Zavrieť

Porady

satelitný komplet

dobrý den.
môže mi niekto poradiť? chcem kúpiť satelitný komplet do 200 euro na jeden televízor. nemám prehlad a obchodníkom neverím.
chcem s dvoma konvertormi. na príjem slovenských a českých programou plus iné dostupné-neplatené tv stanice.
ďakujem za radu.
Usporiadat
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Lepšia voľba je dve samostatné prijímače+1 parabola + twin konvektor a samostatné koax.káble.Do rozvodu by som dnes určite pridal aj kábel na internet s koncovkou RJ45.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
Taserda Pozri príspevok
Lepšia voľba je dve samostatné prijímače+1 parabola + twin konvektor a samostatné koax.káble.Do rozvodu by som dnes určite pridal aj kábel na internet s koncovkou RJ45.
ale v tom prípade budem potrebovať aj 2 karty
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

miky64 Pozri príspevok
ale v tom prípade budem potrebovať aj 2 karty
Niektore prijmace vedia zdielat kluce z karty cez ethernet! Tazke staci cross kabel medzi prijmacmi, jeden nastavit ako server, druhy ako klient - ale cele to zalezi od zariadenia a firmware.

Napr. zdielanie karty medzi Arivami - http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=128&t=26444
Naposledy upravil TomasHC : 25.05.10 at 12:55
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
TomasHC Pozri príspevok
Niektore prijmace vedia zdielat kluce z karty cez ethernet! Tazke staci cross kabel medzi prijmacmi, jeden nastavit ako server, druhy ako klient - ale cele to zalezi od zariadenia a firmware.

Napr. zdielanie karty medzi Arivami - http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=128&t=26444
vdaka za tip
0 0
rad0k rad0k

rad0k je offline (nepripojený) rad0k

Dobry den, jednoznacne mozem odporucit
stranku tvsatnitra.sk
su tam aj lacnejsie sety okolo 80e ale aj kvlatni a stale do 200e
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
rad0k Pozri príspevok
Dobry den, jednoznacne mozem odporucit
stranku tvsatnitra.sk
su tam aj lacnejsie sety okolo 80e ale aj kvlatni a stale do 200e
Tiež som kukla na tú stránku, ale tá cena je až podozrivo nízka, tak neviem.... Začala som až teraz študovať tieto veci a do problematiky sa dostávam len veľmi pomaly.
Bola by som veľmi rada, keby mi niekto znalý - a hlavne nestranný - povedal, či môžem pochybiť kúpou takto lacného kompletu (pri predpoklade, že nie som náročný divák).
Ďakujem vopred za názory
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

A o aky komplet sa konkretne jedna ?
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Teraz som kupil a namontoval na moju a susedovu chalupu túto zostavu:

http://www.janckulik.sk/?p=productsM...TV-Ariva-100-E

a som maximálne spokojný - s cenou aj fungovaním na prvý pokus!
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

pocul som, ze tie arivy 100 sa celkom daju (samozrejme ako klient, alebo s lokal kartou), ta cena je velmi slusna ak si zoberieme, ze tam je uz karta, parabola, LNB atd ....
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Fero11 Pozri príspevok
pocul som, ze tie arivy 100 sa celkom daju (samozrejme ako klient, alebo s lokal kartou), ta cena je velmi slusna ak si zoberieme, ze tam je uz karta, parabola, LNB atd ....
...a cez USB sa dá pohodlne pripojiť externý disk a nahráavť, alebo cez kľúčenku ukázať napr. foto (USB je na prednom panely)
0 0
tvr25 tvr25

tvr25 je offline (nepripojený) tvr25

Tak ak je limit do 200 euro, tak urcite uz treba ratat s HD prijimacom. A presne ako tu bli spomenuté, na trhu sú jednoznačne naj voľbou Fergusony Arivy 100 E. Ceny sú výborné. Ťažko niečo vytknúť aj podozrivo nízkym ponukám. Sú reálne, aj keď väčšinou si títo obchodníci dajú prirážky za nejaké iné veci. Je dosť bežné že ak prijímač predáva firma, ktorá robí bežne so záhradníckymi potrebami, tak prijímač príde zákazníkovi v surovom stave, teda žiadny setting. S tým má úplný laik potom aj dosť problém, čiže aj tak navštívi niekoho v okolí, alebo nejakú firmu, ktorá si za to zapýta aj 15 euro a hneď sme bežnej cene z iných obchodov na nete, ktoré prijímač predajú už so settingom na ASTRU 23,5, alebo na obe ASTRY. Prípadne, ak sa kupuje celá zostava, pozor na rôzne komponenty, ktoré síce zapríčinia to, že zostava je o 10 euro lacnejšia ako inde, ale reálne si podmienky žiadajú práve o tých 10 euro drahší komponent, ktorý má v ponuke iná firma. Napríklad taká parabola. Na západe Slovenska stačí aj 60 cm, ale na Východe treba 80 cm. Rovnako aj koaxiálny kábel. Niekde dostanete kábel s žilou tenkou ako vlások, inde Vám dajú najkvalitnejší satelitný koaxiál, ktorý má minimálny útlm. Určite nič nedáte za to, ak napíšete email do niektorých obchodov a pred kúpou si vykonzultujete, čo ponúkajú a za koľko. Nie je žiadny problém ani cez email sa jednať o cene. Čudovali by ste sa, že internetové obchody Vám po pár emailoch bez problémov dajú zľavu alebo sa dohodnete na cene. Ja to tak robím bežne. Napríklad v internetovom obchode darian.sk ak nakupujem fotoprislusenstvo, alebo v pixmanii, ak nakupujem roznu techniku alebo v leopard.sk ak nakupujem satelitne veci
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Pripomeniem, ze teraz je strasne velka zlava, resp. take ceny uz ostanu na IP boxy 55/99/9900 ale s tymto boxom je potrebne aj vediet robit, nie je to klasicky satelitny box, ale je to box s OS linux
0 0
janrada janrada

janrada je offline (nepripojený) janrada

SZČO, nevolič SMER-u
Hned na uvod - nerobim reklamu, nenahanam klientov, nie som predajca ani na tom ziadnym sposobom neprofitujem!!!!
Dnes som kupil mojej mamke (ja mam magio) satelitny komplet na jeden televizor kde je parabola, prijimac, konvektor a prislusenstvo spolu s neobmedzenou kartou cs-link na zakladny balik programov v hodnote 64 EUR spolu za 100 eur. Predajna (klasicka kamenna) je v Presovskom kraji, neviem odkial si. Posli mi sukromnu spravu, nasmerujem ta.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať