Zavrieť

Porady

Elektronické podanie DPH

človek, žena, matka
Ahojte,

chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti s elektronickým podaním priznania k DPH.
Keďže mám klientov, ktorý majú podpísanú "Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami" kvôli súhrnným výkazom, chcela som posielať aj prizania k DPH elektronicky. Ale mám rozporuplné informácie, na jednom DÚ mi povedali, že je to v poriadku, na druhom, že to nie je možné ( musela by som mať zaručený elektonický podpis, na dohodu je možné posielať len súhrnný výkaz )
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janacer Pozri príspevok
Ahojte,

chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti s elektronickým podaním priznania k DPH.
Keďže mám klientov, ktorý majú podpísanú "Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami" kvôli súhrnným výkazom, chcela som posielať aj prizania k DPH elektronicky. Ale mám rozporuplné informácie, na jednom DÚ mi povedali, že je to v poriadku, na druhom, že to nie je možné ( musela by som mať zaručený elektonický podpis, na dohodu je možné posielať len súhrnný výkaz )
Táto dohoda platí len pre posielanie SV.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

My tiež nemáme ZEP a bez problémov DÚ akceptuje daň. priznanie podané elektronicky.
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

dohoda podľa mňa platí na doručovanie všetkých dokumentov možných podať a vyplniť na stránke. drsr. alebo sa mýlim?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkam68 Pozri príspevok
My tiež nemáme ZEP a bez problémov DÚ akceptuje daň. priznanie podané elektronicky.
Ale janacer nemá ZEP, len dohodu.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Tweety Pozri príspevok
Ale janacer nemá ZEP, len dohodu.
Veď práve, ani my nemáme ZEP len dohodu. Už pri registrácii som sa na toto informovala a bolo mi povedané, že aj pri dohode je možné podávať všetky priznania elektronicky. Rozdiel pri podávaní dokumentov so ZEP a bez ZEP je ten, že kto podáva bez ZEP (na dohodu), musí do piatich pracovných dní odo dňa podania písomnosti, doručiť daň. úradu tzv. krycie listy. Od januára tak podávam všetky daň. priznania DPH, vrátane dodatočných DP.
Výňatok z dohody o spôsobe doručovania ...
Článok 1
Predmet dohody
Predmetom tejto dohody je spôsob doručovania písomností elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom prostredníctvom portálu e Tax (ďalej len "e Tax") medzi daňovými úradom a daňovým subjektom.

Nikde v celej dohode sa nepíše o doručovaní len súhrnného výkazu ale o doručovaní písomností. Preto všetky písomnosti, ktoré máš v ponuke elektr. podateľni, môžeš doručovať elektronicky.
3 0
janacer janacer

janacer je offline (nepripojený) janacer

človek, žena, matka
To si ma potešila, tak aspoň niektoré DÚ, lebo na BA VI mi povedali, že mi vyrúbia pokutu. V pondelok tam idem a skúsim argumentovať tým, čo si citovala. Ďakujem. :-)
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

janacer Pozri príspevok
To si ma potešila, tak aspoň niektoré DÚ, lebo na BA VI mi povedali, že mi vyrúbia pokutu. V pondelok tam idem a skúsim argumentovať tým, čo si citovala. Ďakujem. :-)
Ja podávam tiež v Ba pre VDS (vybrané daň. subjekty) a vôbec s tým nemám problém. Tak nech sa teta na DÚ IV skúsi poinformovať.
0 0
janacer janacer

janacer je offline (nepripojený) janacer

človek, žena, matka
lenkam68 Pozri príspevok
Ja podávam tiež v Ba pre VDS (vybrané daň. subjekty) a vôbec s tým nemám problém. Tak nech sa teta na DÚ IV skúsi poinformovať.
V pondelok dám vedieť, ako som dopadla. Pekný víkend.
0 0
janacer janacer

janacer je offline (nepripojený) janacer

človek, žena, matka
Tak som si včera obehla tri daňové úrady. Mám štyroch klientov, ktorý sú registrovaní kvôli súhrnnému výkazu. U troch mi povedali, že je to v poriadku ( dokonca sa čudovali, prečo sa pýtam ) a u štvrtého mi povedali, že nie je možné zasielať priznanie k DPH elektronicky ak nemáme zaručný podpis a že nám vyrúbi sankciu cca 30€. Keď som namietala (lenkam68, ďakujem ešte raz ), pani povedala, že si to overí a ozve sa mi. Volala o pol hodinu, že je to v poriadku a môžem aj naďalej posielať priznania elektronicky. Takže všetko dobre dopadlo a pokuta nebude. :-)
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý deň, potrebujem vedieť či je možné zaslať výkaz DPH elektronickou formou aj pokiaľ daňový subjekt nepožiadal o autorizáciu na DÚ, teda zaregistroval sa na portáli daňovej správy ale druhý krok teda autorizáciu na miestne príslušnom DÚ ešte nesplnil. Je tu taká možnosť poslať výkaz emailom ako prílohu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som podala SV tým náhradným spôsobom 19.4., teraz prišla výzva, že sa musím registrovať. Tak som sa zaregistrovala cez stránku DRSR a následne prišla výzva, aby som sa dostavila osobne na DU podpísať /zrejme/ dohodu. Ešte som tam nebola.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Slavena Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem vedieť či je možné zaslať výkaz DPH elektronickou formou aj pokiaľ daňový subjekt nepožiadal o autorizáciu na DÚ, teda zaregistroval sa na portáli daňovej správy ale druhý krok teda autorizáciu na miestne príslušnom DÚ ešte nesplnil. Je tu taká možnosť poslať výkaz emailom ako prílohu?
Nie, nie je táto možnosť, pretože bez autorizácie na DÚ nebudeš mať pridaného daňovníka vo svojom registrovanom konte.
2 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
No to je fajn, že náhradným spôsobom sa to ešte dá, ale práve to ma zaujíma, ako sa to dá, lebo na stránke dr som nič také nenašla. Zrejme to bolo možné iba do toho 20.4.2010, lebo vtedy v tom ani oni sami nemali jasno. Daňový subjekt začal vyvážať tovar do zahraničia v mesiaci apríl a len teraz prišiel na to, že tá registrácia pre zaslanie výkazu nebude taká jednoduchá.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, súhlasím, že to bolo len do toho 20.4.
Myslela som - išlo o jednorazový SV, viac sa opakovať nebude - že to bude vybavené.
A Ajhľa oni chcú ešte registráciu.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Aj som si myslela, ale daňový subjekt má ešte čas /a bude si ho musieť nájsť aj na návštevu DÚ/ a tú autorizáciu si bude musieť vybaviť. Len potom poslať ten výkaz asi nebude až také jednoduché, tak v tom teda ešte jasno nemám. Však uvidím, budem to riešiť až po ich autorizácii.
A ďakujem všetkým, ktorí zareagovali na môj problém. Ešte že táto porada existuje.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Slavena Pozri príspevok
No to je fajn, že náhradným spôsobom sa to ešte dá, ale práve to ma zaujíma, ako sa to dá, lebo na stránke dr som nič také nenašla. Zrejme to bolo možné iba do toho 20.4.2010, lebo vtedy v tom ani oni sami nemali jasno. Daňový subjekt začal vyvážať tovar do zahraničia v mesiaci apríl a len teraz prišiel na to, že tá registrácia pre zaslanie výkazu nebude taká jednoduchá.
Je úplne jednoduchá a bolo tu popísané kopec o tom. Kroky: registrácia na Portáli daňovej správy, autorizácia na DÚ, nainštalovenie programov na podpisovanie dokumentov, serverovskej značky a značky podateľne a podáva sa. A do 5 dní treba doložiť podanie na DÚ. Alebo so ZEP, bez nutnosti dodatočného podávania dokumentov na DÚ.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
KEJKA Pozri príspevok
áno, súhlasím, že to bolo len do toho 20.4.
Myslela som - išlo o jednorazový SV, viac sa opakovať nebude - že to bude vybavené.
A Ajhľa oni chcú ešte registráciu.
Bolo to naozaj len núdzové riešenie a verím, že sa už nebude opakovať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aktualizujem možnosť podania na DU elektronicky:
Ktoré elektronické formuláre sú zatiaľ podporované ?

* daň z pridanej hodnoty
* súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty
* daň z príjmu – právnické osoby
* daň z motorových vozidiel
* prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch
* hlásenie o vyúčtovaní dane FO zo ZČ a FP
* súvaha
* súvaha priebežnej účtovnej závierky
* výkaz ziskov a strát
* výkaz ziskov a strát priebežnej účtovnej závierky
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Môžem ešte aj dnes podať Dph elektronicky, alebo už len poštou?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Môžeš aj elektronicky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať