Zavrieť

Porady

aký sporák?

Po niekoľkých rokoch idem vymieňať sporák. Chcela by som nejaký zabudovaný - vstavaný. No neviem, odhovárajú ma od neho. Vie mi niekto poradiť, plusy - mínusy vstavaných sporákov, resp. ktorá značka sa Vám osvedčila? Ďakujem
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart Pozri príspevok
Po niekoľkých rokoch idem vymieňať sporák. Chcela by som nejaký zabudovaný - vstavaný. No neviem, odhovárajú ma od neho. Vie mi niekto poradiť, plusy - mínusy vstavaných sporákov, resp. ktorá značka sa Vám osvedčila? Ďakujem
Zabudovany !

Plusy: Lepsie vyzera, lepsie udrziavanie cistoty (nikam nezateka, nikde sa zahadne nestracaju vidlicky)...

Minusy: zabudovany :-) keby sa nieco pokazilo, treba vyberat...

len otazka, hovorime iba o sporaku? (elektrickej varnej doske? sklokeramickej? plynovom sporaku? alebo kombinovane aj s trubou?)...

Ja mam Bosh, Mama Electrolux, obe sme spokojne....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

Ja mám Gorenje sklokeramický už 7 rokov. V živote by som iný nekúpila. Predtým som mala, ktorý nebol zabudovaný a to bolo na nervy, keď som pri dôkladnom upratovaní musela vytiahnuť z miesta, ak som tam chcela mať poriadok. Teraz len utriem vždy dookola a žiadny problém. Som maximálne spokojná aj so značkou aj so zabudovaním.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Hovoríme o kombinovanom, no a tá trúba ma obzvlášť zaujíma, lebo to je dôvod, prečo ma odhovárajú...tak chcem vedieť aj iný názor, resp. niekoho, kto s tým má skúsenosť
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

nuž myslím si, že menejkrát sa kazí ako sa to musí upratať....no v tom lepšom prípade.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart Pozri príspevok
Hovoríme o kombinovanom, no a tá trúba ma obzvlášť zaujíma, lebo to je dôvod, prečo ma odhovárajú...tak chcem vedieť aj iný názor, resp. niekoho, kto s tým má skúsenosť
Mam zabudovanu trubu Baumatic a sklovarnu dosku Bosh...

S trubou som takisto maximalne spokojna... hygiena, cistota, ziadne olejove skvrny a prilepeny prach, "stratene" vidlicky za trubou...

ak by som zariadovala znova, o nicom inom by som ani neuvazovala. Jednoznacne zabudovany. Okrem dizajnu, aj prakticnost, akurat su mozno drahsie, lebo kupujes zvlast sporak a zvlast trubu... no mozno "nevyhoda", ze k tomu potrebujes este tu specialnu skrinku na zabudovany... ale to su styri kusy drevotriesky za par šupov.

a aky maju argument proti zabudovanym?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Kde sa dá kúpiť tá špeciálna skrinka na zabud. sporák? Argumentom je vraj sa trúba moc prehrieva, tak že pri pečení musia byť dvierka pootvorené. Moc sa mi to nezdá...
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
kimart Pozri príspevok
Po niekoľkých rokoch idem vymieňať sporák. Chcela by som nejaký zabudovaný - vstavaný. No neviem, odhovárajú ma od neho. Vie mi niekto poradiť, plusy - mínusy vstavaných sporákov, resp. ktorá značka sa Vám osvedčila? Ďakujem
no ako povedala Zk24 vstavaný pôsobí v kuchyni lepšie máš to vsadené, je to esteticky krajšie a čo sa týka opráv, tak ne plynovej varnej doske nebývajú skoro žiadne závady a rúra ta je prichytená na dvoch šróboch a potom ju celú bez problémov vysunieš, takže aj tam nie je problém v prípade opráv....
sporák si mala doteraz, takže vieš ako je s údržbou aj padaním vecí... ja mám volne stojaci sporák, ale iba kvôli tomu, že v tej dobe bolo malý výber varných dosiek so šírkou 60cm...čo je výhoda, lebo zmestíš viac veľkých hrncov naraz...
dnes je na trhu veľký výber kvlitných spotrebičov, záleží koľko chceš do spotrebičov investovať...tie v strednej kategórii sú kvalitné značky Gorenje, Elektrolux, Whirpool....medzi vyššiu kategóriu patrí napr. zn. teka, ale aj vyššou cenou ....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart Pozri príspevok
Kde sa dá kúpiť tá špeciálna skrinka na zabud. sporák? Argumentom je vraj sa trúba moc prehrieva, tak že pri pečení musia byť dvierka pootvorené. Moc sa mi to nezdá...
Este raz? pootvorene dvierka? Cakala som rozne argumenty, ale toto? V zivote som nemala pootvorene dvierka... Na proti argument, ta rura neni taka hlboka ako korpus na skrinky, takze aj ked sa tam rura osadi, stale ma vzadu do zadnej steny cca 10-15 cm a zospodu ma skrinka tiez vetranie...

Ok, nevravim ze niektore truby sa nemozu prehrievat, nemam skusenost, moja sa neprehrieva. Ani som o ziadnej takej nepocula.

No ked rozmyslas zabudovat spotrebice, tipujem ze prerabas celu kuchynu a nejdes kupovat iba sporak a zabudovavat ju len tak do nicoho, do jednej skrinky mimo linky... ak preprabas celu kuchynu, vsade kde kupujes kuchynske skrinky su aj korpusy na zabudovane spotrebice...
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
kimart Pozri príspevok
Kde sa dá kúpiť tá špeciálna skrinka na zabud. sporák? Argumentom je vraj sa trúba moc prehrieva, tak že pri pečení musia byť dvierka pootvorené. Moc sa mi to nezdá...


to je blbosť... veď ako by si niečo upiekla keby ti rúra nevyhriala na požadovanú teplotu a tú pri otvorených dvierkach nikdy nedosiahneš.... väčšina vstavaných rúr ma chladiaci ventilátor ktorý je umiestnený ne vrchnej časti rúry pod krytom a ten ti vypína až po 1-2minúte po vypnutí rúry...ináč časom môže povoliť tesnenie na rúre, tak ti doporučujem si hneď pri montáži rúry dať namontovať ochranné lišty..sú na bokoch, tie sa prichytávajú o korpus skrinky a spodná sa len zasúva...
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

No práveže neprerábam, linku mám vcelku novú len vďaka sporáku a mikrovlnky troška renovujem. Škoda, že som predtým nato nemyslela, teraz je už neskoro, ale všetko sa dá. Len stále nemám jasno vtom korpuse, lebo podľa všetkého trúbu môžem umiestniť do ľubovoľnej výšky, to asi potom budem musieť osloviť neajkého stolára
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart Pozri príspevok
No práveže neprerábam, linku mám vcelku novú len vďaka sporáku a mikrovlnky troška renovujem. Škoda, že som predtým nato nemyslela, teraz je už neskoro, ale všetko sa dá. Len stále nemám jasno vtom korpuse, lebo podľa všetkého trúbu môžem umiestniť do ľubovoľnej výšky, to asi potom budem musieť osloviť neajkého stolára
Pockaj takze ty to chces iba takv skrinke pristavit ku kuchynskej linke? no neviem. ono sa to da, ale co s pracovnou doskou? To na to ako das? Lebo ked tam budes na tu skrinku davat aj zabudovany sporak, trebars sklovarnu dosku, tak ta sa zabudovava do pracovnej dosky... to kupis 60cm pracovnej dosky, zabudujes do nej sporak a prisunies k linke? neviem si to velmi predstavit. ak by si zvazovala dat novu pracovnu dosku, aby to bolo v jednom kuse, viem si to predstavit... inak ani velmi nie...

netreba stolara, pokial nemas specificku linku, ak mas "pasovu vyrobu", a mas relativne nvou ako hovoris, tak urcite maju aj taky korpus ktory je vo vyske oci. dole je trebars skrinka a na tom je truba, ale zas neviem kde je potom sporak....
0 0
encik encik

encik je offline (nepripojený) encik

Tiež mám klasickú linku a mala som pri nej stojaci sporák.Ja som si dala skrinku na sporák urobiť stolárovi, vyšla ma 40 eur, idem kúpiť novú pracovnú dosku, do ktorej zabudujem sklokeramickú varnú dosku a finito.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

[QUOTE=zk24;1393678]Pockaj takze ty to chces iba takv skrinke pristavit ku kuchynskej linke? no neviem. ono sa to da, ale co s pracovnou doskou? To na to ako das? Lebo ked tam budes na tu skrinku davat aj zabudovany sporak, trebars sklovarnu dosku, tak ta sa zabudovava do pracovnej dosky... to kupis 60cm pracovnej dosky, zabudujes do nej sporak a prisunies k linke? neviem si to velmi predstavit. ak by si zvazovala dat novu pracovnu dosku, aby to bolo v jednom kuse, viem si to predstavit... inak ani velmi nie...

Asi máš pravdu, neviem si to poriadne navrhnúť, nemáte nejaké foto?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

kimart Pozri príspevok

Asi máš pravdu, neviem si to poriadne navrhnúť, nemáte nejaké foto?
z domu ti poslem fotku kuchyne, ako nam to vyzera zabudovane, este som v praci... Inac myslim ze IKEA ma nejaky kitchen planner, kde sa da krasne navrhnut kuchyna, tym som sa aj riadila... vies napodobnit to co mas, a pristavit si k tomu ako to bude vyzerat s tou trubou a sporakom...

ak sa ti chce, skus sa s tym pohrat, da ti to trosku realnejsi pohlad na vec... celkom pekne obrazky sa tam daju spravit...
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Vopred moc pekne ďakujem, tiež už balím
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Pred zabudovanim spotrebicov: /korpusy/
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  PA160311.jpg
Zobrazení: 36
Veľkosť:  29.1 KB

Po zabudovani spotrebicov:


Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P1200109.jpg
Zobrazení: 33
Veľkosť:  32.9 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P1200110.jpg
Zobrazení: 28
Veľkosť:  26.1 KB

Navrh mamininej kuchyne, ALNO kitchen planner.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  mamusa kuchyna 2.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  44.2 KB
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

pridavam sa k nazoru, ze zabudovane spotrebice su omnoho praktickejsia varianta. hlavne z dovodu udrzby.vyskusala som oboje, tak mozem porovnavat.hocijako sa clovek snazi utesnit tie medzery okolo klasickeho sporaka, vzdy sa najde medzierka....a potom fuj to cistenie
teraz je to neporovnatelne lepsie.ja mam trubu aj varnu dosku Whirpool a maximalna spokojnost.inak este pokial je taka moznost, odporucam trubu vo vyske oci.je to fajn, setri to chrbat.
neviem ci sa nejake truby prehrievaju...moja teda urcite nie a ked skoncim, pocujem tocit ventilator ako chladi.takze predpokladam , ze toto je tam vyriesene. takze suhlasim s eplka, ze pecenie s otvorenou trubou je nerealne.
s planovacom ikea som pri navrhovani kuchyne pracovala aj ja a skutocne je to vyborna pomocka.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

finis Pozri príspevok
inak este pokial je taka moznost, odporucam trubu vo vyske oci.je to fajn, setri to chrbat.
toto sa chcem spytat... Aka je potom dostupnost k tej trube? ak sa truba otvara ku mne a mam ju vo vyske oci, tak vzdy som mysleal ze sa tam potom neviem dostat... Potom teba z boku dvierok vytahovat veci? Keby sa truba otvarala dvierkami do boku (ako klasicke dvere), tak to je paradicka, ale ked k z vrchu k sebe neni to potom problem?

Len sa pytam, lebo ma to zaujima... Aby nikto nepochopil ze "nesuhlasim".
0 0
mexico mexico

mexico je offline (nepripojený) mexico

a klasicku ruru ako otvaras? tiez len dvierkami k sebe

takze neboj sa, normalne sa tam dostanes

inak celkom dobra vec su aj vysuvne (teleskopicke) rosty - ked davas dnu nejaku zapekaciu misu alebo podobne, len si to vysunies von a nemas problem s tym kam to polozit, ked napr. potrebujes podliat maso a pod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať