa trochu, aby nám bolo príjemne. Pokračujeme od vonkajšej hrany pravej dlane opäť krúživými pohybmi až k ramenu a po vnútornej strane ruky smerom dole. To isté ľavá ruka. Potom hlava (komu nie je príjemné, vynechá) krk, chrbát. Nakoniec krúživými pohybmi premasírujeme hruď a nakoniec jemne oblasť brucha a bokov. Pokožka sa týmto prekrví a zohreje. Opláchneme vlažnou vodou a tú potom schladíme na mieru, ktorú znesieme a sprchou postupujeme od vonkajšej strany chodidla pravej nohy tou istou cestou ako predtým kefou po celom tele. Pri sprchovaní chrbta cítime ako sa nám prehĺbi nádych a telo dostane krásnu dávku kyslíka naviac.. Pokračujeme hruďou a nakoniec ochladzujeme brušnú oblasť.
Toto je len jeden zo spôsobov ako sa sprchovať studenou vodou. Tak si ho vyskúšajte a užite. Možno sa vám zapáči.
Naposledy upravil bettylou : 19.05.10 at 19:30 Dôvod: gram
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Je to vynikajuci napad, urcite to skusim. Len mam dilemu, kto mi ten chrbatik premasiruje. To musime byt asi pri tom dvaja?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
neboj, sú aj kefy s dlhou rúčkou
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Čo môžem urobiť aktuálne pre svoje zdravie? - "nerozčuľujem sa nad hlúposťou a aroganciou kolegu". "Čo ma nezabije, to ma duševne posilní."
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

.
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:58
5 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Mozno niekomu pomoze, to by ma potesilo.....Necital som to, ale vraj je to rozsirene a pomaha..
5 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Očista podľa piatich elementov :
1. Prvok DREVO
orgány - pečeň a žlčník
posilňujúce a čistiace potraviny - obilniny špalda, pšenica, raž
zelenina - kyslá kapusta, brokolica, zelený šalát, kel aj ružičkový
tepelná úprava - naparovanie
chuť a farba - viac kyslá; zelená

2. Prvok OHEŇ
orgány - srdce a tenké črevo
obilniny - pohánka v kombinácii s kukuricou
zelenina - cvikla, čínska kapusta, mrkva, paštrnák
tepelná úprava - nasucho praženie
chuť a farba - jemne horká; červená

3. Prvok ZEM
orgány - žalúdok, slinivka brušná, slezina
obilniny - pšeno alebo ovos
zelenina - dyňa hokkaido, kapusta, cibuľa, karfiol
tepelná úprava - kratšie varenie do 10min.
chuť a farba - sladká; žltá

4. Prvok KOV
orgány - pľúca, hrubé črevo
obilniny - ryža naturálna alebo jačmeň
zelenina - zeler, petržlen, daikon (biela reďkovka), kaleráb, cesnak, jarná cibuľka tepelná úprava - dlhšie varenie nad 10min.
chuť a farba - pikantná; bledomodrá až biela

5. Prvok VODA
orgány - obličky, močový mechúr
obilniny - tmavá fazuľa alebo fazuľa azuki, prípadne pohánka
zelenina - mrkva, fazuľové struky, červené reďkovky
tepelná úprava - pečenie
chuť a farba - jemne slaná; tmavá až čierna

vidíme, ako pôsobia obilniny, zeleniny, dokonca aj tepelná úprava, chute a farby -energeticky ovplyvňujú naše orgány a tým celé naše telo. Tí ľudia, ktorí nejedli ešte takéto potraviny – obilniny, nech si na začiatku urobia v týždni jeden očistný deň daného elementu (napr. piatok) alebo každý deň jedno jedlo (napr. obed, či večeru) zložené z potravín určitého elementu. Ak už toto majú zvládnuté, môžu prejsť na 5dňovú očistu (jeden deň/jeden prvok). Začína sa vždy v pondelok od prvku DREVO. Celý týždeň sa nejedia žiadne iné potraviny okrem uvedených, žiadne sladkosti, ani tuky, oleje alebo ovocie. V priebehu očisty sa môžu konzumovať semienka (sézam, tekvica, slnečnica) ale maximálne 2 až 4 polievkové lyžice.
Takto by mal vyzerať jeden deň: uvarí sa 500g špaldy alebo raže, k tomu sa dá na tanier naparená brokolica a kyslá kapusta. Obilnina a zelenina je pokvapkaná jablkovým octom alebo citrónovou šťavou. Takéto zloženie jedla sa konzumuje celý deň v rôznych kombináciách so zeleninou z prvku DREVO.

Na druhý deň sa pokračuje prvkom OHEŇ, čiže sa uvarí pohánka s kukuricou v pomere 1:1, k tomu sa pridá napr. nasucho opražená mrkva s paštrnákom a opraženým sézamom.
Na tretí deň sa uvarí pšeno alebo ovos, k tomu sa tu môžu dať hrozienka a škorica (na sladko) alebo uvarené hokkaido, karfiol, či iná zelenina z tohto prvku, jemne to ochutiť Johsen Shoyu – sójovou omáčkou, ktorá keď je kvalitná, dodá sladkú chuť.

Štvrtý deň patrí prvku KOV, čiže sa uvarí ryža alebo jačmenné krúpy spolu s kari korením, k tomu zelená cibuľka alebo reďkovka, či kaleráb. Opäť sa všetko v priebehu dňa kombinuje v rámci prvku KOV.
Prichádza piaty deň a prvok VODA, kde na obličky a močový mechúr dobre pôsobí fazuľa, či pohánka. Uvarená fazuľa sa preloží napr. do jánskej misy, na vrch sa nakrája reďkovka, ochutí sa umeoctom a dá na 10 - 20 min. zapiecť do rúry.

Pri tejto očiste sú dôležité potraviny, ktoré sú uvedené v jednotlivých elementoch a tie sa môžu v rámci toho prvku ľubovoľne kombinovať. Takouto očistou sa prečistí a zharmonizuje všetkých 5 elementov a ak sme sa už rozhodli ju robiť, musíme ju dokončiť. Inak budú ostatné prvky - orgány trpieť, ako je to napr pri ryžovej kúre, kedy ryža čistí hlavne prvok KOV a iné orgány zasahuje len okrajovo. Po očiste 5.elementov máme krásne uprataný organizmus - celý 5 izbový byt a nielen jednu izbu. Myslime vždy na to, že čo do seba dáme, to nás tvorí a ovplyvňuje, lebo všetko, čo do tela vstupuje (jedlo, voda...), nás má vyživovať a zároveň čistiť, ale ak to nerobí, je to pre nás pomalý jed, na ktorý potom zomierame. Dnes ľudia nezomierajú na starobu, ale na chorobu. Dnes sa väčšinou nerodia zdravé deti, ale hneď po narodení dostávajú „nálepku“: je to alergik, astmatik, cukrovkár, celiatik....
Preto: „Jedlo by malo byť naším liekom a liek naším jedlom!“
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať