Zavrieť

Porady

Fitness centrum

Anketa: Myslítedne si, že fitness centrum je stále aktuálna téma na podnikanie??

Počet hlasujúcich
17. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    12 70.59%
  • Nie

    5 29.41%
Dobrý deň Vám želám...Už dlhší čas rozmýšľam ako by som svoj život mohol trošku rozhýbať a možno práve toto by bol správny spôsob....Nevynašiel som nič svetoborné, práve naopak. Chcel by som sa opýtať, čo musí človek mať ked chce založiť fitness centrum?? Musí mať niečo ako odbornú spôsobilosť , alebo ej táto už len nad rámec poskytovaných služieb zákazníkom ako z hľadiska osobného trénera?? Čo všetko k by som k tomu potreboval?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

    Fred666
    zdravim. Aj ja som sa davnejsie zamslal nad fitness centrom pretoze ludia cvicia a neprestanu tak skoro. Skor naopak, je coraz viac ludi ktori musia zhadzovat ale ked som zacal ratat naklady tak velmi skoro ma presiel zaujem... 1. Potrebijes velke priestory, aby si mal sancu tak na dobrom mieste a to je sakra drahe..
    2. budes ich musiet zrekonstruova aby si mal zensku satnu so sprchou a wc, pansku satnu so sprchou a wc a este aj satnu pre personal (je to dost penazi)
    3. fitness stroje ak chces mat na urovni a porovnatelne s konkurenciou ta budu stat velmi vela penazi (vzhladom na pomalu navratnost)
    4. v tomto smere je konkurencia dost velky hacik, pretoze ludia su navyknuti chodit do tej svojej "posilky" kde sa navzajom poznaju. Urcite nezacnu chodit zrazu vsetci ku tebe a ani individualne, pretoze ked viem ze o 20:00 kazdy druhy den cvicim vo svojej partii tak naco by som siel do noveho fitka kde nikoho nepoznam a budem sam. Cize by si sa musel zamerat hlavne na novych zakaznikov. Ale sanca je ako v kazdom druhu podnikania, len to musis dobre prespekulovat (mne sa do toho ist nechcelo) drzim palce

    frndzalica je offline (nepripojený) frndzalica

    frndzalica
    Legislatíva sa ohladom založenia nových fitness centier sprísnila. Majiteľ musí byť tréner prvého a dokonca aj druhého kvalifikačného stupňa v kulturistike, fitness a silového trojboja. Takéto osvedčenia získajú väčšinou len ľudia so súťažnou minulosťou v daných športoch. Pre bežnú populáciu je takmer vylúčené prejsť komisiou a obhájiť si záverečnú prácu nehovoriac o tom že skúšky sú len raz ročne a ďalší stupeň môžeš získať po pol roku od získania prvého.

    gazaa je offline (nepripojený) gazaa

    gazaa
    Ahoj "frndzalica". Chcem sa spýtať, kde si prisšiel k takým informáciam, nakoľko i ja teraz zvažujem investíciu do fitnes, anakoľko som dlhoročný športovec a tento smer vidím ako "životaschopný". SOm tréner III. triedy, no v inom odbore, ale nemyslím si, že i fitness potrebuje certifikovaných, či kvalifikovaných trénerov. (ale netvrdím, že to tak nie je) Budem rád, ak mi pošleš nejaký link, či info, kde sa dopracujem k takýmto info, či podmienkam.
    Ďakujem pekne za odpoveď

    gazaa je offline (nepripojený) gazaa

    gazaa
    ja viem, no zujem mám teraz. A keďže som tu nový, tak sa len učím vyhľadávať. no na môj dotaz vložený do filtra mi vypľulo len pár tém a táto bola najbližšie mojím otázkam...
    vieš poradiť?

    frndzalica je offline (nepripojený) frndzalica

    frndzalica
    Gazza na 100% je to tak ako som sa vyjadril v predošlom príspevku!

    Ja sa totižto tým živým! Ja sám som tréner. Úspešne som súťažil v kulturistike a silovom trojboji. Takže viem veeeeľmi dobre ako to chodí a funguje!

    1. Už len keby si chcel niekoho zamestnať na pozícií trénera vo fitness centre tak ten dotyčný musí mať minimálne I. kvalifikačný stupeň (po starom je to III. trieda) Snáď si nemyslíš že daný zamestnanec, ktorý určuje svojmu zverencovi kde aké váhy a akou technikou má dávať, nemusí mať na toto osvedčenie?! Ak sa bavíme o zverencovi v príprave na súťaž (alebo len taký ktorý to berie vážne) tak sa tam pracuje s váhami ako je 180kg pri tlakoch 250kg pri mŕtvom ťahu a pod. čiže stačí malá chyba a zranenie je na svete (pruh, vyštrbenie z platničky, natrhnutý sval a pod) Aj preto musia mať tréneri kurz prvej pomoci

    2. Niekto kto dané fitness centrum riadi má predsa mať pod kontrolou aj týchto trénerov čiže riadi resp kontroluje aj ich. Preto EÚ sprísnilo podmienky a prevádzkar musí mať vyššiu kvalifikáciu než minimálnu čiže II. stupeň.

    Už asi dva roky neexistuje I. II. a III. trieda (kde III.trieda bola najnižšia), ale po novom sú stupne a to I. II. III. IV. a V.
    III. je maximum čo sa dá získať s maturitou, IV je bakalárske na FTVŠ a V. je magisterské na FTVŠ a to len na špeciálnom obore tréner kulturistiky kde uchádzač o špecializované štúdium musel byť min. 6. na Majstrovstvách SR v kulturistike.

    Osvedčenia vydáva Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja (SAKFST) stránku majú www.sakst.sk (to F-fitness tam v doméne chýba preto, lebo dávnejšie fitness nezastrešovali a neskôr sa im nechcelo meniť doménu)

    I. stupeň stojí 150€ je tam len 5dní školenia čiže sa dokopy nič nenaučíš čiže ak tam neprídeš s dostatočným vzdelaním pred tým tak neprejdeš (80% uchádzačov sú členovia klubov čiže súťažiaci a oni už pred nástupom na školenie môžu učiť čo sa vedomostí týka)

    Na stránke by mali mať kedy budú školenia, akurát že často ich rušia (napr na III. stupeň nebolo už dva roky), poprípade napíš pánovi Meškovi on to má na starosti na stránke bude na neho mail.

    gazaa je offline (nepripojený) gazaa

    gazaa
    Ahoj frndzalica,
    ďakujem zua tvoju obsiahlu odpoveď. pomohlo. Ja som vôbec nepochyboval a ani nebagatelizoval dôležitosť mať "papiere" na fitnes, práve naopak. Len som chcel vedieť konkrétne kritériá.

    Ešte raz VĎAKA!!!
    Veľa zdaru v tvojej práci
    Adrian
    Dobry den, neviem nakolko tato tema este zije. Aktualne riesim tiez tuto otazku, ale nejde mi priamo o fitness centrum s cinkami a strojmi ale o prevadzkovanie telocvicne kde sa bude dat cvicit aerobic, zumba, bodywork, nejaky fitness tanec....

    Je tu spomenute, ze na to potrebujem kvalifikaciu.
    Prevadzkovanie fitnescentra vsak patri pod volnu zivnost pod
    Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na
    regeneráciu a rekondíciu

    Patri to co planujem ja pod pojem fitnescentrum?

    Kto mudry a sikovny mi poradi?

    Diky


    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.