Zavrieť

Porady

Ytong alebo Heluz

Ahojte, neviem sa rozhodnúť či potiahnuť múry z Ytong lambda(375mm) alebo Heluz family(440mm). Takto to vidím ja - Výhody ytongu: blbuvzdorný systém, jednoduchá výstavba vrátane nadväzujúcich prác (elektro...). Nevýhody: vyššia cena za materiál. Výhody Heluz family44: lepšie R=5,35 (ytong R=4,31), dobrá cena. Nevýhody: aby bolo dodržané R treba dodržať precíznosť pri výstavbe - myslím tým používať nanášací valec na celú plochu tehly (nie namáčať)-murári to ľúbia zľahčovať..., špeciálne náradie, drážky sa už robia ťažšie. Spoločný menovateľ je že nechcem zateplovať. Ktorý z týchto materiálov si vybrať?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kazdy je posrany z drazok, ako by ich tam mal robit kazdy rok. Heluz mi vysiel podstatne lacnejsie, budu to robit murari tak ma obtiaznost murovania nezujima.. drazky si frezou narobim za jeden den. Sa mi zda ze heluz ma tie super vlastnosti v kombinacii s termo-omietkou. Oba materialy su dobre, ja som vybral ten lacnejsi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dabratranec dabratranec

dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

Pri praktickej vlhkosti a bez omietok 5,27 s TO 5,59. Povedzme že na drážky kašlať ale čím náročnejší postup výstavby tým vzdialenejšie výrobcom uvádzané hodnoty. V tomto prípade (heluz family44) treba použiť nanášací valec pre nanášanie celoplošnej tenkej vrstvy lepidla. Má s tým niekto skúsenosti - ako to nanášanie funguje v praxi?
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

Staviam (stavajú mi ) mi z Heluzu 44. Keď sme to na začiatku riešili, tak sa "krútili"....samozrejme je im jednoduchšie nacápať to na vrstvu malty, lepšie tým dorovnajú nerovnosti, ak im to niekde ujde a pod. Trval som na tenkovrstvom lepidle, tak zobrali valec a lepili.
Vyžadovalo si to presnosť, dôležité bolo presne založiť prvý pás, lebo tehly sú presne brúsené a ak to krivo založia, celý múr je v keli...
Ale zvládli to v pohode a múr vypadá perfektne.
Nebál by som sa toho - ak to budú murovať murári. Na svojpomocnú výstavbu je prijateľnejší asi Ytong, aspoň tak všetci píšu. Ale tehla je tehla...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

k.i.n.o. Pozri príspevok
Ale tehla je tehla...
No to je argument, len co je pravda...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
dabratranec Pozri príspevok
Pri praktickej vlhkosti a bez omietok 5,27 s TO 5,59. Povedzme že na drážky kašlať ale čím náročnejší postup výstavby tým vzdialenejšie výrobcom uvádzané hodnoty. V tomto prípade (heluz family44) treba použiť nanášací valec pre nanášanie celoplošnej tenkej vrstvy lepidla. Má s tým niekto skúsenosti - ako to nanášanie funguje v praxi?
Ak je dobré počasie (pod mrakom do +20°C)tak aj práca s valcom je ok.Horšie sa s ním pracuje za slnečného počasia keď sú vysoké teploty .
Naposledy upravil 220870 : 26.04.10 at 19:17
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Ja staviam dom z Heluz brusena na celoplosne lepidlo.Prvy krok a to je nanesenie zakladacej malty pod prvy rad je hadam najdolezitejsi a to treba zverit do ruk odbornikovy.Ja som vyuzil ponuku Heluzu na pomoc pri zalozeni prveho radu.Za 65 eur prisiel chlap,mal zo sebou rotacny laser,stativ.vyrovnavaciu supravu a z jeho pomocou sme urobili maltove lozko,ktore bolo presne v kazdom smere/jedna navyhoda:nakolko som mal rozdiel na deke v rovinnosti 3-4 cm tak som minul vsetku maltu a na poschodie budem musiet kupit/.Na druhy den sme uz pokracovali sami,zalozenie rohov,prvy rad tehal na lepidlo pomocou 6 hrebena,kontroloval som to vahou a sedi to ako r.. na serbel,inac aj tie tehly maju nejaku odchylku,lepidlo zatial nanasam pomocou obycajneho maliarskeho valca,z ktoreho som stiahol chlpy a namotal som nan radlovaci drot.Skusal som odtrhnut tehly od seba a musel som vyvinut dost velku silu a este aj trhnut tehlou aby som ich oddelil.Co sa tyka rezania cakal som lepsi vysledok ale da sa a to mam pilu na tehlu.
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

TomasHC Pozri príspevok
No to je argument, len co je pravda...
Sorry, to nebol argument. Len také nepodstatné konštatovanie, ktoré nie je založené na informáciách, skúsenostiach ani dojmoch - nie som odborník v stavebníctve, ani sa tak nechcem tváriť.

Behom pár týždňov začíname stavať prevádzkovú budovu a tam máme naprojektovaný Ytong. Pri podobných tepelnoizolačných vlastnostiach ako tehla 440 nám stačí 375 a je oproti tehle ľahší, čo vzhľadom k riešeniu budovy potrebujeme, hlavne na druhom podlaží.

Takže ak si nadobudol dojem, že som odporcom Ytongu, tak omyl.
Na svoj dom som ale použil tehlu. Lebo tehla je tehla...
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

:-) a Ytong je ytong . Kazdy material ma + aj -.
Ja osobne som staval z Lambdy. Zateplovat nechcem. Vtedy family nebolo. Teraz by som nad tym sakra uvazoval, nie preto , lebo je to tehla, ale kvoli tomu R. Zase si musis dat pozor na pracu...ako to bolo hore pisane. Z Ytongu mi urobili mury tak rovne, ze nieje snad ani 1 cm na 11 metroch odchylka. Urcite sa to da aj z tehly. Rodicia maju tehlu a fakt s frezou sa da do toho v pohode drazkovat. V tomto je ytong ale lepsi, drazku vyrobis aj srubovakom. Ytong skor vyhrejes, skor ale vychladne. Tehla ma lepsie akumulacne schopnosti. No vyber si :-) Podla mna je to skor o filozofii a nie o tom, ktore je lepsie. Ak vyznavas tehlu, chod do toho, ak chces nieco ine, ber Yong. Podla mna univerzalna rada neexistuje a rozhodnutie aj tak bude na tebe.

PS: ja som do poslednej chvile zvazoval ci tehlu, ci Ytong a luskal fora a cim viac som toho precital, tym viac som bol zmateny. Nakoniec vyhral ytong lebo: Family nebolo, na KE staci (ine by to bolo asi na severe v doline), dobre sa drazkuje, lahsia stavba, tensie omietky-nizsie naklady.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tenšia omietka nerovnása lacnejšia.
0 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

My máme projektovanú Heluz 49 ale chceme stavať nie lepidlom ale penou, lebo teraz už aj Heluz dáva penu v cene muriva a má to určité výhody.hlavne čas,rýchlosť výstavby, a nepotrebuješ pomôcky . . . Náš ,,majster" to síce ešte nerobil ale snáď to zvládne . . .
V tomto by som nerada experimentovala. Nepoznáte overenú partiu čo stavia z tehly v okolí Brezna? info do IP. Ď.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Penu neodporúčam,na nosné murivo vôbec s priečkami si experimentujte ak vás to baví.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

220870 Pozri príspevok
Tenšia omietka nerovnása lacnejšia.
Normalne som cakal, ze ked nahodim, kto sa chyti :-)
0 0
dabratranec dabratranec

dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

vladoziak Pozri príspevok
Za 65 eur prisiel chlap,mal zo sebou rotacny laser,stativ.vyrovnavaciu supravu a z jeho pomocou sme urobili maltove lozko,ktore bolo presne v kazdom smere/jedna navyhoda:nakolko som mal rozdiel na deke v rovinnosti 3-4 cm tak som minul vsetku maltu a na poschodie budem musiet kupit/.Na druhy den sme uz pokracovali sami,zalozenie rohov,prvy rad tehal na lepidlo pomocou 6 hrebena, ... lepidlo zatial nanasam pomocou obycajneho maliarskeho valca,z ktoreho som stiahol chlpy a namotal som nan radlovaci drot...
Dík za odpoveď, mám ešte pár otázok. Mali ste aj murára pri sebe keď pršiel ten heluz borec alebo ste boli nato laici? Aký typ malty ste mali? Čo to je ten 6 hrebeň? Vážne sa dá nanášať celoplošne lepidlo pomocou takto upraveného valca (lebo ak nie je nutné špeci valec požičiavať tak by to bolo fajn)? Je to spolahlivé? Môžeš mi poslať foto?
0 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

220870 Pozri príspevok
Penu neodporúčam,na nosné murivo vôbec s priečkami si experimentujte ak vás to baví.
Prečo teda výrobcovia ponúkajú penu spolu s dodávkou materiálu- ďalší marketingový ťah? Človek radšej kúpi pištol na penu ako požičiavať valecza ,,drahé" peniaze. Máme teda radšej vziať lepidlo?
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

dabratranec Pozri príspevok
Dík za odpoveď, mám ešte pár otázok. Mali ste aj murára pri sebe keď pršiel ten heluz borec alebo ste boli nato laici? Aký typ malty ste mali? Čo to je ten 6 hrebeň? Vážne sa dá nanášať celoplošne lepidlo pomocou takto upraveného valca (lebo ak nie je nutné špeci valec požičiavať tak by to bolo fajn)? Je to spolahlivé? Môžeš mi poslať foto?
Na vyrovnavanie sme boli sami,ja,otec a moj brat,jeden miesal maltu v miesacke a dvaja sme stahovali maltu stahovacou latou 2,5 m dlhou.
Zakladacia malta bola sucast dodavky tehiel ako aj lepidlo a cenovo bola zaratana v cene tehiel.6 hraben je obycajne antikorove hladitko z jednej strany a jedneho boku je rovne a druha strana a bok je zubaty a ten jeden zub ma vysku 6 mm.
Lepidlo nanasam tak nie tak nanesene ako v prospekte ale ucel plni,cena za valec je astronomicka takisto aj 7 eur za den pozicania je moc a to z dovodu,robim to sam a kedze chodim aj do roboty tak pozicovne by narastlo do obrovskej vysky,ale mam uz zostrojenu taku napodobeninu tak yajtra uvidim ako to s tym pojde.
Fotky dam ak az cez vikend len treba napisat konkretne co odfotit.
Co sa tyka maltoveho lozka na poschodi,tak to urobim asi z 0.4 strku a cementu,rovinnost podla hadicovej vodovahy.
Stavaniu zdar
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Elinam Pozri príspevok
Prečo teda výrobcovia ponúkajú penu spolu s dodávkou materiálu- ďalší marketingový ťah? Človek radšej kúpi pištol na penu ako požičiavať valecza ,,drahé" peniaze. Máme teda radšej vziať lepidlo?
Odhadli ste to presne ,marketing.Ak nechcete požičiavať valec(spoločnosti ktoré predávajú takéto tehly valec ponúkajú ,požičajú,treba kontaktovať oblastného predajcu zodpovedného za každý kraj,kontakty na nich sú na web stránkach firiem),inak sa dá použiť najlacnejší valec na farbu taký ten penový stojí 2-3 € aj s rúčkou.Vymurovanie jedného podlažia RD trvá cca dva dni.
Naposledy upravil 220870 : 27.04.10 at 18:41
0 0
dabratranec dabratranec

dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

vladoziak Pozri príspevok
Fotky dam ak az cez vikend len treba napisat konkretne co odfotit.

Mal som na mysli tie prípravky na nanášanie celopl. lepidla. Namáčaním ste to neskúšali?
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Namáčaním stavajú fušeri a tí čo chcú rýchlo postaviť, zhrabnúť nehorázne peniaze a utiecť. Poctivé murivo sa nanáša kelňou, lyžicou a zarovnáva hladítkom. Vodováha, poklepanie kladivkom je to pravé orechové pre dobré murovanie. Kto chce stavať s tými ich reklamnými bludmi tak nech stavia len nech potom neplače o pár rokov keď sa mu bude dom rozpadať.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

dabratranec Pozri príspevok
Mal som na mysli tie prípravky na nanášanie celopl. lepidla. Namáčaním ste to neskúšali?
Namacanim som to neskusal a ani nebudem,nemam na to lepidlo,a co sa tyka peny napr.Heluz to doporucuje iba na prizemne domy nie na poschodove tak asi tiez tomu sam neveri,co sa tyka poctiveho murovania to vymrelo prichodom novych druhov tehiel.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

220870 Pozri príspevok
Odhadli ste to presne ,marketing.Ak nechcete požičiavať valec(spoločnosti ktoré predávajú takéto tehly valec ponúkajú ,požičajú,treba kontaktovať oblastného predajcu zodpovedného za každý kraj,kontakty na nich sú na web stránkach firiem),inak sa dá použiť najlacnejší valec na farbu taký ten penový stojí 2-3 € aj s rúčkou.Vymurovanie jedného podlažia RD trvá cca dva dni.
Dá sa tento valec na farbu použiť aj na nanášanie celoplošného lepidla?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať