Zavrieť

Porady

Problémy s komínom

Prosím Vás, poradíte mi s problémom, keď je nad bytom v paneláku komín, ktorý má na streche domu z boku dvierka (vraj pre prípad kontroly?), kde sústavne kondenzuje para (myslím tým v tej skrinke s dvierkami) a ztekajúca voda preteká do bytu. Kto to môže vyriešiť a ako? Kominár, murári? Je to v Blave. Za dobré rady vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Haló, haló! Neviete mi poradiť? Začnú daždivé dni a bude nám kvapkať do postele!

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    My sme mali podobný prípad, ale v rodinnom dome, takisto takmer na streche dochádzalo stále ku kondenzácii pary a následné kvapkanie, išlo to na nervy. Ja som si zavolala odborníka na komíny, ktorý mi poradil vyvložkovanie komína. Dali sme si osadiť nerezovú vložku do komína, teraz cca 2 týždne kúrime, zatiaľ je stena suchá, uvidíme, čo bude ďalej. Nie som síce odborník, ale odporúčam kontaktovať kominára alebo odborníka, ktorý sa zaoberá konštrukciou komínov, vložkovaním a pod. Odborník Vám musí zhodnotiť materiál, z ktorého je komín postavený, vek materiálu a pod. "veci". Nám konkrétne pomohlo spomínané vložkovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.