Zavrieť

Porady

Podávač - ktorá odpisová skupina?

Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť podávač? Podávač možno priložiť k fréze, k píle, k hoblovačke, čiže dosky sa na spracovanie podávajú pomocou podávača, nie ručne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    ja by som ho zaradila podla odpisovej skupiny, v ktorej je zariadenie, ku ktorému sa používa najčastejšie. Bez príručky neviem posúdiť, v ktorej odpisovej skupine je fréza, píla, hoblovačka.

    mamo je offline (nepripojený) mamo

    mamo
    Dada
    Čiže môžem zaradiť do druhej odpisovej skupiny?
    Zákon o DPH hovorí, že ak nevieme zaradiť zariadenie v zmysle prílohy zákona do žiadnej odp. skupiny /do žiadnej nám nepasuje/ takéto zariadenie zaradíme do odp. sk. 2

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    mám podobný problém ako Dada. Kam zaradiť podávač ku fréze? Ako sa tu píše do druhej odpisovej skupiny? aký kód mám použiť?

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Je to 29.43.12 ? tak ako frézovačka - profilovanie dreva?
    29.43.12 Obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kostí, ebonitu, tuhých plastov alebo pod. materiálov

    Z: Stroje na šúpanie kôry, rezanie, štiepanie, rozrezávanie na dosky, na šúpanie (lúpanie) dreva, stroje na zarovnávanie, hobľovanie, profilovanie alebo vrúbkovanie dreva, stroje na vŕtanie, dlabanie, ohýbanie, skladanie, pribíjanie, spojovanie dreva, stroje na leštenie, lepenie, lakovanie, natieranie, vyrezávanie dreva, lisy na výrobu dosiek z drevených lamiel alebo častíc
    TZ: Špeciálne debnárske stroje, stroje na výrobu ceruziek, obalov atď., viacúčelové stroje a stroje na obrábanie materiálov podobných drevu (korok, kosť, tvrdá guma alebo plasty...)

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ninna Pozri príspevok
    mám podobný problém ako Dada. Kam zaradiť podávač ku fréze? Ako sa tu píše do druhej odpisovej skupiny? aký kód mám použiť?
    Sú tu dve možnosti. Môžeš vytvoriť súbor hnuteľných vecí (fréza + podávač) a zaradiť do odpisovej skupiny podľa hlavného funkčného celku (frézy).
    Ak by si ho chcela zaradiť samostatne, ja by som ho zaradil do
    KP 29.43.34 Časti, súčasti a príslušenstvo pre obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kameňa, ebonitu, tuhých plastov alebo podobných tvrdých materiálov
    (Vychádzam z toho, že výrobca podávacieho zariadenia - napr.:
    http://www.rojek.cz/rojek.asp?jazyk=...040&go=Vyrobek ho definuje ako príslušenstvo k rôznym drevoobrábacím strojom)
    Naposledy upravil andrej_rv : 13.01.08 at 12:53

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    trápi ma ešte brúska bubnová - je to zariadenie ktoré by som nedefinovala ako ručné náradie je na stojane a má aj provizórny pracovný stôl. Čo s tým? prebehla som kódy ale nikam mi nezapasovala.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ninna Pozri príspevok
    trápi ma ešte brúska bubnová - je to zariadenie ktoré by som nedefinovala ako ručné náradie je na stojane a má aj provizórny pracovný stôl. Čo s tým? prebehla som kódy ale nikam mi nezapasovala.
    Ak je to brúska na drevo, ja by som to dal tiež do drevoobrábacích strojov - KP 29.43.12

    Podávač - ktorá odpisová skupina?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.