Zavrieť

Porady

Starý chlebík

Ahojte!!!!
Mám doma v chlebíri starý chlebík, ktorý je už ako kosť.
Jr mi ale ľúto vyhodiť, tak mi prosím poraďte, čo sa dá z neho ešte uvariť (urobiť).
Ďakujem pekne a prajem kráásny dník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    starý chlieb obkrájam, striedku nakrájam na menšie kúsky a zalejem obyčajnou, čistou vodou. Keď je rozmočený vyžmýkam ho a dám pomrvený do misky, pridám na masti popraženú cibuľu, pretlačený cesnak,zelenú petržalku, vajcia a korenie ako do fašírky. Niekedy pridám na malé kocky nakrájanú alebo nastrúhanú salámu ale nemusí byť. Všetko spolu zamiešame a robíme karbanátky, ktoré jemne obalíme v strúhanke a pražíme na oleji. Je to výborné so zeleninovým šalátom.

    Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

    Dušan V
    Suchý chlebík je vinikajúci na zahusťovanie polievok ,alebo aj mäsovej šťavy .Je to oveľa chutnejšie ,ako zahusťovanie múkou.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Teda ja osobne to nerobím ale babka starý chlieb vždy namočila do mlieka a potom ho obalila v rozšlahaných vajíčkach a opiekla..ako deti sme to mali radi

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    kojtilka, recepisov je na webe dost, napr:
    http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3529
    http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=6094
    recept na pizzu zo stareho chleba som kdesi v tomto oddieli pisal, dalej sa da urobit chlebova polievka, chlebovy kvas, chlebove vino + vypalit na chlebovicu, toto som este neskusal, ale mam inspiraciu na leto, ked nie je co palit :-)

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Ja držím chlieb v chladničke, tak ani nesplesnivie ani nestvrdne, vlastne ani nemá kedy stvrdnúť... A ak, tak hrianky na vajíčku a pridám do vajec postrúhaný syr alebo všelijaké bylinky, mleté čili štipku, vegetu ...

    uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

    uct2007
    kojtilka Pozri príspevok
    Alamut,A ako robíš tie placky? čo tam eče pridáš?
    tuším sa volá alabut...

    v Živote je takýto recept:

    chlebové placky

    Starší chlieb zalejeme mliekom, keď vsiakne pridáme všetky prísady ako do zemiakových placiek a smažíme na panvici.

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    Ja robím zo starého (ale teda nie až na kosť tvrdého) chleba chlebovú polievku. Chlieb pokrájam na krajce, kôrku odkrojím (a zanesiem susede pre sliepky či zajace), striedku polámem na väčšie kúsky a dám variť do vody, kým sa nerozvarí (tak 20-30 minút, chvíľu to trvá, lebo by chlieb nemal byt už v hrudkách). Potom do vody pridám nastrúhanú alebo namixovanú koreňovú zeleninu (mrkvu, petržlen, kaleráb a trochu zeleru, ale len kúsok, niekedy ho ani nedávam), podľa chuti solčanku alebo vegetu a varím, kým zeleninka nezmäkne, čo je veľmi rýchlo. Napokon do polievky pridám za polievkovú lyžicu oleja, v ktorom rozmiešam čajovú lyžičku červenej papriky.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    kojtilka Pozri príspevok
    Ahojte!!!!
    Mám doma v chlebíri starý chlebík, ktorý je už ako kosť.
    Jr mi ale ľúto vyhodiť, tak mi prosím poraďte, čo sa dá z neho ešte uvariť (urobiť).
    Ďakujem pekne a prajem kráásny dník
    Ja suchý chlieb nosím príbuzným pre zajace.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    No neviem, chlieb by nemal vyschnut na kost. V januari som nechal na chalupe domaci chlieb, prisiel som v marci, zaniesol susedke pre prasa, ta ho chcela jest, bol makky. Bezne nechavam krajec od vecera do rana na stole a neoschne. :-)

    Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

    Lenka*1
    tak na struhanku... ak sa da, nejak ho rozkrajat, nechat presusit este stred a pomliet...

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Lenka*1 Pozri príspevok
    tak na struhanku... ak sa da, nejak ho rozkrajat, nechat presusit este stred a pomliet...
    strúhanka je lepšia z rožkov. ale jedna moja šetrná známa si z chleba vyrábala sucháre. Musela to však nakrájať predtým, ako úplne stvrdol. A neviem aké boli, nechutnala som.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Ale k teme, pomliet, urobit nove cesto, spravit placky, fasirky, zemle a pod. a upiect, alebo na domacu struhanku.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Alebo ešte mäkký chleb nakrájať na kocky, pokvapkať olejom, zapiesť v trúbe. Takýto chlebík je dobrý napr. ku cesnačke, alebo do inej polievky.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak ho dokazes este nakrajat a neni plesnivy, tak chlieb vo vajicku alebo hrianky... ja stary chlieb hadzem labutiam

    Alebo len tak objedam kôrku, tu mam aj tak najradsej a stred labutiam

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Môj manžel používa chlieb stvrdnutý na " kosť " ako návnadu pre ryby, takže toto je len rada pre rybárov, chleba nechať odmočiť ( vo vode ) a potom to zarobiť s esenciálnou zmesou ( príchuťou ) - nemusí byť ( miešajú sa aj bowlesy - bojlesy, prepáčte som laik, ale na rybách to milujem ), ak bude treba popíšem ( resp. manžel, ak by bolo treba ), gazdinky prepáčte.........Inak ja mám zákaz totálne stvrdnutý chlieb vyhadzovať na "podnet manžela ". Koniec koncov ,ak sa mi podarí zachrániť tvrdší chleba = vo vajci = biela káva = s babami ( dcérami ) to zbožňujeme.......

    Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

    Dušan V
    ja pridám starý chlieb ,keď robím nejaké mäsko na šťave ,a nemusím zahusťovať a je to výborné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.