Zavrieť

Porady

pripojenie dvoch routrov

Prosím veľmi o pomoc.Máme internet od T-comu.U suseda je router.Od neho mám natiahnutý kábel do môjho PC.Chcel by som napojiť aj notebook cez wifi pre domáce použitie.Mám router Zyxel P-660 HW series.Poraďťe mi ako na to.Nie som veľmi skúsený, ak je to možné tak podrobne. Dakujem.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Teraz som to bol robiť , akurát sused zo susedom ,ale cez WIFI.Router Zyxel NBG-419.Ja som najprv zmenil IP adresu v routri ZyXEL z pôvodnej 192.168.1.1 na 192.168.8.8 aby nebol problém s prideľovaním adries cez Wifi z routra ZyXEL.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

no dobre ale ako sa dostanem do nastavenia Zyxelu?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

klasicky 192.168.1.1 heslo máš v návode.Najprv si môžeš spojazdniť Wifi sieť nezabezpečenú a potom ,keď budeš mať internet ,tak zapneš security mode na WPA2-PSK.Zabudol som ak to nevieš , tak spoj router a PC sieťový káblom a zapni napr.IE a zadaj tú adresu :

http://192.168.1.1/
obrázok
http://leteckaposta.cz/643227183
Naposledy upravil Vlado40 : 24.04.10 at 15:46
0 0
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

do ktorej zásuvky mám napojiť kábel od suseda_
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

butyl Pozri príspevok
do ktorej zásuvky mám napojiť kábel od suseda_
WAN
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

butyl Pozri príspevok
do ktorej zásuvky mám napojiť kábel od suseda_
Iba do jednej , ktorá má inú farbu ako 4 ostatné.
0 0
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

keď napojím do inej farby- je to označené DSL ,tak mi nenabehne internet ani na PC a neviem sa dostať ani do nastavení Zyxelu.Ak dám do prvej žltej nabehne mi internet na PC a dostane sa do nastavení,ale ešte musím zistiť heslo od suseda
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Teraz som pozrel , veď ten router je aj s ADSL.To je všetko opačne.Do vstupu ADSL ide pripojka T-Com.Ty máš mať iba klasický router , nie s ADSL.Teraz by si to mal mať zapojené tak, že to vstupu ADSL vstup linka od T-Comu od suseda a k susedovi ďalší kábel sieťový.

Tak ešte raz , kde je pripojka T-Com.Máš ju Ty.
Naposledy upravil Vlado40 : 24.04.10 at 20:15
0 0
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

nie sused.od suseda ide prípojka ku mne do PC
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Do vstupu ADSL ide vstup T-Com.Potom už z výstupov routra idú sieťové káble do 4 PC alebo bezdrátovo.Sused je byt alebo rodiný dom.Teraz vlastne máš prípojku T-Com u suseda , takže router by mal byť tam , alebo tú prípojku musíš zaviesť k sebe do vstupu ADSL a susedovi naspäť sieťový kábel.

Najlepšie je nechať router u suseda a k sebe bezdrátovo.
Naposledy upravil Vlado40 : 25.04.10 at 15:17
0 0
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

sused je byt,ale wifi signál nie je dobrý je to ďaleko tak mám natiahnutý kábel do PC.ale ešte potrebujem internet na notebooku, preto chcem dať ako medzičlánok ten wifi oruter
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Kábel máš natiahnutý zrejme sieťový .Sused má aký router ?Ak sused nemá aj pevnú linku ,tak si pritiahni kábel T-com je to obyčajná dvojlinka k svojmu routru a k nemu sieťový k jeho PC.
0 0
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

Draytek vigor 2700 VGST
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

To je tiež Wifi router.Ako si vlastne ďaleko.Vôbec nechytíš jeho wifi.Aký kábel máš natiahnutý k sebe.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
skúsme odpovedať na to, čo zaujíma butyl-a (a zaujalo ma to tiež) - či je technicky možné vložiť medzi vstupný router a PC pripojený k tomuto routeru ešte jeden router, čiže vstup z routera do routera.

Ak nie, nemá význam riešiť spôsob zapojenia kabeláže...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Stefan2005 Pozri príspevok
skúsme odpovedať na to, čo zaujíma butyl-a (a zaujalo ma to tiež) - či je technicky možné vložiť medzi vstupný router a PC pripojený k tomuto routeru ešte jeden router, čiže vstup z routera do routera.

Ak nie, nemá význam riešiť spôsob zapojenia kabeláže...

... niekde som čítal, že zo vstupného routeru sa natiahne kábel do nového a nastaví sa do modu bridge. (bridge znamená že dáta sa budú iba prepúšťať a nastavenie IP nových klientov budú ako sú teraz. Ibaže kým medzi routerom a PC sa používajú krížené káble, kým medzi dvoma routerami normálne.
Naposledy upravil Stefan2005 : 25.04.10 at 16:20
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Niečo také :

http://www.svethardware.cz/forum/ima...695470bad7.png

Akurát , že ten druhý router nemá byť s ADSL ,ale klasika s WAN.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Vlado40 Pozri príspevok
Niečo také :

http://www.svethardware.cz/forum/ima...695470bad7.png

Akurát , že ten druhý router nemá byť s ADSL ,ale klasika s WAN.
Otázka: a k wireless routru možno káblom tiež pripojiť PC ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Mal som zapojené .Internet T-com router Vigor 2700 VGTS , zapnuté na ňom aj wifi.Tento router pripojený , samozrejme cez sieťový kábel vstup WAN na router ZyXEL NBG419 a na ňom tiež zapnuté wifi.Na oboch sa mohli pripojiť PC cez sieťové káble aj cez wifi.

Butyl ak má k sebe natiahnutý sieťový kábel ,tak mal mať klasický router nie s ADSL ,pretože teraz nemá vstup WAN.
0 0
butyl butyl

butyl je offline (nepripojený) butyl

takže čo-teraz to nebude fungovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať