Zavrieť

Porady

Leasing po starom aj novom

Prosím Vás nevie mi niekto poradiť ako sa účtuje leasing v PÚ ?
Alebo ma usmerniť na nejakú literatúru, kde je to dobre spracované.

Prebrala som jednu firmu, kde auditori vytkli bývalej účtovníčke účtovanie leasingu v roku 2003. Účtovala účet 381. Ide o sobný automobil.

Teraz v 07/2004 firma zakúpila nový os. automobil na leasing. Takže ak sa niekomu chce pomôcť mi, môže mi rozpísať aj ako sa účtuje leasing v r. 2004 alebo opäť odporučiť literatúru.

Ďakujem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Teraz som si dala vyhľadať leasing. Našla som plno príspevkov ale len rok 2004.

    Ja by som súrne potrebovala ako sa účtoval leasing v r.2003. Alebo lepšie povedané nákup os. automobilu v r. 2003.

    Ďakujem

    Ego je offline (nepripojený) Ego

    Ego
    Leasing roku 2003 bol účtovaný rôzne, tvorivosť účtovníkov bola rešpektovaná DÚ, spôsob účtovania nemá byť zmenený až do ukončenia LZ. (Školenie Ing. H.Ivaničová)
    Záväzný spôsob je určený pre majetok nadobudnutý po 1.1.2004.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Skús moje účtovanie automobilu kúpeného v roku 2002. Je tam aj účtovanie ďalšieho roku.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ďakujem Ti Janíčka.

    Máš to pekne spracované. Si zlatá.

    Iveta

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    janaGT
    Skús moje účtovanie automobilu kúpeného v roku 2002. Je tam aj účtovanie ďalšieho roku.
    Pozrel som si, ale podľ mňa práve takéto účtovanie audítori vytkli. Podľa starých predpisov sa neúčtovala na záväzkoch (474) celková výška záväzku z lízingovej zmluvy. Tá sa sledovala na podsúvahovom účte a uvádzala v prílohe účtovnej závierky.

    Súhlasím s tým, že ak to bolo tak účtované, netreba to meniť. Záleží, či to audítori považovali za tak veľkú chybu, že to zohľadnili vo výroku. Ak áno, tak by som radšej po dohode s nimi účtovanie opravil.

    Leasing po starom aj novom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.