Zavrieť

Porady

gaštany

Zdravím všetkých poraďákov :-)

Vedel by mi niekto poradiť, ako si doma upečem gaštany?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

andreaS Pozri príspevok
to viem, ze tam by som kupila... lenze ja byvam v Ziline

a tu ludia tuto dobrotu moc nekupuju, preto je problem najst tie spravne gastany
Aha, tak potom máš pravdu.
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
andreaS Pozri príspevok
to viem, ze tam by som kupila... lenze ja byvam v Ziline

a tu ludia tuto dobrotu moc nekupuju, preto je problem najst tie spravne gastany


V Metre kupis v oddeleni ovocia zeleniny tie asi najvecsie. Su v takych sackoch ako zemiaky ked sa predavaju.Ale treba rychlo konzumovat, bud tvrdnu alebo plesniveju.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som kúpila prvýkrát v živote gaštany až tento rok v Carrefoure cca pred mesiacom. Talianske cez 5 eur/kg. Boli kvalitné.
Môže mi niekto poradiť, kde sa dajú okrem Metra zakúpiť ešte dnes v čerstvom stave?
Chcela by som si urobiť polotovary na zimu do mrazničky. Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mati111: na prvej strane tejto temy som pisala, ze v metre mali len 10kg balenie a to neviem ako by sme spotrebovali az teraz posledne dva tyzdne mali 0,5kg balenie... tak som kupila ...

neviem, ci robim nejaku chybu, ale posledne tri varky gastanov sa mi velmi zle supali... ta supka (nie ta tvrda, ale ta vnutri) sa mi za ten svet nedala osupat... tak sa bojim opat kupit gastany a vyhryzavat ich z tej supky..
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Našla som pár receptov na gaštanové jazýčky, tiež sme na ne kedysi chodili
http://www.google.sk/url?sa=t&source...2V001-W4oCySGg
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

andreaS Pozri príspevok
mati111: neviem, ci robim nejaku chybu, ale posledne tri varky gastanov sa mi velmi zle supali... ta supka (nie ta tvrda, ale ta vnutri) sa mi za ten svet nedala osupat... tak sa bojim opat kupit gastany a vyhryzavat ich z tej supky..
Ak si pozerala minulý /predminulý?/ týždeň na Markíze Bez servítky ... keď varil Jozef Heriban ... robil gaštanové pyré. Tam hovoril recept, čo treba urobiť, aby sa gaštany po uvarení dobre šúpali. Tuším to bolo priečne narezanie kože až po jadro pred namočením a varením, aby voda lepšie prenikla do vnútra. Skús si to niekde v archíve nájsť ... im to šlo veľmi dobre.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dnes som kúpila pekné veliké gaštany v Tescu á 4 eurá.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lenze ja gastany peciem... varene sme robili snad jeden jediny krat ale strasne davno... ale to neslo osupat uz tym duplom
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Gaštany treba narezať do kríža /až po jadro/ a namočiť ich na 24 hod. do vody /podobne ako fazuľu/. Potom na plech nasypať soľ cca 0,3 mm, poukladať gaštany narezanou časťou nahor. Upiecť a spapať My ich robíme už len takto...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som vzdy len narezala do kriza a dala piect a sem tam pokropila vodou... a vzdy mi vysli...

ale ako pisem, tato sezona nula bodov... supku nie a nie dat dole...

a preco dat aj sol?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

andreaS Pozri príspevok
ja som vzdy len narezala do kriza a dala piect a sem tam pokropila vodou... a vzdy mi vysli...

ale ako pisem, tato sezona nula bodov... supku nie a nie dat dole...

a preco dat aj sol?
Aj ja som ich len narezávala, ale niekde som sa dočítala, že ich treba namočiť a potom piecť na soli, ale prečo neviem ani ja /je to už dávno/. Ale skús a uvidíš či to pomohlo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jess Pozri príspevok
Dnes som kúpila pekné veliké gaštany v Tescu á 4 eurá.
Ďakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som kúpila v Carrefoure, pekné, veľké, po 2,99€, už sa pečú
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vcera rano som gastany nakrojila do kriza ako obycajne, ale po prvykrat som ich dala namocit... takze sup do hrnceka, zaliate vodou a ked sme prisli vecer domov, tak som ich dala piect... len normalne na plech bez soli...

a uplne same sa vylupavali zo supky... tak som doslova "zozrala" pol kila sama opat milujem gastany

akurat ze muzo sa stazoval ze su dake suche... zeby to sposobila chybajuca sol pri peceni?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

andreaS Pozri príspevok
vcera rano som gastany nakrojila do kriza ako obycajne, ale po prvykrat som ich dala namocit... takze sup do hrnceka, zaliate vodou a ked sme prisli vecer domov, tak som ich dala piect... len normalne na plech bez soli...

a uplne same sa vylupavali zo supky... tak som doslova "zozrala" pol kila sama opat milujem gastany

akurat ze muzo sa stazoval ze su dake suche... zeby to sposobila chybajuca sol pri peceni?
Neboli to náhodou tie čínske? Ja som raz kúpila také pekné, veľké a krásne sa vylupovali, ale boli také nejaké nijaké. Potom som študovala pôvod a boli z Číny.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

je to mozne, lebo som minule hundrala, ked som videla v letaku Carefour pri gastanoch krajinu povodu Cina (hundrala som preto, ze za chvilu budeme snad aj cerstvy chlieb a pecivo dovazat z ciny...) a prave aj ja som kupovala v carefour-i...
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Už roky pečieme gaštany, nesolíme ale krížom nakrájané minimálne na 3 hodiny namočíme do vody. Keď nevydržíme a dáme ich piecť skorej idú ťažko od šupky.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Po roku som natrafila opäť na gaštany, v Tescu sú teraz v akcii, po 2,79€. Vyzerajú dobre, dúfam, že sa mi podaria. Skúsim ich narezať, namočiť a piecť na soli.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mi pecieme tiez.
nenamacame,ale teda nabuduce to skusim...
ja len narezem na kriz,da rury na peciaci papier a na 180 stupnov peciem,cca 20 minut,podla rury.
oni sa krasne pootvaraju,ja vzdy jeden ochutnam a ked je,tak hotovo.
peciem male mnozstvo a potom davam dalsiu davku,aby boli horuce-tedy sa pekne lupaju.
0 0
FakeGameCZ FakeGameCZ

FakeGameCZ je offline (nepripojený) FakeGameCZ

Posledné roky sa mi už nedarí nájsť v cukrárni gaštanové jazýčky. Preto si robíme doma naše domáce gastanove-jazycky, ktoré sú 2 krát lepšie ako tie z cukrárne
Naposledy upravil Chobot : 26.04.15 at 17:35
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať