Zavrieť

Porady

Vhodný materiál na stanovú strechu

Ahojte,

Má niekto skúsenosť so stanovou strechou ? Mám totižto narhnutú stanovú strechu a kvôli financiám by som chcel použiť plech-ovú krytinu, ale zasa škridla by nebola na zahodenie...

Ale :

Pri sedlovej streche si myslím, že by nebol problém, no pri stanovej bude strašne veľký odpad, ak by som použil plech. Rezalo by sa asi viac než dosť...

Čo je výhodnejšie, neprerátaval to niekto ? Nemáte s tým skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Pre stanovu strechu ak su este vikiere tak pocitajte s 30 - 40% odpadom. Druhym riesenim je pouzit krytinu malych formatov - odpad bude vyrazne mensi. Skuste si to preratat podla sirky plechu a strechy premietnutej na rovinu a ziskate pribliznu spotrebu materialu.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    ďakujem za názor, ešte niekto hodí do porady vlastnú skúsenosť, či názor ?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tak ako písal vrátnik 30-40%.Cenovo sa to pri takýchto strechách takmer vyrovná s pálenou krytinou.Ak budete mať na takejto streche strešné okná tak na plech zabudnite.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Nie, nebudú okná. Iba čisto stanová strecha so sklonom 17°, bez okien či vikierov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Treba si dať urobiť zopár cenových ponúk.17°je na škridlu dosť málo.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    220870 Pozri príspevok
    Treba si dať urobiť zopár cenových ponúk.17°je na škridlu dosť málo.
    Dôvod

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môže podtekať.Najmä pri topení snehu .Sneh dokáže na streche vytvoriť snehovú bariéru.Taktiež pri silných vetroch je vietor schopný vytlačiť vodu proti kopcu.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Ale veď ide pod to fólia, tak konralaty, a až tak laty a škridla nie ? Tá fólia má práve na starosti riešiť spomenutú neplechu, alebo sa mýlim ?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    220870 Pozri príspevok
    Tak ako písal vrátnik 30-40%.Cenovo sa to pri takýchto strechách takmer vyrovná s pálenou krytinou.Ak budete mať na takejto streche strešné okná tak na plech zabudnite.
    Prečo by mal byť problém plech a strešné okná? U nás má pol dediny strešné okná vo falcovanom plechu, dobrý klampiar ho osadí aj bez prídavného oplechovania. Falcovaný plech či už pozink alebo titanzinok je najvhodnejšia krytina na stanové strechy, odpadávajú drahé hrebenáče. Použiť bez veľkého odpadu sa dá aj pár typov trapézových krytín, ktoré sa dajú po prirezaní otočiť.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Majky11 Pozri príspevok
    Ale veď ide pod to fólia, tak konralaty, a až tak laty a škridla nie ? Tá fólia má práve na starosti riešiť spomenutú neplechu, alebo sa mýlim ?

    Tak ešte raz ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.