Zavrieť

Porady

Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

vandenberg Pozri príspevok
Dobrý deň

Ako zaúčtujem príspevok z úradu práce na SZČO? účtujem v jednoduchom účtovníctve a nie som platca DPH.
príspevok z Úradu práce - účtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Timka1 Pozri príspevok
príspevok z Úradu práce - účtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane
... doplním - na konci roka interným dokladom zaúčtuješ vyčerpanú časť príspevku ako príjem ovpl. základ dane
0 0
vandenberg vandenberg

vandenberg je offline (nepripojený) vandenberg

A výdavky teda nákup vecí za tento príspevok účtujem ako ?

ĎAkujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vandenberg Pozri príspevok
A výdavky teda nákup vecí za tento príspevok účtujem ako ?

ĎAkujem za odpoveď
ako výdavok ovpl.základ dane v členení podľa podn. plánu.

Čerpanie dotácie má nulový dopad na základ dane
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

veronikasad Pozri príspevok
... doplním - na konci roka interným dokladom zaúčtuješ vyčerpanú časť príspevku ako príjem ovpl. základ dane
....... alebo ak použiješ paušálne výdaje, tak celá výška dotácie ti vstupuje do príjmov ovplyvňujúcich základ dane bez ohľadu na to v akej výške bola vyčerpaná
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Timka1 Pozri príspevok
....... alebo ak použiješ paušálne výdaje, tak celá výška dotácie ti vstupuje do príjmov ovplyvňujúcich základ dane bez ohľadu na to v akej výške bola vyčerpaná
v prvom príspevku píše, že vedie jednoduché účtovníctvo
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

veronikasad Pozri príspevok
v prvom príspevku píše, že vedie jednoduché účtovníctvo
to som prehľadla, ale má to aspoň pre informáciu
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

Aky to ma suvis s tym, ze vedie jednoduche uctovnictvo? Trochu som sa v tom zrejme stratil. Ako zivnostnik si predsa moze vybrat, ci bude vykazovat skutocne vydavky alebo si uplatni pausalne vydavky.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
farbo Pozri príspevok
Aky to ma suvis s tym, ze vedie jednoduche uctovnictvo? Trochu som sa v tom zrejme stratil. Ako zivnostnik si predsa moze vybrat, ci bude vykazovat skutocne vydavky alebo si uplatni pausalne vydavky.
... lebo Timka napísala, že keby použil paušál, tak celá časť dotácie mu pôjde do POZD.. a zadávateľ otázky píše, že vedie JU (čiže nie paušál).
Samozrejme,že si môžeš vybrať, či budeš vykazovať skutočné výdaje alebo si budeš uplatňovať paušálne výdavky.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

doplním ak účtuješ v JU:
príspevok - príjem v banke = PNZD + kniha záväzkov
výdavky, ktoré sú schválené v projekte = VOZD
interný doklad vo výške skutočných výdavkov = POZD + zníženie záväzku v knihe záväzkov.

(zároveň odporúčam viesť evidenciu čerpania dotácie - napr.aj v exceli)
3 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

Jasne, pardon. Ja si priebezne vediem uctovnictvo a na konci roka sa rozhodujem, ci pausal alebo skutocne.
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

grammatika Pozri príspevok
doplním ak účtuješ v JU:
príspevok - príjem v banke = PNZD + kniha záväzkov
výdavky, ktoré sú schválené v projekte = VOZD
interný doklad vo výške skutočných výdavkov = POZD + zníženie záväzku v knihe záväzkov.

(zároveň odporúčam viesť evidenciu čerpania dotácie - napr.aj v exceli)
Ja som to chcel tiez tak riesit, ale narazil som na problem v Money S3. Nie je tam mozne v internych dokladoch vybrat "predkontaciu", t.j. do akych vydavkov (alebo aj prijmov) danu ciastku zauctovat.
Naposledy upravil farbo : 13.05.10 at 11:52
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

farbo Pozri príspevok
Ja som to chcel tiez tak riesit, ale narazil som na problem v Money S3. Nie je tam mozne v internych dokladoch vybrat "predkontaciu", t.j. do akych vydavkov (alebo aj prijmov) danu ciastku zauctovat.
stiahni si bezplatnú demoverziu ALFy z krosu - tam nepotrebuješ predkontácie, určíš si stlpec podľa peň.denníka /rozpíš čerpanie dotácie - poradíme ktorý)
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

Uz je aj tak neskoro, danove je podane. :-) Nakoniec som to riesil inac. Len teraz nemam pri sebe Money, tak som zabudol. Osetril som to v danovom priznani.
0 0
felama67 felama67

felama67 je offline (nepripojený) felama67

Lenka1979 Pozri príspevok
... lebo Timka napísala, že keby použil paušál, tak celá časť dotácie mu pôjde do POZD.. a zadávateľ otázky píše, že vedie JU (čiže nie paušál).
Samozrejme,že si môžeš vybrať, či budeš vykazovať skutočné výdaje alebo si budeš uplatňovať paušálne výdavky.
No mne sa zdá, že v zmluvách z úradu práce je podmienka viesť účtovníctvo, takže tie paušálne výdaje neviem-neviem!
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

Nepise sa to tam, mam dokonca vyjadrenie z UPSVAR a DU, ze nikde nie je napisane, ci viest JU alebo pouzit pausalne vydavky.
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

veronikasad Pozri príspevok
stiahni si bezplatnú demoverziu ALFy z krosu - tam nepotrebuješ predkontácie, určíš si stlpec podľa peň.denníka /rozpíš čerpanie dotácie - poradíme ktorý)
Tak som sa pozrel do penazneho dennika.

Prijem dotacie - PNZD
Nakup z dotacie v zmysle schvaleneho rozpoctu - VNZD

Viem, ze to nie je uplne spravne, ale v danovom priznani je zohladnene vsetko ako ma byt.

Bohuzial, Money S3 a ich podpora mi neboli schopni povedat ako to mam zauctovat tak, aby to bolo v poriadku. :-(

Myslis, ze mozem mat problem pri danovej kontrole?
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

farbo Pozri príspevok
Tak som sa pozrel do penazneho dennika.

Prijem dotacie - PNZD
Nakup z dotacie v zmysle schvaleneho rozpoctu - VNZD

Viem, ze to nie je uplne spravne, ale v danovom priznani je zohladnene vsetko ako ma byt.

Bohuzial, Money S3 a ich podpora mi neboli schopni povedat ako to mam zauctovat tak, aby to bolo v poriadku. :-(

Myslis, ze mozem mat problem pri danovej kontrole?

Takéto účtovanie nie je správne. Ak si do svojho pod. zámeru zahrnul odvody, tak ako potom si ich zaúčtoval v JU? Ako VNZD? Máš to v rozpore s vedením účtovníctva a účtovania dotácií z UP. Píšeš, že máš v daňovom priznaní zohľadnené všetko ako má byť. No podľa mňa to určite nie je. Neviem, ale mám pocit, že s takýmto spôsobom nebudú spokojní ani daňovníci pri kontrole.
0 0
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

EMILY04 Pozri príspevok
Takéto účtovanie nie je správne. Ak si do svojho pod. zámeru zahrnul odvody, tak ako potom si ich zaúčtoval v JU? Ako VNZD? Máš to v rozpore s vedením účtovníctva a účtovania dotácií z UP. Píšeš, že máš v daňovom priznaní zohľadnené všetko ako má byť. No podľa mňa to určite nie je. Neviem, ale mám pocit, že s takýmto spôsobom nebudú spokojní ani daňovníci pri kontrole.
Som si vedomy, ze to nie je celkom "koser", ale v Money S3 nebolo mozne v internom doklade vybrat "predkontaciu". Pouzil by som nasledovny sposob:

1. Prijem dotácie - príjem neovplyvňujúci ZD
2. Zároveň celú dotáciu do záväzkov so splatnosťou, ktorú mám uvedenú v dohode s ÚP
3. Potom vytvorím interný doklad/príjem vo výške vyčerpanej dotácie - príjem ovplyvňujúci ZD - týmto dostanem časť vyčerpanej dotácie do DP
4. Vytvoríte ďalší interný doklad/výdavok vo výške vyčerpanej dotácie, ktorým uhradím čiastkovo záväzok - týmto dostanete zvyšok dotácie do záväzkov vo Výkaze o majetku a záväzkoch

Je to prosim vas spravne?
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

farbo Pozri príspevok
Som si vedomy, ze to nie je celkom "koser", ale v Money S3 nebolo mozne v internom doklade vybrat "predkontaciu". Pouzil by som nasledovny sposob:

1. Prijem dotácie - príjem neovplyvňujúci ZD
2. Zároveň celú dotáciu do záväzkov so splatnosťou, ktorú mám uvedenú v dohode s ÚP
3. Potom vytvorím interný doklad/príjem vo výške vyčerpanej dotácie - príjem ovplyvňujúci ZD - týmto dostanem časť vyčerpanej dotácie do DP
4. Vytvoríte ďalší interný doklad/výdavok vo výške vyčerpanej dotácie, ktorým uhradím čiastkovo záväzok - týmto dostanete zvyšok dotácie do záväzkov vo Výkaze o majetku a záväzkoch

Je to prosim vas spravne?

Bod 1 a 2 sú správne a bod 3 a 4 sú tiež správne, ale o nich účtuješ až na konci roka vrámci uzavierkových operácií. Ja okrem toho ešte mám pomocnú tabuľku, kde je napísaná výška dotácie a presný dátum od kedy máš na dotáciu nárok a zároveň aj dátum splatnosti. Potom v nej evidujem všetko čo sa čerpá z danej dotácie a dátumy kedy o čerpaní účtujem. Je priehľadná a zároveň vždy viem koľko mám ešte čerpať z dotácie a koľko na konci roka zaúčtovať vrámci uzavierkových operácií do POZD.
Pri daňovej kontrole u takýchto SZCO sa veľmi osvädčila.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať