Zavrieť

Porady

Nájomné - splátkový kalendár

Mám nový problém, skúste mi pomôcť.
Preberám účtovníctvo za s.r.o. od 1.1.2005 / už som Vás otravovala kvôli počiatočnej súvahe/ - nie sú platcovia DPH.

1.
Nájomné platia na základe splátkového kalendára. Faktúry nedostávajú.Každý mesiac platia len na základe spl.kalendára - samozrejme mesiac dopredu! To znamená, že napr. v dec. 2004 bola zaplatená splátka za január 2005.
V súvahe k 31.12.2004 nemajú žiadne zostatky na: 321,314,381,474 - nikde oni to asi naúčtovali jednoducho do nákladov na 518.

2. Služby spojené s nájmom. Platia mesačne zálohy - tiež mesiac dopredu. Na to dostávajú faktúru, ale:
Napr. faktúru ktorá prišla v dec. 2004, zaplatili a naúčtovali v decembri /záloha na január/
Dobropisnú faktúru/ zúčtovanie záloh,preplatok za rok 2004/, ktorá prišla v januári, dali mne do roku 2005.

3. Oni tiež uzatvárajú zmluvy - je to zmluva vždy na 24 mesiacov, k zmluve vystavia splátkový kalendár - pri platbe si to naúčtuju ako tržby za služby /sú to služby za internet/.

Viem , napísala som toho veľa, skúste to trochu rozlúštiť a dajte mi vedieť, čo mám robiť.
ps. aký doklad vlastne mám vystaviť pri uzavretí zmluvy na splátkový kalendár v obidvoch prípadoch?/keď ja platím, keď mne platia/

ˇDakujem za každý príspevok
Laura
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Neviete mi poradiť????????????

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Laura1
    Mám nový problém, skúste mi pomôcť.
    Preberám účtovníctvo za s.r.o. od 1.1.2005 / už som Vás otravovala kvôli počiatočnej súvahe/ - nie sú platcovia DPH.

    1.
    Nájomné platia na základe splátkového kalendára. Faktúry nedostávajú.Každý mesiac platia len na základe spl.kalendára - samozrejme mesiac dopredu! To znamená, že napr. v dec. 2004 bola zaplatená splátka za január 2005.
    V súvahe k 31.12.2004 nemajú žiadne zostatky na: 321,314,381,474 - nikde oni to asi naúčtovali jednoducho do nákladov na 518.
    Laura, tu ti jednoznačne odporúčam zistiť, ako to účtovali v minulom roku, ak to išlo na účet 518, jednoznačne odporúčam podať dodatočné DP PO za rok 2004.
    2. Služby spojené s nájmom. Platia mesačne zálohy - tiež mesiac dopredu. Na to dostávajú faktúru, ale:
    Napr. faktúru ktorá prišla v dec. 2004, zaplatili a naúčtovali v decembri /záloha na január/
    Dobropisnú faktúru/ zúčtovanie záloh,preplatok za rok 2004/, ktorá prišla v januári, dali mne do roku 2005.
    k tomuto bodu detto, musela by som vidieť doklady a zaúčtovanie, na tvoju otázku cez SS ti pošlem mailovú adresu, kde by si mi mohla zaslať doklady a zaúčtovanie a spolu by sme sa pokúsili tento problém vyriešiť, ale najskôr sa musím vyliečiť z chrípky.
    3. Oni tiež uzatvárajú zmluvy - je to zmluva vždy na 24 mesiacov, k zmluve vystavia splátkový kalendár - pri platbe si to naúčtuju ako tržby za služby /sú to služby za internet/.
    s týmto som sa ešte nestretla, aby lízingovka účtovala služby za internet, tak ako v bode 2/ pošli mi doklady na mail, skúsim
    Viem , napísala som toho veľa, skúste to trochu rozlúštiť a dajte mi vedieť, čo mám robiť.
    ps. aký doklad vlastne mám vystaviť pri uzavretí zmluvy na splátkový kalendár v obidvoch prípadoch?/keď ja platím, keď mne platia/
    Tak tomuto už vôbec nerozumiem Laura, musíš mi to viac objasniť, aké doklady chceš vystavovať, ty si Lízingovka?
    ˇDakujem za každý príspevok
    Laura
    Rada ti pomôžem, ale potrebujem buď doklady alebo jasnejšie formulovanie otázky, ale pravdepodobne to budú tie doklady.

    Nájomné - splátkový kalendár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.