Zavrieť

Porady

Reklama pre Eshop - koľko, kde a ako?

Zdravím,

takže predaj cez svoj klasický eshop som spustil cca pred týždnom
Link sem asi nebudem môcť dať aby sa to neklasifikovalo ako reklama.
Mám najnižšie ceny v segmente značkových hodiniek a šperkov a tak isto aj oblečenia. Eshop celkom dobrý (nielen moj pohlad) a mám veľa vecí na sklade.

1/ Ako prvé som inzertoval do porovnávačov. Pocítil som odozvu kedže mám najnižšie ceny.

2/ Skúsil som reklamu Etarget no a to sa mi javí ako kameň úrazu.
Kredit v hodnote 75 euro som minul v priebehu 3 dní.
Objednávka mi prišla iba jedna a počet nových registrovaných užívateľov 4
CTR 0,17 ; Kliknutí 381 , videní 220 000, CPC 0,15 eura

v čom myslíte bola chyba?
Je nutné dať počiatočne do ppc kampaní stovky euro?

3/ Tak isto som skúsil reklamu Facebook ale problem je v tom, že kreditnú kartu mám osobnú nie podnikateľskú resp. si to nemôžem dať do účtovníctva.
Vieto ako je to s faktúrami od tejto spoločnosti?
Ani túto kampaň som nepovažoval za úspešnú.

Rád by som sa informoval resp. aký je Váš názor na Google AdWords.
Neviete ako je to s faktúrami?

Myslíte, že by som mal kontaktovať firmy zaoberajúce sa vytvorením a správov ppc kampaní?


Vopred ďakujem za Vaše názory
Naposledy upravil Dav : 30.07.10 at 19:29
Usporiadat
Téma je uzavretá.
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Tem o reklame na nete a Adwords ako takom je tu kopec, staci pohladat.
Nemusis mat najnizsiu cenu na nete aby si predal svoj tovar. Mam niektore veci, ktore mam drahsie ako oficialny dovozca a velmi dobre sa mi predavaju. Z toho co si opisal by som povedal, ze si na to siel opacne. Zacal by som Adwords-om, FB a nakoniec Etargetom. Na Adwords nepotrebujes agenturu aby si mal vykonne kampane. Ani firmy nerobia zazraky na pockanie. Zacni v Adwords 200€ mesacne, nastav napr. 0.07 centov za klik a sleduj vykonnost slov. Najvykonnejsie nemen, na vseobecne zniz sumu alebo ich vyluc... Jednoducho sa pohraj. Po niekolkych tyzdnoch budes vidiet, ze za rovnaku sumu budes mat viac navstevnikov/zakaznikov.
To bolo tak v kocke.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tak ako prve by som zrusil Etarget, a presiel jednoznacne na google adwords... dalsi problem je "najnizsia cena" predavat sa da aj ked nemas najnizsiu cenu, su veci pri ktorych ked das nizku cenu tak ich ludia ani nekupia lebo v tom budu hladat problem a kupia u konkurencie kludne aj so 100 percent vyssou cenou inak si si vybral shop kde je pomerne dost velka konkurencia, poznam cloveka co ma asi najv. eshopy s hodinami na SK, dari sa, ale neviem ci mensi hodinari budu schopni konkurencie, ale vzdy sa nieco da vymysliet. .. a ku tomu kolko.. na zaciatok asi 200 eur/mesiac, casom ti bude mozno aj 1000 malo... a pokial mozes vyhni sa tym firmam co ti budu chciet spravovat PPC reklamu.
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
inak myslim ze mozes dat aj linkm celkom ma zaujima domena, podla mna pre eshop je dolezite mat dobru domenu.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Ak uvazujes o sprave kampane nejakou firmou a videl si, ze ma certifikat Google, tak si precitaj TENTO CLANOK. Nechcem podcenovat firmy na spravu PPC kampane, ale s malym rozpoctom sa im neoplati kampane zverovat. Napokon, tak ci tak usetria viac casu ako penazi.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Som rád, že chalani nadomnou majú na PPC agentúry podobný názor. Taktiež sa asi všetci zhodneme, že etarget sú vyhodené peniaze. (radšej si kúp steak). Budem sa opakovať a profesionál mi dá asi už niečim po hlave Ale určite si daj google adwords a SEO. Za adwords dáš mesačne 200e a za SEO mesačne 100e. Čo je 300e do kampane a myslím si, že to nieje veľa. SEO je dlhodobá záležitosť, ale o pol roka budeš bohu ďakovať, že si si to dal. DOvtedy Ti ale PPC zabezpečí, alebo malo by zabezpečiť dostatočný počet objedávok. Ohľadom cien. V tom sa asi môj názor líši od camozziho a padrovho, ale aj ja som mal najnižšie ceny na trhu keď sme začínali. Po roku sme ich zvýšili a už je OK. Podľa mňa zvyšuj ceny až keď už budeš trošku zabehnutý. Prosím, zabudni na bannerové reklamy, drahé PR články, články v novinách, letáky. Je to naozaj drahé a zbytočné. Ešte odporúčam registráciu do porovnávačov. V júni sa tiež chystám otvoriť shop, takže budem so záujmom sledovať túto tému
1 0
dilla dilla

dilla je offline (nepripojený) dilla

Dakujem Vám za názory.
No naštudoval som si informácie o Adwords a skúsim to.
Etarget budem ešte skúšať ale s malými finančnými čiastkami.
Ešte skúsim aspoň radu odborníka na určenie slov.

S tou najnižšou cenou fakt neviem, nestotožnujem sa z Vaším názorom.
A to som sa už dosť naobchodoval
Tak tiež som si všimol, že v oblasti "hodinky, šperky a oblečenie" je veľká konkurencia ale to už prakticky vo všetkých oblastiach sortimentu.
No veľkého hráčka resp. nejaký tzv. monopol som nezaregistroval po mojej analýze.
V CR je to napríklad http://www.hodinky.cz/ a tá istá firma má aj šperky.cz ...

No skúsim sa vyhnúť tým ppc firmám ale neviete kde zohnať dobré informácie?
Nejaké fóra, blogy? aby som mohol aj ja podnikať v správe ppc
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ak ide niekto kupovat luxusne hodinky tak ho nebude trapit ci su niekde o desat eur lacnejsie a ak budu oproti inym lacnejsie vyrazne tak v tom bude vidiet problem.
0 0
avilu avilu

avilu je offline (nepripojený) avilu

Dobry den,

na obhajobu PPC agentur by som rad podotkol, ze spustenie PPC reklamy je velmi lahke, ale dobra PPC agentura ti:

1/ povie kde sa oplati inzerovat a v akych systemoch
2/ nastavi cely system
3/ vyberie potencionalne najlepsie klucove slova, na ktore sa ma zobrazit
4/ navrhne texty kampane a bude testovat jednotlive verzie
5/ analyzuje kampan konkurencie
6/ bude optimalizovat kampan na dennej baze
8/ prepoji kampan s analytickym nastrojom na sledovanie co vlastne potencionalni zakaznici robia
7/ doda kompletne statistiky a prehlady ohladom vykonnosti kampane na mesacnej baze
8/ plati poplatky za penaznu transakciu do zahranicia za nabitie kreditu
9/ atd

Myslite si, ze mate cas sa pri svojom biznise este "hrat" s PPC reklamou za par % z celkovej sumy na kampan? Chce sa vam studovat ako "to" funguje? Stoji vam to za to ?

Ako bolo uvedene v prvom prispevku: nabitie kampane a spotreba celeho kreditu za malo € ide velmi lahko !

Je tu jeden problem, treba najst tu dobru PPC agenturu

P.S mala rada na zaver, nieje nic jednoduchsie ako si zaplatit spravu kampane na prvy mesiac a potom si ju spravovat sam bez agentury Ale to je skor na sikovnosti objednavatela a nesikovnosti agentury

P.S2 ano, som majitelom jednej takejto agentury
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
avilu Pozri príspevok
Dobry den,

na obhajobu PPC agentur by som rad podotkol, ze spustenie PPC reklamy je velmi lahke, ale dobra PPC agentura ti:

1/ povie kde sa oplati inzerovat a v akych systemoch
2/ nastavi cely system
3/ vyberie potencionalne najlepsie klucove slova, na ktore sa ma zobrazit
4/ navrhne texty kampane a bude testovat jednotlive verzie
5/ analyzuje kampan konkurencie
6/ bude optimalizovat kampan na dennej baze
8/ prepoji kampan s analytickym nastrojom na sledovanie co vlastne potencionalni zakaznici robia
7/ doda kompletne statistiky a prehlady ohladom vykonnosti kampane na mesacnej baze
8/ plati poplatky za penaznu transakciu do zahranicia za nabitie kreditu
9/ atd

Myslite si, ze mate cas sa pri svojom biznise este "hrat" s PPC reklamou za par % z celkovej sumy na kampan? Chce sa vam studovat ako "to" funguje? Stoji vam to za to ?

Ako bolo uvedene v prvom prispevku: nabitie kampane a spotreba celeho kreditu za malo € ide velmi lahko !

Je tu jeden problem, treba najst tu dobru PPC agenturu

P.S mala rada na zaver, nieje nic jednoduchsie ako si zaplatit spravu kampane na prvy mesiac a potom si ju spravovat sam bez agentury Ale to je skor na sikovnosti objednavatela a nesikovnosti agentury

P.S2 ano, som majitelom jednej takejto agentury
90% agentur podpisuje s klientom zmluvu na 3, alebo 6 mesiacov. Ale ide o dohodu. Ja som si to dal nastaviť, zaplatil za to nejakych 40eur a mam pokoj.
0 0
dilla dilla

dilla je offline (nepripojený) dilla

Dantess Pozri príspevok
Za adwords dáš mesačne 200e a za SEO mesačne 100e.
Neposkytneš prosím ťa kontakt na službu seo za 100e mesačne?
Je to zaujmavá suma a v prípade dobrých referencií by som mal záujem

padro Pozri príspevok
ak ide niekto kupovat luxusne hodinky tak ho nebude trapit ci su niekde o desat eur lacnejsie a ak budu oproti inym lacnejsie vyrazne tak v tom bude vidiet problem.
Tak otázne je čo sú to luxusné hodinky a matematicky vyjadiť koľko ušetrí a kopu analýz. Daná situácia možno platí pri 120 eurových hodinkách kde 10 euro hore dole nehrá úlohu. A aj to možno pri 50% zakaznikoch.
0 0
JURI-MT JURI-MT

JURI-MT je offline (nepripojený) JURI-MT

A co tak rozposlanie reklamnych emailov?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
JURI-MT Pozri príspevok
A co tak rozposlanie reklamnych emailov?
mohol by si si tu prosím prestať robiť reklamu zadarmo ? Porada neslúži na také účely
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
JURI-MT Pozri príspevok
A co tak rozposlanie reklamnych emailov?
vyhodenie penazi
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

Pri nákupoch cez internet je pre slovenských zákazníkov najdôležitejšia cena tovaru, ktorá je nižšia ako v kamenných predajniach, šírka ponúkaného sortimentu, a pridané služby, ktoré online obchod poskytuje! Jeden prieskum: http://www.readora.com/article/show/article/681
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no ku tej nizkej cene ... mam rovnakeho dodavatela ako hej.sk, na jeden tovar, nie som vobec najlacnejsi, ale hej je este drahsi, ale tak to ma byt hej.sk sa mi paci pretoze bojuje sluzbami, reklamou ale nie cenou.
Naposledy upravil padro : 27.05.10 at 07:56
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

padro Pozri príspevok
no ku tej nizkej cene ... mam rovnakeho dodavatela ako hej.sk, na jeden tovar, nie som vobec najlacnejsi, ale hej je este drahsi, ale tak to ma byt hej.sk sa mi paci pretoze bojuje sluzbami, reklamou ale nie cenou.
Osobne si myslím, že obchodník nemá veľkú možnosť ovplyvňovať ceny predávaných tovarov. Ceny a obchodné podmienky nastavuje výrobca a trh. Je jasné, že obchodník je len distribútorom tovarov a presadiť sa môže, len službami spojenými s touto distribúciou. Bojovať na trhu len najnižšou cenou nemá z dlhodobého hľadiska význam. Obchodník len stráca na svojej ekonomickej sile. Z krátkodobého hľadiska to v určitých prípadoch môže prinášať prospech aj konkurenčnú výhodu. Pre úspech z dlhodobého pohľadu sú dôležité hlavne služby spojené s distribúciou tovarov ( obchodník je distribútor, tuto činnosť musí zvládať čo najkvalitnejšie ), cena nieje dôležitá stále tu bude niekto lacnejší a niekto drahší. V oblasti týchto služieb sú obrovské nevyužité možnosti a na ne sa treba sústrediť ak chce obchodník dlhodobo prosperovať.
0 0
Deiky Deiky

Deiky je offline (nepripojený) Deiky

Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac
Pytala si saako dalej tak

Never volovinam ze do PPC sa neoplati iinvestovat... Pozri si z coho je znamy martinus.sk
Ak ches aby ta bolo vidiet investuj aj do SEA aj do SEM
Seo ako blo povedane je na dlhodobejsiu cestu no netreba ho podcenovat, aj to treba priebezne udrziavat a nepozostava len z registracie do katalogov... ako si mnohy myslia... SEO ti vytvori podklad, zazemie, zaklad.. a SEM ma kratkodoby efekt.. Ide oto kam budes cielit PPC a podobe druhy engine marketingu... Kazdá seriozna a dobrá marketingova spolocnost ktora robi internetovy marketing ti naceni ponuku a ponukne ti rado sluzieb od onpage offpage optimalizacie ku SEM PPC bannerove reklamy(zakopenie spetnych odkazov) PR, email marketing, propagácie na sociálnych sietiach az po barter medzi priatelskymi webmi a podobne... je proste rado produktov a sluzieb ... Vsetko zavisi od toho kolko ches investovat a ako sa k tomu postavis.. A k tomu vsetkemu si dohodnete stretnutie a dôkladne si to prejdete...
0 0
bruccio bruccio

bruccio je offline (nepripojený) bruccio

reklamne agentury su pre tych co nemaju cas ! vacsinou ich vyuziva salventnejsia klientela,, samozrejme SEO je najlepsie, preto sa tomu venujem
0 0
kath kath

kath je offline (nepripojený) kath

Čo si myslíte o kontextovej reklame - napr. toto http://www.backlinksgenius.sk. Už to niekto z Vás skúšal, oplatí sa? Osobne ma tento spôsob zaujal viac než nejaký etarget či adwords... Ale ešte sa len rozhodujeme..
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
padro Pozri príspevok
no ku tej nizkej cene ... mam rovnakeho dodavatela ako hej.sk, na jeden tovar, nie som vobec najlacnejsi, ale hej je este drahsi, ale tak to ma byt hej.sk sa mi paci pretoze bojuje sluzbami, reklamou ale nie cenou.
no a im robi reklamu prave PPC agentura a ak sa nemylim kompletnu reklamu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať