Zavrieť

Porady

Samovoľne vypínanie PC

Ahoj, viem že podobné témy tu už sú, ale žiadna s účinný riešením na ten môj.

Môj pc sa začal samovoľne vypínať ako pri výpadku prúdu.
Samotný pc mám cca rok a pol fungoval v poriadku. Začal sa vypínať asi tak pred 2 mesiacmi. Odhadom každe 3 hod sa vypne a znova automaticky naštaratuje bez ohľadu na záťaž. Rozmyšlal som na vírusom, antivírus nenašiel nič, ani iné online scanner-e, preformátoval som systém skontroloval HW a podobne. Nič mi nenašlo a robí to stále.
Pravdepodobne, čo usudzujem ja, že to začalo robiť po nainstalovaní uTorrent-u, ktorý som potom aj odinstaloval a urobil všetky možné spomenuté kroky. Nerobil som nič ako taktovanie a pod. čo by mohlo zapríčiniť tento stav. Teploty HW sú okolo 45°C pri záťaži, a zdroj má tiež dostatočný výkon aby to utiahol. Hlavne preto, že zhruba ten rok a pol to nemalo problém a začalo to robiť až teraz. Vďaka za akúkolvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skús preinštalovať windows.Zdroj môže mať dostatočný výkon ,ale môže blbnúť.

    Whini je offline (nepripojený) Whini

    Whini
    Vlado40 Pozri príspevok
    Skús preinštalovať windows.Zdroj môže mať dostatočný výkon ,ale môže blbnúť.
    Systém som preinstaloval ... preformátoval = preinstaloval
    Nad zdrojom som aj ja uvažoval, ale práveže to robí v dosť pravidelnom intervale tak mi to príde ako nepravdepodobné.
    Naposledy upravil Whini : 02.05.10 at 19:04

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Otázočka: kedy si naposledy vyčistil "črevá" PC od prachu?
    PC môže ukazovať teplotu 45°C aj pri záťaži, lenže po 3 hodinách už táto teplota je vyššia a pretože je nedostatočný odvod tepla, tak kvôli svojej ochrane sa reštartuje.
    Skús najskôr vyčistiť bedňu PC od prachu a potom zisti, či sa aj naďalej vypína a reštartuje.

    (Pokiaľ ti to začal robiť v "poslednej dobe" po 1,5 roku používania a nebol vyčistený, tak bude poriadne zas***ý!)

    Whini je offline (nepripojený) Whini

    Whini
    misoft Pozri príspevok
    Otázočka: kedy si naposledy vyčistil "črevá" PC od prachu?
    PC môže ukazovať teplotu 45°C aj pri záťaži, lenže po 3 hodinách už táto teplota je vyššia a pretože je nedostatočný odvod tepla, tak kvôli svojej ochrane sa reštartuje.
    Skús najskôr vyčistiť bedňu PC od prachu a potom zisti, či sa aj naďalej vypína a reštartuje.

    (Pokiaľ ti to začal robiť v "poslednej dobe" po 1,5 roku používania a nebol vyčistený, tak bude poriadne zas***ý!)
    Naposledy som ho čistil pred asi 2 týždnami v domnení, že to môže spôsobovať prach, resp. to prehrievanie. Inak vysávam vnútro pravidelne. Tých 45°C ukazuje pri záťaži po dlhšej dobe a nie po 5 min. Plus bedňa je otvorená a vývody tepla nie su zakryté.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chyba v OS taká pravidelnosť je vylúčená (snáď len vírus by to mohol spôsobovať). To skôr poukazuje na zdroj a jeho kondenzátory. Skús si požičať iný zdroj a nahodiť, či sa to bude opakovať s iným zdrojom.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na zakladnej doske je tepelna poistka. Ta casom opotrebenim znizuje hranicu pri ktorej zopina.
    Vycistenie od prachu stasto pomoze. Hlavne ked ju potom namazes toplovodivou striebornou pastou.
    Na kazdej doske je inde. Vacsina ich ma pri CMOS chipe. Mrkni na schemu dosky a sup sup cistit a natierat.
    Ochrana sa vymenit neda. Ak to nepomoze, budes musiet vymenit dosku.
    Prosím váas. posledne 4 dni sa mi z ničoho nič vypne počitač..ostane svietiť modem a klavesnica...uplne ho vypnem až ked podržim tlačidlo na zap/vyp počitača...čo mam robiť?..je to neprijemne ak pozeram film a medzi tym sa mi tri krat vypne pc ... dakujem vopred za rady

    zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

    zamestnankyna
    To vypadá ako keby sa uspal. Pozri plán napájania, či nemáš povolený Režim spánku.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Toto je skôr uspanie na povel z biosu.Windows ak prehráva film ,tak pracuje a nemal by sa uspať.

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    niekto si bude z teba robit srandu a vypina ta na dialku mas niekde zadefinovane v nastaveniach ako pise zamestnankyna ..ze po rcitom case sa ma vypnut .... a on sa ti vypne teda da do spanku

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Este moze byt aj to, ze mas chybne kondenzatory na zakladnej doske (to su take valceky :-). Pozri ci ich nemas na vrchu napuchnute, alebo prasknute (vrch by mal byt rovny - je tam taky prelisovany kriz). Tie mozu byt chybne aj v zdroji, ako uz spominal misoft.

    Whini je offline (nepripojený) Whini

    Whini
    Tak problém boli vyriešený viac-menej náhodne. Vypínane prestalo ako som odinštaloval comodo firewall. Staršia verzia fungovala v pohode po aktualizácií to zblblo a začalo reštartovať pc každe 2 hod. Takže to bola napodiv software-ová chyba.

    simoj je offline (nepripojený) simoj

    simoj
    este jedna mala vec ..... obcas treba pri vysavani pc skotrolovat aj kable, pocase (alebo aj pri vysavani, premiestnovani bedne, ...) sa mozu troska vysunut, tak ich treba popritlacat (aj ostatne koponenty) :-D
    dovlezite je vysavat resp vyfukavat aj notebooky + klavesnicu, tie su na tom castokrat horsie ako samotne PC!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.