Zavrieť

Porady

Prosím, ako začať?

Dobrý deň , niektorí ludia mi hovorili že sa mám prihlásiť do kurzu Podvojneho učtovníctva, pri cene 249 € za 50 hodín (ešte k tomu len 45 minútových!) som sa len pousmial... Je možné naučiť sa účtovníctvo sám pomocou Postupov účtovania v PÚ. ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AndrejOremus Pozri príspevok
    Dobrý deň , niektorí ludia mi hovorili že sa mám prihlásiť do kurzu Podvojneho učtovníctva, pri cene 249 € za 50 hodín (ešte k tomu len 45 minútových!) som sa len pousmial... Je možné naučiť sa účtovníctvo sám pomocou Postupov účtovania v PÚ. ? Dakujem.
    začni čítať tu :
    http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...rina+kuchy%F2a

    a pridaj k tomu
    zákon o účtovníctve
    postupy účtovania v PU
    zákon o dani z príjmu
    zákon o DPH

    Všetky zákony nájdeš na lište PORADy

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    AndrejOremus Pozri príspevok
    Dobrý deň , niektorí ludia mi hovorili že sa mám prihlásiť do kurzu Podvojneho učtovníctva, pri cene 249 € za 50 hodín (ešte k tomu len 45 minútových!) som sa len pousmial... Je možné naučiť sa účtovníctvo sám pomocou Postupov účtovania v PÚ. ? Dakujem.
    Úprimne ti poviem, že PÚ sa určite nedá naučiť len z Postupov účtovania pre PÚ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AndrejOremus Pozri príspevok
    Dakujem.
    zohnal som si Postupy učtovania v PÚ, Obchodný zakonník, Zákon o účtovníctve, Zákon o DPH a Zákon o dani z prijmu.

    Tu minikuchynu učtovnictva som pozrel je to velmi dobre vysvetlené na názornych prikladoch. mam ešte otazocku ak mozem .... ako zistim ktory ucet je ucet aktiv a ktory ucet pasiv ... ? Exzistuje nejaka publikacia kde su konkretne uvedene riesene priklady na uctovne zapisy ? dakujem
    Áno, publikácií je dosť, napr. Účtovné súvzťažnosti od Ing. Turóciovej , Kaletovej alebo PÚ podnikateľov od ing. Cenigovej. A máš aspoň nejaké základy z účtovníctva?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    JU sa možno naučiť aj z čítania porady.

    Ale na PU si hocikto netrufne, to je ina veda !
    Dakujem.
    zohnal som si Postupy učtovania v PÚ, Obchodný zakonník, Zákon o účtovníctve, Zákon o DPH a Zákon o dani z prijmu.

    Tu minikuchynu učtovnictva som pozrel je to velmi dobre vysvetlené na názornych prikladoch. mam ešte otazocku ak mozem .... ako zistim ktory ucet je ucet aktiv a ktory ucet pasiv ... ? Exzistuje nejaka publikacia kde su konkretne uvedene riesene priklady na uctovne zapisy ? dakujem
    len male skusenosti ... problem mi robi urcit ci je ucet aktiv alebo ucet pasiv .... niektore uctovne pripady ovladam ine nie ... len som si nie celkom isty ci je dobre ucit sa jednotlive pripady naspamet ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AndrejOremus Pozri príspevok
    len male skusenosti ... problem mi robi urcit ci je ucet aktiv alebo ucet pasiv .... niektore uctovne pripady ovladam ine nie ... len som si nie celkom isty ci je dobre ucit sa jednotlive pripady naspamet ...
    Zober si súvahu, je rozdelená na A a P, hoci niektoré účty, ale tých je málo, môžu byť aj také, aj také. A učiť sa jednotlivé prípady naspamäť? to nemá význam.

    Prosím, ako začať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.