Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie peňazí???

Dobrý večer. Mám v prenájme pohostinstvo. Majiteľom elektrických hodín je majiteľ budovy a ja som pre SSE, len fakturačnou adresou. Po piatich rokoch prenájmu som sa teraz vďaka zamestnancovi SSE dozvedela, že platím za istič, ktorý ani nemám. Istič nad 50A, za ktorý som mesačne platila 40,00€ a v hodinách je založený istič 24,7A, za ktorý sa platia 4,00€ mačne, čo je dosť veľký rozdiel. Po nahlásení na SSE, prišli vymeniť elektromer, ktorý s tým ani nemá nič spoločné a istič tam ostal ten istý, len na novej zmluve, ktorá mi prišla je už prepísaný. Ale zmluvu som nepodpísala a žiadam o radu, či by som mala nádej na vrátenie aspoň častí peňazí. Kamarátka mi spomínala, že podobný prípad bol i v Televíznych novinách, ale je som ich vtedy nepozerala, tak presne neviem, ako to bolo. Vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    To aky je osadeny istic musi SSE vediet. Preto doslo jednoznacne k bezdovodnemu obohateniu. Po pisomnej vyzve su povinni ti rozdiel neodkladne vratit.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Riťka Pozri príspevok
    Dobrý večer. Mám v prenájme pohostinstvo. Majiteľom elektrických hodín je majiteľ budovy a ja som pre SSE, len fakturačnou adresou. Po piatich rokoch prenájmu som sa teraz vďaka zamestnancovi SSE dozvedela, že platím za istič, ktorý ani nemám. Istič nad 50A, za ktorý som mesačne platila 40,00€ a v hodinách je založený istič 24,7A, za ktorý sa platia 4,00€ mačne, čo je dosť veľký rozdiel. Po nahlásení na SSE, prišli vymeniť elektromer, ktorý s tým ani nemá nič spoločné a istič tam ostal ten istý, len na novej zmluve, ktorá mi prišla je už prepísaný. Ale zmluvu som nepodpísala a žiadam o radu, či by som mala nádej na vrátenie aspoň častí peňazí. Kamarátka mi spomínala, že podobný prípad bol i v Televíznych novinách, ale je som ich vtedy nepozerala, tak presne neviem, ako to bolo. Vopred ďakujem za rady.
    Áno, bolo to v TN, tiež neviem na ktorom kanáli, ale bolo to asi tak 2 týždne dozadu.

    Pani tiež mala na faktúre silnejší istič, než v skutočnosti. 2x jej sťažnosť zamietli, na tretí krát jej peniaze vrátili - a nebolo to málo, bolo to okolo 200 alebo 300 EUR. Hovorca elektrární to vysvetlil tak, že medzi jej druhou a treťou reklamáciou zmenili interné postupy a predpisy a takéto sťažnosti uznávajú, lebo klient nemusí byť natoľko technicky zdatný, aby vedel, aký istič má namontovaný. Takže napíš sťažnosť a žiadosť o vrátenie peňazí. Keby sa mi podarilo nájsť tie TN, tak ti dám odkaz.

    Mám nárok na vrátenie peňazí???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.