Zavrieť

Porady

Tvrda pecen

Ked sa dusi bravcova pecen na cibulke ci je 10 a ci 20 minut, vzdy je tvrda , hoci sa v kazdom recepte pise ze dusit do makka.. Mate fintu niekto ako ju docielit namakko ? Sol sa tam hned nedava, to viem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Čím dlhšie dusíš, tým bude tvrdšia.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Dobrý deň.

    Pečeň je dobré pred prípravou namočiť do mlieka, nedusiť príliš dlho, soliť až nakoniec dusenia.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, miramax1, uct2007, terezamaria, Lubaba
    5

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    comodo Pozri príspevok
    Ked sa dusi bravcova pecen na cibulke ci je 10 a ci 20 minut, vzdy je tvrda , hoci sa v kazdom recepte pise ze dusit do makka.. Mate fintu niekto ako ju docielit namakko ? Sol sa tam hned nedava, to viem.
    Asi boli tie prasce, z ktorých kupuješ pečienku, prechlastané. Hold, smola.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Restovaná pečeň sa opečie prudko, je mäkká a nemá pachuť vnútorností, ak sa dá dostatočné množstvo tuku a vloží sa do cibuľky, ktorá začína sklovitieť máš ju hotovú rýchlo, v priebehu 5-tich minút, pokiaľ nedávaš naraz veľké množstvo. Restovaná pečeň sa nesmie podlievať vodou.
    Ale pre dusenú pečeň som ti vygooglila toto:
    Počet porcií: 4
    Čas prípravy: 45 min
    Ingrediencie:
    500g teľacej alebo bravčovej pečene, 50g hladkej múky, soľ, mleté čierne korenie, 1 šálka vriacej vody, šálka šťavy z paradajok alebo vývaru zo zeleniny, 60g masti, 2 karotky, 4 zemiaky, 1 cibuľa

    Príprava: Pečeň najskôr poutierame vlhkou utierkou a potom pokrájame na plátky hrubé približne 2cm. Múku zmiešame so soľou, čiernym korením a v nej obalíme plátky pečene. Na tuku ich z oboch strán do hneda opečieme. Zeleninu a zemiaky pokrájame, pridáme k opečenej pečeni, prilejeme vodu a šťavu z paradajok. Dusíme pomaly približne pol hodiny.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    comodo Pozri príspevok
    Ked sa dusi bravcova pecen na cibulke ci je 10 a ci 20 minut, vzdy je tvrda , hoci sa v kazdom recepte pise ze dusit do makka.. Mate fintu niekto ako ju docielit namakko ? Sol sa tam hned nedava, to viem.
    Pečeň je prakticky minútková záležitosť, ja to robím tak, že ju prerežem a ak nie je už ružová, je hotová. Ale ani to nie je niekedy záruka.

    marulik je offline (nepripojený) marulik

    marulik
    mám restovanú rada a robím ju takto :

    na zosklovatenú cibuľku (pokrájanú na pásiky) s dostatočným množstvom tuku (na 50 dkg aj 2 dcl oleja) dám nakrájanú pečienku. Krájam po šírke na hrúbku 2 mm. Tak som sa to naučila v detstve, že len tenké plátky v dostatočnom množstve tuku, ktorý pojme do seba je zárukou mäkkosti. Dusíme prikryté, a často miešame, lebo zvykne prismudnúť na rajnici. Po 7 minutach vyberiem jeden plátok a ochutnám, ak treba pridám ešte polievkovú lyžicu tuku - niekedy to bolo len na masti dusené a ešte prikryté dusím do tých 10 min. Ak netreba osolím, okorením a pridám štipku papriky. Bravčová zo zabíjačky sa zajedala čerstvým chlebíkom s kyslou uhorkou.

    Zabudla som dopísať : nepodlievam vodou nikdy, však ona pustí svoju šťavu, a nerobiť to na príliš prudkom ohni ale ani na slabom - po spenení cibuľky a osmahnutí na polovičný plyn.
    Naposledy upravil marulik : 05.05.10 at 20:12 Dôvod: doplnenie spôsobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.