Zavrieť

Porady

PPD a VPP ako vypísať ?

1. Zamestnanec mi prinesie doklad, že nakúpil materiál a ja si vždy k tomu dokladu vypíšem VPD. Do kolonky "vyplatené komu" píšem meno zamestnanca, ktorý bol nakupovať - je to správne ? (keby som tam písala tú konkrétnu firmu - kde zoberiem podpis príjemcu ?)
2. Pri zaplatení faktúry za mobil poštovou poukážkou, píšem na výdavkový doklad celkovú sumu vrátane poštovného - je to správne ? Alebo mám vypisovať dva doklady - suma za mobil - suma za poštovné.
3. 2 x do roka sa nám stalo, že nám zaplatili za faktúru na súkromný účet. Môžem si vystaviť PPD zhodný s dátum na výpise z banky, alebo k tomu treba ešte niečo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Miichaela Pozri príspevok
    1. Zamestnanec mi prinesie doklad, že nakúpil materiál a ja si vždy k tomu dokladu vypíšem VPD. Do kolonky "vyplatené komu" píšem meno zamestnanca, ktorý bol nakupovať - je to správne ? (keby som tam písala tú konkrétnu firmu - kde zoberiem podpis príjemcu ?)
    2. Pri zaplatení faktúry za mobil poštovou poukážkou, píšem na výdavkový doklad celkovú sumu vrátane poštovného - je to správne ? Alebo mám vypisovať dva doklady - suma za mobil - suma za poštovné.
    3. 2 x do roka sa nám stalo, že nám zaplatili za faktúru na súkromný účet. Môžem si vystaviť PPD zhodný s dátum na výpise z banky, alebo k tomu treba ešte niečo ?
    1. podľa mňa správne, tiež to robím tak, fyzicky si dala peniaze do ruky zamestnancovi
    podľa §5, odst 5, písm c) ZoDzP nie je daňovým príjmom zo závislej činnosti suma prijatá zamestnancom ako preddavok od zamestnávateľa,
    aby ju v jeho mene vynaložil, alebo suma, ktorou zamestnávateľ uhrádza zamestnancovi preukázané výdavky, ktoré zamestnanec za zamestnávateľa vynaložil zo svojho tak, akoby ich vynaložil priamo zamestnávateľ,
    to síce ani nik netvrdil, len to podporuje podľa mňa správnosť tejto verzie účtovania a zápisu osoby, ktorej boli vyplatené prostriedky.

    2. aj toto účtujem rovnako ako uvádzaš, a to pre nerozširovanie agendy a množstva dokladov, síce v prípade úhrady fa pošt. poukazom fyzicky tiež dostane peniaze zamestnanec, ale SW automaticky priradí dodávateľa...
    poštovné vpisujem do ďalšej položky - ak by mala byť iná predkontácia

    3. súhlas, urobila by som PPD, ale pripojila by som k nemu kópiu z výpisu, na ktorý boli pôvodne prostriedky pripísané - pre overenie VS, prípadne odberateľa, že mal naozaj úmysel uhradiť danú faktúru. Ale upozornila by som
    odberateľa na pozornosť v prípade úhrad.

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Ja vypisujem na VPD SZČO, dokonca ani nevypisujem dávam pečiatku.

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Na PPD vypisujem konkrétne od koho je prijaté, napr: xxxbanka

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    1. Ja tam pisem meno zamestnanca, nie "tesco".
    2. vydavkovy pokladnicny doklad pisem jeden s celkovou sumou a je na nej uvedeny protiucet postove sluzby a sluzby za telefon zvlast.
    3. Stalo sa aj nam. nasledne sme previedli peniaze zo sukromneho na firemny, prilozili sme kopiu vypisu zo sukromneho uctu a dali iba poznamku, ze bola faktura zle uhradena, pripadne prilozili nejaku mailovu komunikaciu, kde sme odberatela upozornili na nespravnu uhradu.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    SZCO bez zamestnancov si vystavuje doklady sam - na VPD ked plati v obchode podpisuje za vystavil, schvalil aj prijal. Na VPD ked plati inemu SZCO podpisuje za vystavil, schvalil a za prijal to podpisuje dodavajuci SZCO.

    Pri PPD to SZCO podpisuje za vystavil, schvalil a prijemcu vsade on.

    Podpisuje to spravne? Dakujem za kazdu odpoved.

    PPD a VPP ako vypísať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.