Zavrieť

Porady

Keramický drez v kuchyni

Dobrý deň, chcela by som si dať do kuchyne keramický drez. Doteraz som mala hliníkový. Aké máte skúsenosti s používaním keramických drezov? Majú nejaké skryté "muchy"? ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
DanielaSĽ Pozri príspevok
Je to vynikajúca vec....nemenila by som za žiadny iný. Jediná nevýhoda môže byť, keď niečo vypadne z ruky a spadne do drezu. Ľahšie sa rozbije.
Súhlasím, ja mám keramický drez na chalupe, vyzerá to veľmi pekne a zaujímavo, údržba nenáročná. Pre prípad vypadnutia riadov z ruky tam mám takú umelohmotnú vec (neviem správny názov). Síce trochu kazí celkový dojem, ale nerozbíjam si riady..

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
Je to vynikajúca vec....nemenila by som za žiadny iný. Jediná nevýhoda môže byť, keď niečo vypadne z ruky a spadne do drezu. Ľahšie sa rozbije.

euina je offline (nepripojený) euina

euina
ďakujem dievčatá, za Váš názor, ja mám umývačku, tak mi hádam z ruky padať nič nebude.

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Aankaa
Po estetickej a praktickej stránke je to výborná vecička Mám tmavozelený+ batériu k tomu. Na čistenie používam žltý CIF a cca raz za týždeň- dva, ho oblejem na noc octom, aby sa netvorili škvrny a usadeniny od vody.
Po tom, čo som videla inde do fungujúcej domácnosti s deťmi a pravidelnou kuchyňou ale neodporúčam kupovať si biely drez

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
euina Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si dať do kuchyne keramický drez. Doteraz som mala hliníkový. Aké máte skúsenosti s používaním keramických drezov? Majú nejaké skryté "muchy"? ďakujem
Je veľmi pekný taký drez. My máme silgranitový Alveus Futur 30 v čiernej farbe. Údržba je ľahká, občas sa okolo batérie usadí vodný kameň, ale stačí naliať trochu octu na 5 min. a utrieť.

Má však jednu nevýhodu, aj keď je to tvrdý materiál, neodolá voči poškriabaniu (koniec koncov ani nerezový drez nie je voči takému poškriabaniu odolný), konkrétne na dne drezu sa časom od riadu (taniere, poháre a iný tvrdší materiál) povrch trochu ošúcha a je taký mliečny, nie je úplne hladký. Čiastočne sa tomu dá zabrániť tými vložkami do drezu. Ale aj napriek tomu som neoľutoval, že sme si to dali.

Pozri si fotku, aby si vedela, ako to vyzerá v linke. Večer skúsim odfotiť to poškriabané dno.
DSC01902.jpg  

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

anonym222
Mám ho asi rok a som spokojný. Keď som ho kupoval, odhovárali ma, že sa obije. Zatiaľ sa tak nestalo. Okrem estetickej stránky si na ňom najviac cením jeho veľkosť. Nerezový sa taký veľký asi z technologických dôvodov nedá vyrobiť.

Rika je offline (nepripojený) Rika

Rika
euina Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si dať do kuchyne keramický drez. Doteraz som mala hliníkový. Aké máte skúsenosti s používaním keramických drezov? Majú nejaké skryté "muchy"? ďakujem
Mám keramický už tri roky, nemenila by som. Oveľa ľahšie sa udržiava ako hliníkové.

Mratinka je offline (nepripojený) Mratinka

Mratinka
Ja som tiež spokojná. Síce som sa spočiatku Trochu bala, aby som nepoškriabala glazúru, ale zatiaľ sa mi to našťastie nepodarilo. Používam hlavne umývačku, drez používam len občas na rýchlé umývanie. Všetkým by som ale odporučila kúpiť nejaký prípravok na ošetrovanie na leštenie. Veľa sa tim predlžuje životnosť glazúry .. Je to skvelá voľba, aj keď mate porád strach, aby ste ho nejako nezničili....
Naposledy upravil ivka70 : 08.08.16 at 15:04 Dôvod: odstranenie skrytej reklamy

Keramický drez v kuchyni

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.