Zavrieť

Porady

Dodatočné DP - DPH na vstupe

Chcem poprosit o radu:
Zabezpecujeme stravu zamestnancom vo vydajni stravy ineho podniku, ktory nam podla poctu vydanych obedov fakturuje prenajom ich jedalne (stravne listky osobitne).
Nejakym sposobom sme prehliadli aj my aj oni - zabudli nam vyfakturovat tento prenajom za mesiace maj a jun. Chcem sa spytat - teraz nam vystavili fakturu za jul, kde nam fakturuju aj maj a jun. Musim za tu DPH na vstupe za maj a jun robit dodatocne DP - alebo to nechat do DP za jul....
Velmi mi pomozete, dakujem.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka je offline (nepripojený) Lenka

    som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac Lenka
    Nemusis robit dodatocne DP - doklad fakturu si obdrzal az teraz, takze do DPH to pojde v juli...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ja DPH uplatňujem v mesiaci, kedy obdržím faktúru. Takže môj názor je, že DDP nemusíš robiť, ale si to uplatni v 07/04 kedy si obdržal fa.

    Kubo je offline (nepripojený) Kubo

    Kubo
    Dík za radu. A este jedna vec - v opacnom pripade - ked sa na to pozeram z pozicie toho druheho podniku - oni musia podavat dodatocne priznanie?

    Kubo je offline (nepripojený) Kubo

    Kubo
    Ešte upresním môj dotaz - ide mi totiž o to, že DPH na vstupe aj výstupe by mali byť uplatnené v jednom mesiaci - t.j. ak ja si to dam všetko do DP za júl a poskytovateľ služby to dá dodatočným DP....neva? Skúste mi prosím vysvetlit ešte tento hlavybôľ...

    luky je offline (nepripojený) luky

    žena luky
    Podľa mňa ani druhá strana nemusí podať DP, ak pôjdeme podľa §19 odst.3, kde sa hovorí o opakovanom zdaniteľnom plnení.A to asi takto:ak sa dodanie tovaru, alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar, alebo služba za dodaný dňom, keď má byť podľa zmluvy zaplatené za opakovane alebo čiastkovo dodaný tovar, alebo službu.......Ak to náhodou nemáte v zmluve, urobte si dodatok.Ale ak by sa predsa partner rozhodol podať DP, tak to nič nemení na tom, že vy si odpočet DPH môžete uplatniť až vtedy, keď obdržíte faktúru

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    Mám takú možno hlúpu otázku ohľadom dodatočného DPH: Robil z vás už niekto dodatočné priznanie kvôli 3,- Sk ?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    selena
    Mám takú možno hlúpu otázku ohľadom dodatočného DPH: Robil z vás už niekto dodatočné priznanie kvôli 3,- Sk ?
    Ja som robila v 2.Q. kvôli 182,-- Sk.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nie je to náhodou v zákone o správe daní a poplatkov? Marí sa mi niečo so 100,- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.