Zavrieť

Porady

Náklady minulých účt.období

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť - hlavne konkrétne, nie som moc zbehlá v tejto téme, aj som niečo už prečíta, ale aj tak by som rada "po lopate" radu ako účtovať - je to dosť súrne.

Až po podaní DP za 2009 sme prišli na to (nie som tu moc dlho, tak som to netušila), že nám neprišiel predpis na havar.poistenie od 8/2009 do 7/2009. Až teraz po urgovaní nám ho zaslali. Na r.2009 je to 324 EUR a na tento rok 449,- EUR. Zaúčtovať všetko na 548? (myslím, že by to mohla byť nevýznamná položka). Musí sa podávať DDP za 2009?
Moc Vám vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MHC Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť - hlavne konkrétne, nie som moc zbehlá v tejto téme, aj som niečo už prečíta, ale aj tak by som rada "po lopate" radu ako účtovať - je to dosť súrne.

    Až po podaní DP za 2009 sme prišli na to (nie som tu moc dlho, tak som to netušila), že nám neprišiel predpis na havar.poistenie od 8/2009 do 7/2009. Až teraz po urgovaní nám ho zaslali. Na r.2009 je to 324 EUR a na tento rok 449,- EUR. Zaúčtovať všetko na 548? (myslím, že by to mohla byť nevýznamná položka). Musí sa podávať DDP za 2009?
    Moc Vám vopred ďakujem
    Môžete to naúčtovať do roku 2010 na účet 568. Tie roky sa tam akosi poplietli.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    od 8/2009 - 7/2009? Alebo 8/2009 - 7/2010?

    Ja osobne si myslim, ze kedze neprisiel predpis a ani ste nezaplatili, ze ste neboli ani poisteni, keby sa nieco stalo... Tak preto by som vyuzila tuto situaciu na to, aby mi zmenili fakturacne obdobie od 1.1.2010 - 31.12.2010 a nemusela sa kazdy rok "babrat" casovym rozlisenim.

    Oni budu chciet doplatit rok 2009, lebo im uchadzaju peniaze ale myslim si ze keby ste v oktobri naburali, poistku by vam uz dodatocne neboli ochotni vystavit

    MHC je offline (nepripojený) MHC

    MHC
    Ospravedlňujem sa za chybu v roku: poistka od 8/2009 do 7/2010. Len s prerobením predpisu je to zložitejšie. To už nepôjde, lebo v 2/2010 bola škodová udalosť a oni si už započítali dlžné poistné s poistným plnením.... a ešte máme vystavený predpis na "pokutu" vo výške 30% zo sumy, ktorú poisťovňa vyplatila poškodenému... No hrôza

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    MHC Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa za chybu v roku: poistka od 8/2009 do 7/2010. Len s prerobením predpisu je to zložitejšie. To už nepôjde, lebo v 2/2010 bola škodová udalosť a oni si už započítali dlžné poistné s poistným plnením.... a ešte máme vystavený predpis na "pokutu" vo výške 30% zo sumy, ktorú poisťovňa vyplatila poškodenému... No hrôza
    Tak asi uz nie.


    Mne to cele pride take, ako keby som si objednala strazenie objektu a oni v auguste zabudli ze maju chodit, v januari si spomenuli na mna a poslali mi fakturu za obdobie kedy ani nestrazili.... Nic sa nestalo, tak to je take ako keby aj strazili? .... No neviem... Ale to neni dolezite teraz

    Náklady minulých účt.období

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.