Zavrieť

Porady

oprava plochej strechy - aká izolácia?

Dobrý deň.
Prosím, viete mi (najlepšie niekto z praxe) poradiť, čo je lepšie na opravu plochej strechy bytových domov - fólie z mäkčeného PVC alebo fólie na báze olefínov?
Aké sú výhody a nevýhody oboch druhov fólií? Ktorú by ste uprednostnili a prečo?
Za každý príspevok ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    vierockak Pozri príspevok
    nie, nie som učiteľka ... zaujímavé, takéto otázky a diskusie vedú učiteľky ??? a osobne nemám nič proti učiteľkám

    zaujíma ma aká je najvhodnejšia, t.j. najkvalitnejšia izolácia na plochú strechu byt. domu bez ohľadu na "moje požiadavky / financie / veľkosť / pevnosť podkladu" a uvítam názory najlepšie od praxou skúseného človeka "strechára" príp. od ľudí, ktorí bývajú priamo pod strechou a tiež k tejto téme majú čo povedať

    to, čo deklarujú výrobcovia materiálov a technológií je jedna vec (každý si háji to svoje, lebo to chce úspešne predať) a základné veci sa dajú naštudovať aj na internete, ale praktické, overené skúsenosti je druhá vec ... a toto ma zaujíma, pre toto som tému založila
    Najkvalitnejšia
    Ja čo som stretol, tak najkvalitnejšia je za studena vulkanizovaná "gumená vaňa" na celú strechu a sokle.Ponúkali mi záruku 20 rokov.
    PS
    Na cenu sa ani nepýtaj .
    Najvhodnejšia.
    Pochôdzková
    Aspoň do -30 stupňov (lámavosť)
    S priemernou ťažnosťou
    S odolným povrchom
    Dobrá proti UV
    A hlavne :
    KVALITNE položená !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    Keďže v tejto téme zatiaľ nikto nereagoval, skúsim ju oživiť z inej strany - môžete sem napísať (kto vie, resp. má) svoje praktické (najlepšie viacročné) skúsenosti s "kotvenými fóliovými" strechami? Ďakujem.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no s izoláciami plochých striech s foliami a kotvenými súsenosti mám. záleží aj od tho akú foliu tam chcete

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    andiablo Pozri príspevok
    no s izoláciami plochých striech s foliami a kotvenými súsenosti mám. záleží aj od tho akú foliu tam chcete
    OK, tak skúste napísať, s akou fóliou máte aké skúsenosti a koľko ročné, ďakujem

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ono ani nie je problem v kvalite materialu tvoriacim strechu, teda kvalita folie.

    Skor ide o to,že strecha na panelákoch nie je kvalitne urobená, nie je správne vyspádovaná a na niektorých miestach zostáva stáť voda ,

    a táto stojaca voda presakuje do bytov na poslednom poschodí.

    Robili sa aj také riešenia, že celá strecha sa pokryla betonovo-polystyrenovým poterom a následne sa nanovo-zaizolovala.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    Laco-monter Pozri príspevok
    Ono ani nie je problem v kvalite materialu tvoriacim strechu, teda kvalita folie.

    Skor ide o to,že strecha na panelákoch nie je kvalitne urobená, nie je správne vyspádovaná a na niektorých miestach zostáva stáť voda ,

    a táto stojaca voda presakuje do bytov na poslednom poschodí.

    Robili sa aj také riešenia, že celá strecha sa pokryla betonovo-polystyrenovým poterom a následne sa nanovo-zaizolovala.
    toto by aj mňa zaujímalo,pretože máme na bytovke tento problém,strecha zle vyspádovaná,zopár miest vodné vankúše,ktoré som rozrezal,vysušil a preplátoval novou izoláciou,ale nie je odstránený problém vnikania vody.
    Osud bytoviek a hlavne urob si sám ak Ti prvému zatečie.

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    Laco-monter Pozri príspevok
    Ono ani nie je problem v kvalite materialu tvoriacim strechu, teda kvalita folie.

    Skor ide o to,že strecha na panelákoch nie je kvalitne urobená, nie je správne vyspádovaná a na niektorých miestach zostáva stáť voda ,

    a táto stojaca voda presakuje do bytov na poslednom poschodí.

    Robili sa aj také riešenia, že celá strecha sa pokryla betonovo-polystyrenovým poterom a následne sa nanovo-zaizolovala.
    ... no dobre, toto všetko mi je jasné, takže skúsim to ešte raz z inej strany - povedzme, že strechu super príkladne vyspádujeme a nebude tam žiadna stojaca voda a potrebujeme ju zaizolovať ... ak by ste sa mali rozhodnúť akú izoláciu použijete - tak akú fóliu (vedag, fatrafol,...? ) alebo lepenku? a prečo?

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    vierockak Pozri príspevok
    povedzme, že strechu super príkladne vyspádujeme a nebude tam žiadna stojaca voda a potrebujeme ju zaizolovať ... ak by ste sa mali rozhodnúť akú izoláciu použijete - tak akú fóliu (vedag, fatrafol,...? ) alebo lepenku? a prečo?
    Že si ty učiteľka .

    PS
    A ak už chceš pozerať po strechách, pozri si :
    - únosnosť
    - ťažnosť
    - povrch
    - životnosť
    - cenu.
    A porovnaj so svojimi požiadavkami / financiami / veľkosťou / pevnosťou podkladu.
    Nezabudni na tepelnú izoláciu.
    Naposledy upravil kokolačík : 16.05.10 at 07:37

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    No so Sikou a Flafou. Tá Sika je fest drahá ale zas má OK vlastnosti. No a skúsenosti mám 5 rokov

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    kokolačík Pozri príspevok
    Že si ty učiteľka .

    PS
    A ak už chceš pozerať po strechách, pozri si :
    - únosnosť
    - ťažnosť
    - povrch
    - životnosť
    - cenu.
    A porovnaj so svojimi požiadavkami / financiami / veľkosťou / pevnosťou podkladu.
    Nezabudni na tepelnú izoláciu.
    nie, nie som učiteľka ... zaujímavé, takéto otázky a diskusie vedú učiteľky ??? a osobne nemám nič proti učiteľkám

    zaujíma ma aká je najvhodnejšia, t.j. najkvalitnejšia izolácia na plochú strechu byt. domu bez ohľadu na "moje požiadavky / financie / veľkosť / pevnosť podkladu" a uvítam názory najlepšie od praxou skúseného človeka "strechára" príp. od ľudí, ktorí bývajú priamo pod strechou a tiež k tejto téme majú čo povedať

    to, čo deklarujú výrobcovia materiálov a technológií je jedna vec (každý si háji to svoje, lebo to chce úspešne predať) a základné veci sa dajú naštudovať aj na internete, ale praktické, overené skúsenosti je druhá vec ... a toto ma zaujíma, pre toto som tému založila

    ViTk0 je offline (nepripojený) ViTk0

    ViTk0
    kokolačík Pozri príspevok
    Najkvalitnejšia
    Ja čo som stretol, tak najkvalitnejšia je za studena vulkanizovaná "gumená vaňa" na celú strechu a sokle.Ponúkali mi záruku 20 rokov.
    PS
    Na cenu sa ani nepýtaj .
    Najvhodnejšia.
    Pochôdzková
    Aspoň do -30 stupňov (lámavosť)
    S priemernou ťažnosťou
    S odolným povrchom
    Dobrá proti UV
    A hlavne :
    KVALITNE položená !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    @kokolačík: a ktorá firma dáva 20 rokov záruku na "gumenú vaňu"?

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no 2é rokov dávajú iba firmy, ktoré majú od výrobcu takz. "PVC" fólie cetrifikát. AK by si chcel môžem ti poslať kontakt od nás jednej formy, ktorá robila PEUGEOT, SAMSUNG a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.