Zavrieť

Porady

zaúčtovanie poistnej udalosti

prosím vás viete mi poradiť??
O dva dni pozdejšie som zaplatila zákonn.poistenie. O mesiac nato vodič spôsobil malý ťukanec ( chvalabohu ) a celú opravu mi vyúčtovali. Dohodli sme sa s poisťovňou na troch splátkach. Ako zaúčtujem predpis od poisťovne na celú čiastku a ako budem účtovať postupné splátky??????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    ja moc nerozumiem Tvojej otázke...viem, že ju máš už v inej téme..http://www.porada.sk/t33718-p9-poist...ml#post1383543
    Dali Ste si opraviť auto dodávateľsky : 511+343/321
    kto uhradil túto faktúru? vy či poisťovňa ?
    predpis poistného 548/379, nezabudnúť časovo rozlíšiť

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    júúúj a ešte jedna vec.....nákladný príves kúpený v hotovosti 1.2.2008 ( 30 000 Sk ) a 4.1.2010 bolo trvale vyradené z evidencie ( odovzdané ŠPZ ) a predané za symbol.cenu ( 200 Eur ) .
    Ako to mám v PU zaúčtovať??????
    Za všetky odpovede vopred ďakujem.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    grammatika Pozri príspevok
    ja moc nerozumiem Tvojej otázke...viem, že ju máš už v inej téme..http://www.porada.sk/t33718-p9-poist...ml#post1383543
    Dali Ste si opraviť auto dodávateľsky : 511+343/321
    kto uhradil túto faktúru? vy či poisťovňa ?
    predpis poistného 548/379, nezabudnúť časovo rozlíšiť
    Nie. To je vyrúbená suma poisťovňou za poškodenie cudzieho auta. Vodič z neopatrnosti ťukol do iného vozidla a tú jeho opravu nám dali zaplatiť ( náklady na opravu našeho auta sme znášali samozrejme sami). A ešte jedna vec ak mám zaplatiť opravu toho druhého auta , nemali by mi náhodou poslať aj faktúru alebo nejaky doklad aby som si to mohla dať do nákladov ????????
    Naposledy upravil scorpions : 26.04.10 at 08:03

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    scorpions Pozri príspevok
    júúúj a ešte jedna vec.....nákladný príves kúpený v hotovosti 1.2.2008 ( 30 000 Sk ) a 4.1.2010 bolo trvale vyradené z evidencie ( odovzdané ŠPZ ) a predané za symbol.cenu ( 200 Eur ) .
    Ako to mám v PU zaúčtovať??????
    Za všetky odpovede vopred ďakujem.
    podľa §22 platného zákona v čase obstarania(2) Hmotným majetkom odpisovaným na účely tohto zákona sú
    a) samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 30 000 Sk a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok,
    predpokladám, že Ste vozík odpisovali...
    01.02.2008: 042/211
    zaradenie vozíka 022/042
    odpisy 551/082

    ak predáte FA 311/641
    zúčtovať zostatkovú cenu (do výšky OC) 541/082
    vyradiť vozík v OC 082/022

    takisto predpokladám že vozík je kategória O - čiže Ste platili DzMV, takže treba oznámiť zánik daňovej povinnosti do 30 dní.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    scorpions Pozri príspevok
    nie. To je vyrúbená suma poisťovňou za poškodenie cudzieho auta. Vodič z neopatrnosti ťukol do iného vozidla a tú jeho opravu nám dali zaplatiť ( náklady na opravu našeho auta sme znášali samozrejme sami). A ešte jedna vec ak mám zaplatiť opravu toho druhého auta , nemali by mi náhodou poslať aj faktúru alebo nejaky doklad ???????
    vyrubenú sumu od poisťovne na základe predpisu by som asi účtovala 548/379 - pripočiatateľná položka v DP.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    grammatika Pozri príspevok
    vyrubenú sumu od poisťovne na základe predpisu by som asi účtovala 548/379 - pripočiatateľná položka v DP.
    Ďakujem pekne za pomoc......pekný dník prajem

    zaúčtovanie poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.