Zavrieť

Porady

plavakovy ventil T-2439D---PRETEKANIE

PROSIM O RADU ako zastavit to neustale pretekanie vody cez vrch vypustacieho zvonu???vymenila som tesnenie pri plavaku,,vycistila aj cely plavakovy system ale voda sa stale taha a za urcity cas zacne pretekat...plavakovy ventil aj reaguje ked sa plavak dostane do nastavenej vysky ale aj tak pocut ako slabucko syci voda,,,som uz zufala,,,a hlavne aj trosku tvrdohlava lebo si to chcem opravit sama :-)) prosiiiiiim poradte co s tym este moze byt???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Pravdepodobne nie je dobré tesnenie a tak tryska podpúšťa. Neviem čo je to tesnenie pri plaváku.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak to syčí tak je poškodená alebo upchatá tzv.ihlica na ventile (stačí jediné zrniečko piesku).Treba ho rozobrať a poumývať.Ak je zanesený vodným kameňom tak namočiť na hodinku do octu .Potom poskladať a vyskúšať.Ak to nepomôže tak pod viečko sa dával starý 50 haliernik.Ak ani to tak vymeniť celý ventil

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ak je to ten plavákový ventil na obrázku, tak s tým nemám skúsenosti. Kedysi sme ho mali, ale už máme novší typ. Akurát si pamätám, že tam robila problémy tá ihla, treba ju vybrať a pozrieť, niekedy prehrdzavie. To sa dala dolu tá kladka, a ihla sa vytiahla z vrchu von, je ukončená takou plastovou plôškou. Viac si nepamätám, bolo to pred 20-timi rokmi.
    t-2439d.jpg  

    zvada je offline (nepripojený) zvada

    zvada
    presne ten plavakovy ventil mam co je na obrazku,,hmm kupila som novy vrch cize je v nom nove tesnenie a stale ta voda tecie :-((( len mi je divne ze na nakrese je ta ihla umiestnena pod tym klobucikom co sa zakruca a podla mna to nema zmysel lebo tym by som ju uplne znehybnila a ani sa zakrutit neda tak ako je uvedene na nakrese,,,vycistila som cely ten system a kruci aj tak to tecie :-((( jedinna vec este ktora by to mohla ovplyvnit je samotny plavak,,,ale zda sa mi byt v poriadku,,,

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Mne prave pretekanie vody u tohto systemu sposobovala netesnost plavaka v oblasti jeho nasadenia v zavitovej casti, cez ktoru preteka voda - daval som tam igelit, cim sa ale zmensuje tlak na plavak, cim dochadza k neuzatvoreniu ventila a pretekaniu vody. Problem sposobovalo aj tlmitko v privode, ktore sa zasekovalo a znizoval sa tlak vody a problem robi kazda necistota v oblasti membrany, tiez samotna membrana-najma jej material, a taktiez ihla ventilu. Potom ma prestal tento system bavit, zakupil som iny, aby som ho nemusel stale opravovat, najma vtedy, kedy to bolo najmenej vhodne.

    zvada je offline (nepripojený) zvada

    zvada
    asi tak urobim aj ja :-((( cely den chodim kontrolovat ci je plavak ok alebo voda zase preteka :-((( uz ma to nebavi,je to riadny smejd! zajtra kupim iny typ len dufam ze nebude taky isty nepodarok ako tento....

    plavakovy ventil T-2439D---PRETEKANIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.