Zavrieť

Porady

Daňový bonus - spätne vyplatený v RZD

Chcela by som Vás poprosiť o pomoc - máme zamestnankyňu, ktorú súd na základe Rozsudku SR ustanovili za poručníčku dieťaťa svojej dcéry - toto rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 12.08.2009 a dieťa sa narodilo 13.02.2009- v Ročnom zúčtovaní žiada spätne vyplatenie daňového bonusu za mesiace 2-12/2009 - 216,60 € - mohla som spätne vyplatiť DB za mesiace od narodenia dieťaťa, alebo až od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Spätne sa dá vyplatiť daňový bonus len od právoplatnosti zverenia dieťaťa. Takže je rozhodujúci dátum právoplatnosti, ktorý na rozhodnutie vyplní príslušný súd . Nie je isté, že sa ten dátum bude zhodovať s narodením dieťaťa.

    Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

    som začiatočník Viera J.
    J+K Pozri príspevok
    Spätne sa dá vyplatiť daňový bonus len od právoplatnosti zverenia dieťaťa. Takže je rozhodujúci dátum právoplatnosti, ktorý na rozhodnutie vyplní príslušný súd . Nie je isté, že sa ten dátum bude zhodovať s narodením dieťaťa.
    Čiže môžem uplatniť danový bonus len za 5 mesiacov (od 12.8.09)
    čo predstavuje nárok 100 €- chápem to správne?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    dôležitý je stav na začiatku mesiaca, čiže k 1.1. ešte rozhodnutie nebolo právoplatné, takže až počnúc mesiacom 9.

    Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

    som začiatočník Viera J.
    Nutricia Pozri príspevok
    dôležitý je stav na začiatku mesiaca, čiže k 1.1. ešte rozhodnutie nebolo právoplatné, takže až počnúc mesiacom 9.
    ahaaaaa takže takto to je! čiže presne 80€.
    Ďakujem za pomoc
    Veľmi ste mi pomohli

    Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

    som začiatočník Viera J.
    J+K Pozri príspevok
    Spätne sa dá vyplatiť daňový bonus len od právoplatnosti zverenia dieťaťa. Takže je rozhodujúci dátum právoplatnosti, ktorý na rozhodnutie vyplní príslušný súd . Nie je isté, že sa ten dátum bude zhodovať s narodením dieťaťa.
    dakujeeeem za pomoc :::

    Daňový bonus - spätne vyplatený v RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.