Zavrieť

Porady

čistá prírodná kozmetika

Poraďte dobré značky čistej prírodnej kozmetiky - mám na mysli 100% čistej prírodnej (nie len s prídavkami byliniek). Ak aj poznáte niečo vhodné pre deti, bolo by super. Ďakujem za tipy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový deň.

Na tejto stránke je diskusia o prírodnej kozmetike pre deti. Je tam aj uvedené , kde sa dá kozmetika kúpiť.

http://www.kankan.sk/forum/tema/prir...ge=2#post-7015
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mjc mjc

mjc je offline (nepripojený) mjc

urcite nobilis tilia www.nobilis-tilia.eu
a nesuhlasim ze nie je na trhu cisto prirodna kozmetika
ano, niektore vyrobky nie su cisto prirodne, ale vela je cisto prirodnych.
Co je napriklad neprirodne na panenskom oleji? Arganovom ci inom?
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Väčšinou látky,ktoré sú dodané na stabilizáciu,aby sa oleje nepokazili za pár dní a prípadné vonné látky.Tie kozmetiky sú kvalitné,ale pokiaľ by boli uplne neupravované,ani by sa nedostali k spotrebiteľovi,pretože by sa skôr pokazili.
1 0
zuzu99 zuzu99

zuzu99 je offline (nepripojený) zuzu99

Je mnoho zavádzajúcich informácií o prírodnej kozmetike!

Tzv. Prírodná kozmetika
– mnohé produkty takto označené obsahujú niektoré látky prírodného pôvodu, avšak žiaľ nie je tu stanovené žiadne pravidlo, ktoré by hovorilo napríklad o percentuálnom zastúpení nejakej prírodnej látky v celkovom zložení produktu. V praxi to vyzerá tak, že nejaká kozmetika má v obsahu či reklame uvedené, že je „prírodná“, že obsahuje „rastlinné výťažky“ , že niečo je "prírodne identicke" (iným slovom umelé) ... – avšak obsah prírodných látok je minimálny, priam symbolický (sotva 1%!) uprostred syntetického základu. Skutočný prínos takejto tzv. „prírodnej“ kozmetiky je zanedbateľný a slovo "príroda“ sa tu používa najmä ako marketingový ťah a pasca na zákazníka. Preto si dôkladne preverte to, čo vám budú ponúkať ako "prírodnú kozmetiku" v rôznych stánkoch, katalógoch, pultoch predajní a pod...
Prírodná kozmetika – ozajstná seriózna prírodná kozmetika obsahuje suroviny výlučne prírodného rastlinného a minerálneho (napr. hliny v pleťových maskách) pôvodu: rastlinné výťažky, oleje a esencie, bez pridaných syntetických chemických látok, bez parabenov, látok ropného pôvodu... (viď ďalej). Čisto prírodné suroviny sú jemné a ohľaduplné k pokožke a šetria životné prostredie. A ako sa líši prírodná kozmetika od organickej/bio kozmetiky?
Organická kozmetika – alebo aj bio kozmetika okrem toho, že je kozmetikou tiež skutočne prírodnou, musí spĺňať určité prísne podmienky, podľa ktorých je certifikovaná. Tu sú už navyše sledované úplne všetky faktory, ktoré s rastlinou/surovinou súvisia - spôsob pestovania, samotná pôda, zber úrody, uskladnenie, spracovanie, výroba bio produktu, obaly... Jednoducho súbor veľmi prísnych pravidiel a kontroly. Mnoho krajín má svoje nezávislé organizácie, ktoré stanovujú a kontrolujú kritériá na udelenie certifikátu označujúcom bio produkt, preto vám ponúkame zhrnutie pravidiel, ktoré platia pre organickú/bio kozmetiku všeobecne (a ktoré rešpektuje napr. už celosvetovo uznávaná organizácia a certifikáty ECOCERT)...

viac na
http://www.organicday.sk/clanky/deta...ckej-kozmetike

A konkrétne značky skutočnej a poctivej organickej/bio kozmetiky?:
Pranarôm (Belgicko, Francúzsko)
Funny Bee (Francúzsko)
Karethic (Francúzsko)

BTW - Francúzi sú absolútna špička vo výrobe aj používaní biokozmetiky, máme sa čo učiť... Na Slovensku totiž mnoho ľudí podceňuje to, čo si na svoju pokožku nanesie...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michal54321 Pozri príspevok
JĀSÖN, čistá kozmetika. Da sa na SK kúpiť na:
je to garantované...bol si pri výrobe
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:39
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Avéne
0 0
masa_sk masa_sk

masa_sk je offline (nepripojený) masa_sk

Dik, ale pokiaľ viem, Avene je síce na citlivú pleť, ale prírodná kozmetika to nie je. Hľadám niečo bez obsahu syntetických tenzidov, parabénov a pod.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

O čo sa ti konkrétne jedná? Ak napr. chceš natrieť dieťa po kúpaní, ja používam oleje značky Saloos, www.mhslovakia.sk, majú aj iné veci...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

www.nobilis.cz - certifikovaná prírodná kozmetika bez akýchkoľvek chemických látok. Vyskúšala som a nemá chybu. Popozeraj si aj fórum na tej stránke, nielen katalóg výrobkov.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Čisto prirodny je len vývar z niečoho.

Všetko, čo prejde nejakým priemyselným spracovaním už nie je čisto prírodne.
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

ahoj, ja ti mozem poradit znacku xx je cenovo narocnejsia ale jej vyrobky su z aloe vera. Pri kazdom vyrobku je napisane kolko percent ho obsahuje,,,ja som zatial vyskusala len zopar vyrobkov no celkom sa mi paci...
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:35
0 0
irsina irsina

irsina je offline (nepripojený) irsina

ahoj,ja som spokojna s ceskou kozmetikou Atok.cenovo je v normále a majú úžasnú vôňu.skus originalatok.cz da sa aj na dobierku
0 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Ja tiež používam weleda, urtekram, kokosový olej z bioshopu.sk alebo ekodalej.sk
0 0
vallena vallena

vallena je offline (nepripojený) vallena

Mam velmi dobre skusenosti s Weledou,
roky ju použivam aj ju ponukam v mojom salone.
0 0
agromaster agromaster

agromaster je offline (nepripojený) agromaster

internet marketer
Kozmetika Sonya od FLP.
Naposledy upravil arizona : 06.08.10 at 06:56 Dôvod: zmazaná REKLAMA
0 0
arimnestos arimnestos

arimnestos je offline (nepripojený) arimnestos

Vynikajúca čisto prírodná kozmetika a dokonca v biokvalite je značka Oléanat a Elicey. Pozostáva z mydiel tuhých aj tekutých, pleťových krémov, rastlinných a esenciálnych olejov, bambuckých masiel a dezodorantu Alun, ktorý možno používať aj rok, kým sa minie.
Naposledy upravil arizona : 30.09.10 at 12:30 Dôvod: reklama
0 0
Sississi Sississi

Sississi je offline (nepripojený) Sississi

Ja poznam iba jedinu 100 percent prirodnu dokonca aj certifikovanu BDIH a Ecocontrol kozmetiku a to je xxxxx. Predtym som pouzivala Avene, BIodermu aj La roche a v najlepsom pripade mi neurobili nic, ani nepomohli a vyhodila som za to dost penazi. Syncek je alergicky odmalicka preto som musela hladat cisto prirodnu kozmetiku ktoru by znasal a nevyhodil sa. Takze ja pouzivam iba tuto kozmetiku pre malickeho aj pre seba a som velmi spokojna. Kombinujem pre malickeho niekedy aj s Nella batole.
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 11:36
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.loccitane.sk/l-occitane-s...,555,24197.htm
.
Inak používate na tvár a telo niekto olivový panenský olej?
Ev. mandľový. Ja s rakytníkom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Sezónne ovocie je výborné. Odskúšané.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Je aj Yves Rocher 100% prirodna kozmetika?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať