Zavrieť

Porady

Právo na osobnú slobodu

Zdravým všetkých ,mám nasledovný problém :
V mojej škole sa mi zdá ako keby toto právo neplatilo pretože mám 18rokov a dochádzam viac ako 100km každý deň.
Na niektorých hodinách mám dohodnuté s vyučujúcimi púšťanie domov skorej,lenže stáva sa že chýbajú a vrátnička ma nechce pustiť chce priepustku a vyučujúceho a neviem čo.
Triedny učí na dvoch školách naraz a nevyskytuje sa často na škole a taktiež je obtiažne niekoho nájsť!
Mne ide fakt o minúty a spoje mi idú približne každé 2hodiny tj. 13:15 a potom až 15:15.

Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania.

Na internete som našiel toto :
§ 183
Obmedzovanie
osobnej slobody
(1) Kto inému bez oprávnenia bráni
užívať osobnú slobodu, potrestá sa
odňatím slobody na šesť mesiacov až tri
roky.
(2) Odňatím slobody na tri roky až
osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spá-
cha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu,
c) ako verejný činiteľ,
d) na chránenej osobe, alebo
e) a spôsobí ním väčšiu škodu.
(3) Odňatím slobody na sedem rokov
až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá,
ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví
alebo smrť, alebo
b) a spôsobí ním značnú škodu.
(4) Odňatím slobody na dvanásť ro-
kov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom
odňatia slobody na doživotie sa pácha-
teľ potrestá, ak spácha čin uvedený
v odseku 1
a) a spôsobí ním smrť viacerých osôb,
b) a spôsobí ním škodu veľkého rozsa-
hu, alebo
c) ako člen nebezpečného zoskupenia.

K § 183
Bránením v užívaní osobnej slobody je zá-
sah do osobnej slobody, zaručenej Ústavou
(čl. 16 a 17), ktorým sa znemožňuje voľný po-
hyb osoby, hoci len na krátky čas, ak sa toto
obmedzovanie nedá ľahko prekonať (napr.
uzavretie v miestnosti alebo v budove, zne-
možnenie pohybu zviazaním končatín, odňa-
tie barlí invalidovi, zvieraním v náručí
a pod.).
Obmedzenie osobnej slobody má dočasný
charakter. Dĺžka doby, počas ktorej sa obme-
dzuje osobná sloboda, nie je rozhodujúca,
môže byť však zohľadnená pri výmere trestu.
Ide o trváci trestný čin, ktorý trvá počas celej
doby, pokiaľ sa osobná sloboda obmedzuje.

ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl.16

(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
(2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Čl.17

(1) Osobná sloboda sa zaručuje.
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
(3) Obvineného alebo podozrivého z trestného činu možno zadržať len v prípadoch ustanovených zákonom. Zadržaná osoba musí byť ihneď oboznámená s dôvodmi zadržania, vypočutá a najneskôr do 48 hodín prepustená na slobodu alebo odovzdaná súdu. Sudca musí zadržanú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(4) Obvineného možno zatknúť iba na odôvodnený písomný príkaz sudcu. Zatknutá osoba musí byť do 24 hodín odovzdaná súdu. Sudca musí zatknutú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(5) Do väzby možno vziať iba z dôvodov a na čas ustanovený zákonom a na základe rozhodnutia súdu.
(6) Zákon ustanoví, v ktorých prípadoch možno prevziať osobu do ústavnej zdravotníckej starostlivosti alebo ju v nej držať bez jej súhlasu. Takéto opatrenie sa musí do 24 hodín oznámiť súdu, ktorý o tomto umiestnení rozhodne do piatich dní.
(7) Skúmanie duševného stavu osoby obvinenej z trestného činu je možné iba na písomný príkaz súdu.

Plus sa chcem spýtať či je normálne,že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku ? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť.
Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...

Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.
Vopred Ďakujem !
Naposledy upravil Dav : 06.05.10 at 09:38
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Kecalek Pozri príspevok
Zdravým všetkých ,mám nasledovný problém :
V mojej škole sa mi zdá ako keby toto právo neplatilo pretože mám 18rokov a dochádzam viac ako 100km každý deň.
Na niektorých hodinách mám dohodnuté s vyučujúcimi púšťanie domov skorej,lenže stáva sa že chýbajú a vrátnička ma nechce pustiť chce priepustku a vyučujúceho a neviem čo.
Triedny učí na dvoch školách naraz a nevyskytuje sa často na škole a taktiež je obtiažne niekoho nájsť!
Mne ide fakt o minúty a spoje mi idú približne každé 2hodiny tj. 13:15 a potom až 15:15.

Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania.

Na internete som našiel toto :
§ 183
Obmedzovanie
osobnej slobody
(1) Kto inému bez oprávnenia bráni
užívať osobnú slobodu, potrestá sa
odňatím slobody na šesť mesiacov až tri
roky.
(2) Odňatím slobody na tri roky až
osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spá-
cha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu,
c) ako verejný činiteľ,
d) na chránenej osobe, alebo
e) a spôsobí ním väčšiu škodu.
(3) Odňatím slobody na sedem rokov
až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá,
ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví
alebo smrť, alebo
b) a spôsobí ním značnú škodu.
(4) Odňatím slobody na dvanásť ro-
kov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom
odňatia slobody na doživotie sa pácha-
teľ potrestá, ak spácha čin uvedený
v odseku 1
a) a spôsobí ním smrť viacerých osôb,
b) a spôsobí ním škodu veľkého rozsa-
hu, alebo
c) ako člen nebezpečného zoskupenia.

K § 183
Bránením v užívaní osobnej slobody je zá-
sah do osobnej slobody, zaručenej Ústavou
(čl. 16 a 17), ktorým sa znemožňuje voľný po-
hyb osoby, hoci len na krátky čas, ak sa toto
obmedzovanie nedá ľahko prekonať (napr.
uzavretie v miestnosti alebo v budove, zne-
možnenie pohybu zviazaním končatín, odňa-
tie barlí invalidovi, zvieraním v náručí
a pod.).
Obmedzenie osobnej slobody má dočasný
charakter. Dĺžka doby, počas ktorej sa obme-
dzuje osobná sloboda, nie je rozhodujúca,
môže byť však zohľadnená pri výmere trestu.
Ide o trváci trestný čin, ktorý trvá počas celej
doby, pokiaľ sa osobná sloboda obmedzuje.

ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl.16

(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
(2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Čl.17

(1) Osobná sloboda sa zaručuje.
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
(3) Obvineného alebo podozrivého z trestného činu možno zadržať len v prípadoch ustanovených zákonom. Zadržaná osoba musí byť ihneď oboznámená s dôvodmi zadržania, vypočutá a najneskôr do 48 hodín prepustená na slobodu alebo odovzdaná súdu. Sudca musí zadržanú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(4) Obvineného možno zatknúť iba na odôvodnený písomný príkaz sudcu. Zatknutá osoba musí byť do 24 hodín odovzdaná súdu. Sudca musí zatknutú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(5) Do väzby možno vziať iba z dôvodov a na čas ustanovený zákonom a na základe rozhodnutia súdu.
(6) Zákon ustanoví, v ktorých prípadoch možno prevziať osobu do ústavnej zdravotníckej starostlivosti alebo ju v nej držať bez jej súhlasu. Takéto opatrenie sa musí do 24 hodín oznámiť súdu, ktorý o tomto umiestnení rozhodne do piatich dní.
(7) Skúmanie duševného stavu osoby obvinenej z trestného činu je možné iba na písomný príkaz súdu.

Plus sa chcem spýtať či je normálne,že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku ? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť.
Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...

Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.
Vopred Ďakujem !
Ahoj,
prepáč, ale nechápem, čo si chcel povedať tými paragrafmi, ktoré si vymenoval.
Aj keď máš 18 rokov, to Ti ešte nedáva právo prísť a odísť zo školy, kedy sa Ti zachce. Existuje školský poriadok, ktorý obsahuje práva a povinnosti študentov, oboznám sa s ním.
To, že potrebuješ odísť zo školy skôr z dôvodu cestovania , sa dá vyriešiť aj iným spôsobom , ako každý deň hľadať vyučujúceho a žiadať ho o uvoľnenie z vyuč. hodiny.
Vrátnička má svoju pracovnú náplň, preto jej nezazlievaj, že si plní svoje pracovné povinnosti a nechce Ťa zo školy pustiť skôr. V prípade, že by sa Ti niečo stalo, niesla by do určitej miery aj ona za to zodpovednosť.
Škola nie je vezenie, ale prepáč, nemôže si v nej robiť každý to, čo chce. Vyskakovanie z okna a ďalšie Tvoje pripomienky v príspevku nechám bez komentára.
4 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Prepáč ale nesúhlasím ! Je možné že som napísal blbé paragrafy ale hádam mi nechceš povedať že je to normalne? Od 7dmej do 14tej nemôžme ísť ani na vzduch ani cez obed najesť sa ani nič ... ako si môže škola dovoliť zavierať žiakov ? Ja mám okrem iného školu rád ! Nemám žiaden problém okrem jednej z niekoľkých vrátničiek ! JEDNEJ ostatné nerobia hlúposti a potom ja mam čuchať ako fajčia spolužiaci v triede zato že nemôžu ísť na vzduch no krasne vymyslené hamba Slovensku !

Na ostatných školách v meste sa chodí von povinne na našej je to zakázané .

Ona nesie zodpovednosť ? Načo je triedna kniha ? Veď nech si ma zapíšu a keď som zapísaný škola je za vodou nie ? Ved majú riadne zaznačené že som odišiel ...
Naposledy upravil Kecalek : 04.05.10 at 14:50
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kecalek, povinnú školskú dochádzku si skončil. Nikto ťa nenúti na tejto škole zostať. Zrejme si si ju vybral sám, alebo ti ju vybrali rodičia a malo by byť v tvojom záujme získať čo najviac vedomostí a školu dokončiť.

Ak platí v škole školský poriadok, mal (i - nielen ty, ale aj tvoji spolužiaci) by ste ho dodržiavať. Dovolené fajčenie tam určite nie je. Ak ti vadí zápach z cigariet, prečo to nenahlásiš tam, kde to patrí ...
2 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Kecalek Pozri príspevok
Prepáč ale nesúhlasím ! Je možné že som napísal blbé paragrafy ale hádam mi nechceš povedať že je to normalne? Od 7dmej do 14tej nemôžme ísť ani na vzduch ani cez obed najesť sa ani nič ... ako si môže škola dovoliť zavierať žiakov ? Ja mám okrem iného školu rád ! Nemám žiaden problém okrem jednej z niekoľkých vrátničiek ! JEDNEJ ostatné nerobia hlúposti a potom ja mam čuchať ako fajčia spolužiaci v triede zato že nemôžu ísť na vzduch no krasne vymyslené hamba Slovensku !

Na ostatných školách v meste sa chodí von povinne na našej je to zakázané .

Ona nesie zodpovednosť ? Načo je triedna kniha ? Veď nech si ma zapíšu a keď som zapísaný škola je za vodou nie ? Ved majú riadne zaznačené že som odišiel ...
Rozum
pokora
permanentka
ti pomôžu.
Povieš § a sám si zavrieš bránu .
0 0
paraskieva paraskieva

paraskieva je offline (nepripojený) paraskieva

Ahoj. Musis si vyziadat od skoly potvrdenie na ktorom budes mat skolou dovolene opustit priestor skoly povedzme o 13 hod. a ktorym sa budes na vratnici preukazovat.
4 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Kecalek Pozri príspevok
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
píšeš, že si svojprávny dospelý človek... Skús si teda čo, čo si napísal prečítať tak akoby to napísal niekto iný a ty to len čítaš...
Takto sa nevyjadruje dospelý človek... a ak si sa začal pred riaditeľom oháňať paragrafmi, ústavou, európskou listinou zákl. ľudský práv a čojaviem čím ešte, nediv sa že si nedostal pernamentku...
Na vrátničku môžeš písať sťažnosti, zamestnáva ju škola a tak sa bude riadiť pokynmi školy a nie tvojimi, resp. tvojho právnika...
Ak nechceš sedieť v škole a riadiť sa školským poriadkom, požiadaj o uvolnenie zo školy... trvalé... To nieje väzenie... vyhovejú ti.
4 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Každá "inštitúcia" má svoje pravidlá, ktoré musia jej "členovia" dodržiavať.
Či je to škola, či je to rodina,či firma v ktorej pracuješ a pod.
Ak sa Ti nepáčia dané pravidlá, si slobodný človek, môžeš odísť.

Nechápem, čo chceš svojim bojkotovaním dosiahnuť To, že si dosiahol 18r. ti nedáva právo si všade stanovovať svoje pravidlá. Tá dospelosť je aj o niečom inom, nielen o slobode...
6 1
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
Kecalek Pozri príspevok
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
tu by nemalo isť o to že to"niekto" ma riešiť ale o to že by ste sa mal prisposobiť hovorite o svojpravnosti a dospelosti ale aj to prináša určite obmedzenia a prisposobovanie sa prostrediu kde sa pohybujete či už v škole alebo v zamestnani predpokladam že dotyčna vratnička sa iba snaži riadiť predpismi ktore su naplnou jej prace, vašou povinnostou je plnit prevadzkovy poriadok školy ktoru navštevujete plnoletosť neznamena že pre vas prestavaju platiť všeobecne nariadenia a predpisy v tomto prípade vašej školy, s plnoletosťou prichadza viac zodpovednosti, v živote sa budete vy musieť prispôsobovať spoločnosti nie spoločnosť vám taky je život
2 1
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Kecalek Pozri príspevok
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
A bol si aj u riaditeľa? Alebo nech zájdu za ním tvoji rodičia. Nie je predsa žiaduce, aby si kvôli pár minútam čakal ďalšie napr. 2 hodiny niekde na nástupišti. Ja by som to na tvojom mieste najprv riešila cez rodičov. Ten právnik, no to je trošku pritiahnuté za vlasy. Verím, že teraz keď si dospelý tak chceš veci riešiť tak ako si ty predstavuješ ale nie vždy to ide tak ako si želáme. Ja už mám to očarenie z dospelosti dáááávno za sebou a naučila som sa, že keď neuhladím tak neuškriabem. No a tie zamrežované okná snáď už sa budú dať vydržať. Máš 18 to znamená, že o chvíľu končíš.
3 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Fakt mate uzasny pristup takze ziaci su nic im ani cerstvy vzduch a posedenie na slnku pocas prestavky netreba ! A pekne pustit 10min po odchode vlaku zo skoly ziadne 10min pred a potom 110min cakat.Vy to uz mate urcite zasebou no praca je nieco uplne ine a neviem sa jej dockat svojej praci sa uz teraz venujem studujem po internete aby som to mal potom jednoduchsie ved skola mi neda nic a ty co ju vystuduju to teda su ''odbornici'' ich akurat do piesku s lopatkou polozit a nie za elektroniku alebo zodpovednu pracu.... Ja si nestanovujem pravidla ale iba zdravy rozum lebo ako viem pochopit situaciu narozdiel skoly a potom nech sa necuduju aky ziaci len su no hrozny otrasny zabit ich .... Ale preco ? a preco vlastne mladez je taka aka je ... alcohol cigarety drogy a to spravanie no preco ? Jednoznacne v skole sa taketo naucia a tie super partie no krasne to je a preco skacu pod vlak ? Jasne ze kvoly skole ved to je chore niekde to ako teraz je to uz ok a toto je len taky detailny problem ale ziakom sa necudujem a ucitelom tiez nie kto ma mat nato nervy ale ludia su vseliaky ale jednoznacne za mnoho problemou moze SKOLA a potom si to ziaci vybijaju na uciteloch ucitelia na ziakoch a ziaci na rodicou a ucitelia na detoch a manzelkach ... a takto krasne sa to posuva A este dodatok ziaci ked dojdu domou u rodicou je ucitel svaty a vina je 100% v dietati a potom sa cudujeme ze tolko krat meskam 120min kvoly niekomu koho omrzel zivot a skonci 150m za supravou...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kecálek,
čítaj čo TI kto radí. Ale Teba by mali v prvom rade rodičia prehnúť cez koleno a dať na holú 25.

To, že si plnoletý neznamená, že si môžeš robiť čo chceš. Keby si šiel slušne za riaditeľom, alebo keby za ním prišli tvoji rodičia tak by Ti tú výnimku určite dal.

Ale ked ideš s bubnom na zajace tak sa nediv, že Ti všetky utečú. Ale život ťa ešte naučí, a ked si spomenieš o pár rokov na poradu a nájdeš tu svoje výlevy tak sa zasmeješ nad tým aký si bol vtedy hlúpučký a myslel si si, že zmeníš svet.

A ešte pamätaj spoločnosť sa nikdy nezmení kvôli jednotlivcovi, jednotlivec sa musí prispôsobiť spoločnosti.
1 1
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Podla mna by to malo byt tak zeby ziaci mali mat o skolu zaujem a nehlasit sa tam len zato ze musia alebo ze ich rodicia nazenu.Mali by si vazit majetok skoly a spravat slusne k ucitelom a otvorene riesit danu temu. NAOPAK Skola by mala dat ziakom naozajsne vedomosti na urovni odbornika nie niekoho kto zmaturuje ale nic nevie.Taktiez ucitelia by mali mat pristup k ziakom normalny.Nezamykat ziakou ale nechat ich dychat alebo im brat v tejto dobe uz perfektne pomocky ako notebook a rozne ine mobilne zariadenia. Pokial viem je to moj majetok a uz duplom nie si nan narokovat ale nastastie toto sa ma uz netyka a stymto problem nemam. Taktiez by ziaci nemali ucitelou natacat zo srandy a zosmiesnovat.Dalej problem je aj to mudre rozhodutie ucit sa dva cudzie jazyky na mnohych skolach rustina francuzcina atd a stym ma vela ziakov problem.Proste Slovensko a cudujme sa svete ze je to tak ako to je .... Achhh je toho vela a ucitelia si v teplych topankach behaju a ziaci v peknej zime v slapkach ?!?! To uz co je proste toto je chore cele skolstvo,zdravotnictvo,zeleznica,policia (minimalne zeleznicna ano) a vlastne cela tato Demokracia .... Fakt som zvedavy ako to takymto tempom dopadne .... A typicky pristup Slovakou? Stazovat sa ? Riesit nieco ? NIEEEE to len medzi sebou nadavat ze hento je zle a malo voznou a spinave a vypnuta klimatizacia ale zeby napisali na spolocnost ? to nie a tak aj v skole vratnicka je hento informatikar je toto a na plagate je volna wi fi a pritom je zabezpecena a nikomu neda pristup a na mobilnych zariadeniach kde nieje windows ani nefunguje ale zeby riesili za riaditelom nieee? Slovaci vzdy sklopia usi VZDY ....
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

vraj nestanovuješ pravidlá... ale máš snahu...
Z pohľadu školy... teba pustia 15 minút skôr... príde ďalší, že on potrebuje 20, potom ďalší hodinu... A nakoniec podajú rodičia na školu sťažnosť, že uvoľňujú deti bezdôvodne z vyučovania...
Ak by si chodil do zamestnania, tak tvojho zamestnávateľa nebude zaujímať kedy ti ide vlak, alebo autobus... On bude mať stanovenú pracovnú dobu...
Ty máš rozvrh hodín... To je tvoja pracovná doba a škola je Tvoje zamestnanie... Podľa toho sa správaj alebo daj výpoveď...
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

nedá mi nepripojiť sa: Pokúšal si sa to riešiť spolu s rodičmi? Nie tak dávno som mala stredoškoláka aj ja. Na jednej z triednických hodín nám bolo povedané, že plnoletosťou našich drahých potomkov údajne strácame právo inforomovať sa o ich známkach a je len na dobrej vôli naši detí, či nám prezradia ako študujú. Dokonca si mohli aj sami písať ospravedlnenky a podobné vymoženosti súvisiace s vekovou plnoletosťou. Odhliadnuc od toho, vždy som vedela o problémoch a prúseroch v škole a nie raz keď bolo treba mladého ospravedlniť pre chorobu alebo z iných dôvodov vždy povedal jedno - mami zavolaj triednej od teba to zoberie inak. Ale z druhej strany je fakt ako som sa mala možnosť osobne presvedčiť mládež fajčiť chodila a nebol žiaden problém cez prestávky. A pokiaľ si spomínam, mali niečo také ako radu školy či študentský parlament a tam sa riešili určite rozne veci ohľadom chodu školy a školského poriadku. Čo tak miesto oháňania sa citáciami zákonov skúsiť iniciovať, ak je problém v škole aký je, nie len tvoje osobné uvoľňovanie skôr z vyučovania, nejaké stretnutie zástupcov študentov s vedením školy a naozaj sa pokúsiť vecne pomenovať a poriešiť čo sa vám ako študentom nepáči a riešiť to ako dospelí nie ako deti.
5 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

Xanti : Kto vravy ze zijem s rodicmi ? Ja si nechcem robit co chcem!
Ja som student ktory si dokaze cenit ktory sa dokaze aj spravat ale proste niektore veci mi dohlavy nejdu a ani nepojdu...

Posledna veta je presna pravda ale na slovensku je tazko najst skupinu ludi pretoze sme na Slovensku tu sa proste vsetci len prisposobuju aj na uplne chore veci ....

To ze sa o par rokou budem smiat nepopieram ... Samozrejme nepopieram ze to znie smiesne a urcite mate nazor ze som neviem aky student a pubertak a neviem co .... citim to z vasich prispevkou a samozrejme to ze 18 rocny clovek je tupe decko to tu krasne poukazujete....

Inak co sa tyka skoly NIEJE TAM ANI MYDLO NIKDY ANI NA WC ! Okna prefukuju,na stolickach sa zle sedi proste to je tragedia a ani na cerstvy vzduch no to leto ... uz sa tesim ... Lutujem vase deti ktorym hovorite denne prisposobte sa to nie ucitel je na vine ale ty .... Srdce ma boli ked maju rodicia mnohych deti takyto pristup a nie ze by dietatu pomohli nie jak kamaratou otec ani nevie ako mu chodia spoje ale na rodicovskom povedal nepustajte ho a potom doma mal vonku oci a zeby to odvolal a zmenil ze pustajte ho to nie .... Cely svet je obrateny na hlavu
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ako v skole musis dodrziavat skolsky poriadok, v zamestnani musis dodrziavat pracovnu disciplinu.

Ak ti pravidla zamestnavatela nedovoluju opustit pracovisko pred 15.00 tiez to nemozes svojvolne spravit. Zamestnala si sa dobrovolne, musis dodziavat pravidla. Ty studujes dobrovolne, tiez musis dodrziavat pravidla.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
V škole máte Radu školy a v nej aj zástupcu študentov, skús svoje požiadavky adresovať jemu , aby sa prejednali na zasadnutí Rady školy.

Nečakaj však od toho, že sa hneď všetko zmení v Tvoj prospech.

Určite si nepomôžeš žiadnymi vyhrážkami, ale skôr niečo dosiahneš rozumnými argumentami.
4 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kecalek Pozri príspevok
Xanti : Kto vravy ze zijem s rodicmi ?Vari žiješ sám? Vari si platíš sám všetko? Wau... Ja si nechcem robit co chcem!
Ja som student ktory si dokaze cenit ktory sa dokaze aj spravat ale proste niektore veci mi dohlavy nejdu a ani nepojdu...

Posledna veta je presna pravda ale na slovensku je tazko najst skupinu ludi pretoze sme na Slovensku tu sa proste vsetci len prisposobuju aj na uplne chore veci ....

To ze sa o par rokou budem smiat nepopieram ... Samozrejme nepopieram ze to znie smiesne a urcite mate nazor ze som neviem aky student a pubertak a neviem co .... citim to z vasich prispevkou a samozrejme to ze 18 rocny clovek je tupe decko to tu krasne poukazujete.... Nikto nehovorí, že si tupý. Tak si nenamýšlaj. Ale pochop, tým že máš 18 rokov neznamená že si môžeš robiť čo chceš. Kam by sme dospeli?? To by nebola demokracia ale anarchia.

Inak co sa tyka skoly NIEJE TAM ANI MYDLO NIKDY ANI NA WC No kedže nesom taká stará, tak ani u nás na škole ani na strednej ani na základnej ani na výške a to som čosi aj za komančov chodila do školy nebol toaleťák, nebolo mydlo nebol uterák tak o čom točíš? To sú veci, ktoré si malé deti nosia v hygienických vrecúškach do školy.... nevieš? Také malé plátené plné takýchto pomôcok. !

Okna prefukuju,na stolickach sa zle sedi No lepšie by sa stálo na stoličkách že. proste to je tragedia a ani na cerstvy vzduch no to leto Teda ja neviem, šak musíš mať čerstvý vzduch ked okná prefukujú.

Mnohé decká čo chodia do dedinských škôl v zime sedia vo vetrovkách ked nemajú obce na drevo, a ty sa tu sťažuješ s malichernosťami, ktoré môžeš sám ovplyvniť, myslím tie hygienické potreby.
... uz sa tesim ... Lutujem vase deti ktorym hovorite denne prisposobte sa to nie ucitel je na vine ale ty .... Srdce ma boli ked maju rodicia mnohych deti takyto pristup a nie ze by dietatu pomohli nie jak kamaratou otec ani nevie ako mu chodia spoje ale na rodicovskom povedal nepustajte ho ale za toto nemôžu učitelia, za to môže rodič, ak mu to tak vyhovuje to neporieši ani porada ani zákony.
a potom doma mal vonku oci a zeby to odvolal a zmenil ze pustajte ho to nie .... Cely svet je obrateny na hlavu
Trošku uvažuj čo píšeš. SI na prahu dospelosti, len na prahu vôbec nie si dospelý. Lebo keby si bol dospelým tak by si videl aj povinnosti nie len práva.

To len istá skupina obyvateľov vidí len práva a povinnosti nie.
4 0
Kecalek Kecalek

Kecalek je offline (nepripojený) Kecalek

flinstone : Nesnazim sa oto ! Ja sa snazim len o zdravy rozum na skole a ukludnenie napatia ktore vladne ale bohuzial ho svojou povahou este zvacsujem a davam im za pravdu lebo je to aj moj nazor. Ano nech pustaju vsetkych ktory to maju opodstatnene nie hocikoho ... ano viem ked sa vypitam pytaju sa aj ty co im ide spoj kazdych 5min !Ale tych treba odbit jednoznacne je to neopodstatnene lenze ja 2x prestupujem a chodi to kazde 2 hodiny ! a cesta trva tiez 2 hodiny .

Pozry ak sa niekto vie prisposobit (tych je tu kopa na Slovensku) nech robi tam kde su netolerantny ale pritom to ani tak moc nieje mojich znamych uvolnuju skorej bezproblemou aj oni im a tak isto aj ja ved ja som v skole o 7dmej a iny spoj ani nejde a ucitelom pomozem vzdy ked viem ...

Co sa tyka zamestnania mam uz jasno a neviem sa dockat .... Mimo prace v Nemenovanej spolocnosti chcem mat vlastnu predajnu a robit v nej este technika ....

A ked sme pri staznosti podla mna by bola opodstatnena moja by bola riadna s prilohou spojou a casou a pokial by niekto 5min od skoly napisal podobnu by jednoznacne bola neopodstatnena... tak by to mohlo fungovat ... ale otom sa moze len snivat

Dana : U nas ta rada nefunguje a nikdy nezasadla som sa na nu pytal a na rodicovske chodi jeden alebo dvaja rodicia .... A to ze 18rocnych beru ako deti a rodicia su bohovia to je na zaplakanie ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať