Zavrieť

Porady

pripojenie dvoch routrov

Prosím veľmi o pomoc.Máme internet od T-comu.U suseda je router.Od neho mám natiahnutý kábel do môjho PC.Chcel by som napojiť aj notebook cez wifi pre domáce použitie.Mám router Zyxel P-660 HW series.Poraďťe mi ako na to.Nie som veľmi skúsený, ak je to možné tak podrobne. Dakujem.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

butyl Pozri príspevok
takže čo-teraz to nebude fungovať?
Aký kábel si od suseda k sebe zaviedol sieťový alebo DSL ?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Páni, páni.
Router vám prepája WAN sieť s vašou internou. Wan ma v tomto pripade len sused. Čo sa internej siete týka, v zariadeni máte zvyčajne 4 porty plus Wifi. Medzi portami a wifi sa to správa ako switch.

Takže, ak ťaháte LAN kábel od suseda, nepichajte ho do portu pre ADSL. Možete ho dať len do jedného z tých 4 LAN portov.

Routovanie pri tychto zariadeniach medzi LAN portami nedosiahnete (nie je to konfigurovatelne), takze musíte zdielať siet (IP/maska) so susedom.

Viac by sa vám hodil obyčajný switch a k tomu wifi.

Na svojom routri vypnite DHCP server, mal by sa chytiť ten u suseda a pridelit vam IP. Ak nie, dajte si po dohode so susedom staticku IP a default gateway smerom na jeho router.
Svoje zariadenie (ten zyxel) budete pouzivat ako switch s wifi.
0 1
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

bodliak Pozri príspevok
Páni, páni.
Router vám prepája WAN sieť s vašou internou. Wan ma v tomto pripade len sused.

Ukáž mi , ktorý vstup na routri u suseda Vigor 2700 VGST je WAN.Potom ZyXEL.
Naposledy upravil Vlado40 : 25.04.10 at 20:09
Vigor 2700.jpg  
ZyXEL.jpg  
1/1
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

wan je v tomto pripade dsl strana routra

takym sposobom ako hovori bodliak by to fungovat malo, ja osobne sa takemuto zapojeniu vyhybam
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

mecky Pozri príspevok
wan je v tomto pripade dsl strana routra

takym sposobom ako hovori bodliak by to fungovat malo, ja osobne sa takemuto zapojeniu vyhybam
Ja som to tak nikdy nezapájal .Nemám teraz dva routre aby som to vyskúšal.Pri tomto spôsobe sa zrejme nebudú môcť využívať 3 LAN porty iba to Wifi.
Naposledy upravil Vlado40 : 25.04.10 at 20:53
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ale budu, kedze tie 4 lan porty su iba obycajny switch
0 0
1a4ter 1a4ter

1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

spoj tvoj router s pc tak ze sietovu koncovku pichnes do 1 zo 4 rovnakych portov.tie porty medzi sebou funguju ako switch.takze to daj napr do 1.portu a mozes to tak nechat.do exploreru napis adresu 192.168.1.1 dostanes sa do menu, ak si bude pytat heslo tak myslim ze zyxel maju heslo 1234.menu tohoto routera nepoznam, ale najdti si tam len nastavenie IP adresy a zmen ju na inu,napr 192.168.10.10 a wo wlan si aktivuj sifrovanie wap - na 5 čísel. je to jednoduchsie ako WPA a podobne.Potom ti odporičím nastaviť Mode (11G+11B) len na 11g.mám takú skúsenosť že to g-čkove vysielanie je spolahlivejšie a rýchlejšie.potom všetko ulož a pichni kábel od suseda do koncovky napr. 2 (jedna z tych 4 rovnakych portov) - ty od suseda nepímaš ADSL signal cez ten kábel, ale hotový net signal. Ta a to by malo byt vsetko.rychlofka.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

1a4ter Pozri príspevok
spoj tvoj router s pc tak ze sietovu koncovku pichnes do 1 zo 4 rovnakych portov.tie porty medzi sebou funguju ako switch.takze to daj napr do 1.portu a mozes to tak nechat.do exploreru napis adresu 192.168.1.1 dostanes sa do menu, ak si bude pytat heslo tak myslim ze zyxel maju heslo 1234.menu tohoto routera nepoznam, ale najdti si tam len nastavenie IP adresy a zmen ju na inu,napr 192.168.10.10 a wo wlan si aktivuj sifrovanie wap - na 5 čísel. je to jednoduchsie ako WPA a podobne.Potom ti odporičím nastaviť Mode (11G+11B) len na 11g.mám takú skúsenosť že to g-čkove vysielanie je spolahlivejšie a rýchlejšie.potom všetko ulož a pichni kábel od suseda do koncovky napr. 2 (jedna z tych 4 rovnakych portov) - ty od suseda nepímaš ADSL signal cez ten kábel, ale hotový net signal. Ta a to by malo byt vsetko.rychlofka.
už som o pc niečo počul ale nepochopil som to... wap šifrofanie nepozná ani moj router a to mám nový a pomerne drahý... (ale wap som našiel v mobile). Rada by mala byť napísaná tak aby aj laik sa vedel podľa nej zorientovať...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nemam prakticky odskusane, ci modem ADSL s routerom dokaze pracovat aj bez ADSL. Ak sa to da nakonfigurovat, tak nieje ziadny problem, potom jeden zo styroch portov bude wan a ostatne porty LAN a samozrejme wifi
Bohuzial spominane ADSL modemi/routery som nemal moznost konfigurovat
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Fero11 Pozri príspevok
Nemam prakticky odskusane, ci modem ADSL s routerom dokaze pracovat aj bez ADSL. Ak sa to da nakonfigurovat, tak nieje ziadny problem, potom jeden zo styroch portov bude wan a ostatne porty LAN a samozrejme wifi
Bohuzial spominane ADSL modemi/routery som nemal moznost konfigurovat
ano da sa to postupom ako pisal bodliak, nieje to ale standardne zapojenie a mozu s tym byt problemi
pracuje to vlasne ako switch + wifi AP
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

radsej by som investoval do nejakeho lacnejsieho ovislinku
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Vlado40 Pozri príspevok
Ukáž mi , ktorý vstup na routri u suseda Vigor 2700 VGST je WAN.Potom ZyXEL.
Dva v jednom. ADSL modem + Router.

V tomto pripade je skutocny WAN port nepristupny. Vystup ADSL modemu je priamo vo vnutri na vstupe WAN do routera.

Neviem o tom, ze by sa v tychto zariadeniach dalo standardnym firmwarom upravit routovanie medzi LAN portami. Mozno na nejakych novsich a drahsich ?!?
0 1
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zle som Ťa pochopil , už je mi to jasné .Nemyslel som upraviť ,ADSL vstup nie je LAN.Toto nie je štandart dva routre s ADSL za sebou.Teraz to skúšam.Router Vigor 2700 klasika s ADSL a za ním router Belkin N+.Router sa spojil ,ale internet nedrží vypadáva.A nemal som potom vstup do Belkinu ,zmenila sa mi IP adresa.Dal som reset.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

1a4ter Pozri príspevok
spoj tvoj router s pc tak ze sietovu koncovku pichnes do 1 zo 4 rovnakych portov.tie porty medzi sebou funguju ako switch.takze to daj napr do 1.portu a mozes to tak nechat.do exploreru napis adresu 192.168.1.1 dostanes sa do menu, ak si bude pytat heslo tak myslim ze zyxel maju heslo 1234.menu tohoto routera nepoznam, ale najdti si tam len nastavenie IP adresy a zmen ju na inu,napr 192.168.10.10 a wo wlan si aktivuj sifrovanie wap - na 5 čísel. je to jednoduchsie ako WPA a podobne.Potom ti odporičím nastaviť Mode (11G+11B) len na 11g.mám takú skúsenosť že to g-čkove vysielanie je spolahlivejšie a rýchlejšie.potom všetko ulož a pichni kábel od suseda do koncovky napr. 2 (jedna z tych 4 rovnakych portov) - ty od suseda nepímaš ADSL signal cez ten kábel, ale hotový net signal. Ta a to by malo byt vsetko.rychlofka.
Fajn, wifi bude samostatna 192.168.10.10. Bude moct browsovat po vlastnej sieti a este tak k susedovi.

A co internet, kvoli ktoremu to robi ? Ako si packet najde cestu von ?
Zyxel totiz nepredpoklada, ze "smer von" je cez jeden z LAN portov.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať