Zavrieť

Porady

Zrušenie vecneho bremena nesvojpravnej osobe

Dobrý deň

Mám nasledujúci problém. Som opatrovnikom svojho nesvojprávneho brata. Pred troma rokmi mi rodicia darovali dom, pricom bolo aj zapísané vecné bremeno na nich a mojho brata v práve dozivotneho užívania a bývania.Jeden z rodočov mi už zomrel a chceme sa prestahovať a dom predať. Žijúci rodič súhlasí s rušením vecneho bremena avšak kedže brat je zbavený svojprávnosti neviem ako mam postupovať. Nesvojprávny brat v dome nebýva, je umiestnený v domove soviálnych lužieb na neurčito.Kedže som ustanovený opatrovník možem za neho podpísat zrušenie vecneho bremena alebo musím o to žiadať súd? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    mariandca Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Mám nasledujúci problém. Som opatrovnikom svojho nesvojprávneho brata. Pred troma rokmi mi rodicia darovali dom, pricom bolo aj zapísané vecné bremeno na nich a mojho brata v práve dozivotneho užívania a bývania.Jeden z rodočov mi už zomrel a chceme sa prestahovať a dom predať. Žijúci rodič súhlasí s rušením vecneho bremena avšak kedže brat je zbavený svojprávnosti neviem ako mam postupovať. Nesvojprávny brat v dome nebýva, je umiestnený v domove soviálnych lužieb na neurčito.Kedže som ustanovený opatrovník možem za neho podpísat zrušenie vecneho bremena alebo musím o to žiadať súd? Ďakujem za odpovede
    Môj názor je, že v tomto prípade to možné nebude.
    Môžte dať návrh na súd sám za seba, ale Vášmu bratovi bude ustanovený kolízny opatrovník, vzhľadom na to, že vo Vašom prípade, podľa mňa, môže dôjsť k stretu záujmov.

    Zrušenie vecneho bremena nesvojpravnej osobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.