Zavrieť

Porady

Strata zdravotnej karty, kde sa stazovat?

Potreboval by som poradit, priatelka nastupuje do noveho zamestnania a potrebovala predlozit zdravotnu kartu zavodnemu lekarovi, no jej prakticka lekarka niekde stratila kartu a odmieta to priznat, poslala ju po vedlajsich doktoroch ci tam nahodou nie je ale bezuspesne. Karta chyba uz dlhsi cas, momentalne je tam len akasi nova so zaznamami od roku 2009. Pritom ju sestricka pri kazdej navsteve ubezpecila ze karta tam niekde je len nevedia kde. Kde a ako by sa dalo poziadat o presetrenie pripadne kde oznamit ze sa karta stratila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    djriki Pozri príspevok
    ...Kde a ako by sa dalo poziadat o presetrenie pripadne kde oznamit ze sa karta stratila?
    http://www.udzs.sk/

    presnejšie

    http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page_id=175
    Naposledy upravil Stefan2005 : 01.05.10 at 21:37

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Skúste sa obrátiť na Ochranu práv pacienta, alebo na príslušný Okresný úrad,

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Vie mi niekto povedať, kedy vznikol nový zákon o zdravotnej dokumentácii v tom zmysle, že sa môžu robiť iba výpisy ošetrujúcim lekárom, resp. odpisy pacientom, kópie,osobne si to neviem predstaviť, pretože môže nastať situácia, že mi lekár odpovie že nemá čas (čo sa mi už stalo pri inej príležitosti), ak mu oznámim dopredu že mám záujem urobiť kópie pre svoju potrebu nemusím mu veriť že niečo z dokumentácie nevytiahne z rôznych dôvodov. Nemá každé stredisko vybavenie kopírovacím zariadením.
    V súčasnosti bol mnou oslovený hlavný odborník pre daný odbor. Podnes neviem čo mu mám spätne odpovedať, pretože sa ma nespýtal ani čo idem riešiť, jednoducho okamžite bolo v jeho záujme kryť lekára. Pre mňa non-sence.
    Lekárka mi z VÚC dva mesiace neodpovedala

    Kto ten zákon inicioval a akého dôvodu?

    Nemám dobré skúsenosti so zdravotnou dokumentáciou v rodine.
    V prvom prípade sestra na poliklinike oznámila pacientke že kartu zlikvidovala, pretože nenavštívila danú ambulanciu niekoľko rokov, pritom malo dané zariadenie skvelý veľký archív vrátane miesta pre röntgenové snímky, nieto miesto na karty (pracovisko s celoslovenskou pôsobnosťou).

    V druhom prípade nevedel obvodný lekár po smrti pacienta predložiť z dôvodu straty mesiac po úmrtí jeho kartu. Bolo to síce v sedemdesiatych rokoch a potomkovi,ktorý pátral ako mohol jeho rodič spísať závet v čase, keď ho pri poslednej návšteve už vôbec jeho rodič nespoznal. Závet spísaný na stroji a iba podpísaný. Či vlastnou rukou...? Pretože je veľmi málo pravdepodobmé, aby niekto v priebehu troch rokov pochoval troch mužov a bez hanby umiestnil do jedného hrobu. To je unikát. Prebehlo to v obvode BA 1, dcéra matky (čiastočnej dedičky) bola a ešte aj je známou osobnosťou.
    Potomkovi síce morálne veľmi pomohla obhajoba jeho podstatne staršieho kolegu až tak, že k nemu vtrhol do ordinácie cez dvojité dvere medzi ambulanciami a začal sám prehľadávať kartotéku svojho kolegu. Atmosféru a rozčúlenie staršieho kolegu nemusím detailne opisovať. Poriadny výstup. Ale karta sa prepadla do neznáma napriek tomu, že vtedy bolo zákonom stanovené archivovať zdrav. dokumentáciu 50 rokov. Neviem ako je to dnes.

    Podľa môjho názoru nestačí pre pacienta výpis, výsledná dg, ale sú dôležité jednotlivé prístupy počas niekedy aj desiatky rokov k pacientovi. A to sa vo výpise asi nenachádza. Pre mňa je dôležitý každý detail a obdobia, dg viem.

    Navrhne mi niekto ako sa prepracovať k celej dokumentácii? S notárom? Už ste to niekto z vás osobne absolvoval? Každý lekár musí vypracovať výpis bez ohľadu na odbornosť? Aj praktický?
    Inak teraz chodím do zariadenia kde mi automaticky po vyšetrení odovzdá každý odborný lekár kópiu vyšetrenia po každej návšteve s tým ,že ju samozrejme podpíšem.
    Ale bežne aké údaje zapíše lekár ktoré si vypočuje od pacienta sa pacient nemá ako dozvedieť. Je to celé na zamyslenie.
    Vďaka za každý podnet. Už to riešim pomerne dlho. A neviem to dotiahnuť.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Karta sa môže stratiť, aj tak, že sa prekryje inou a potom je problém ju nájsť. :-(
    Tým nechcem nikoho kryť, len dávam pohľad z druhej strany..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    katalóg Pozri príspevok
    ...
    ...
    Vďaka za každý podnet. Už to riešim pomerne dlho. A neviem to dotiahnuť.
    Môj osobný názor :

    - podnetov sa nájde habadej .......nakoľko zodpovední si aj tak podľ svojho budú robiť , trt ich zaujímajú podnety zdola , ak by aj neviem aké boli k veci .

    - riešiť to budeš ešte dlho

    - a aj tak to do konca nedotiahneš ....

    Nakoľko proti vetru sa oné ......nedá ....

    Strata zdravotnej karty, kde sa stazovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.