Zavrieť

Porady

Podanie na súde

Ahojte poraďáci. Môže mi niekto prosím poradiť,ako požiadať o pridelenie /obhájcu-právnika/,keď si ho nemôžeme dovoliť a máme obavu o spravodlivé súdne konanie /dcéra je poškodená-autonehoda/ ? Ďalej , ako požiadať súd o odročenie , nakoľko ešte dcéra stále podstupuje doliečovanie a aj ja som PN ? Ďalej , keďže nemáme právnika a sme PN , ako doručiť včas súdu potrebné návrhy na doplnenie , lekárske správy a podobne , keď z titulu choroby nestíhame všetko do lehoty súdneho konania ? Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    cascade Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Môže mi niekto prosím poradiť,ako požiadať o pridelenie /obhájcu-právnika/,keď si ho nemôžeme dovoliť a máme obavu o spravodlivé súdne konanie /dcéra je poškodená-autonehoda/ ? Ďalej , ako požiadať súd o odročenie , nakoľko ešte dcéra stále podstupuje doliečovanie a aj ja som PN ? Ďalej , keďže nemáme právnika a sme PN , ako doručiť včas súdu potrebné návrhy na doplnenie , lekárske správy a podobne , keď z titulu choroby nestíhame všetko do lehoty súdneho konania ? Ďakujem .
    Napíš viac informácii. O aké konanie ide?
    Občiansko právne, trestno právne, správno právne?

    Čo sa týka tých podaní.

    Prilepil som ti vzor, na akých to robím ja.
    Doplň číslo konania, to je spisová značka
    Potom žalobcu/navrhovateľa, žalovaného/odporcu a zdôvodnenie.

    Čo sa týka doručenia. Môžte veci doručiť aj dodatočne. Ak to urobíte, tak požiadajte o odpustenie zmeškania lehoty z dôvodu dlhodobej PN.

    No a právnik. Skúste požiadať o pomoc Centrum právnej pomoci. Buď Vám poskytnú právnika, alebo Vám poradia ako ďalej

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Je dôležité, či si poškodená uplatnila nárok na náhradu škody do skončenia vyšetrovania, ak túto náhradu požaduje. Inak sa v trestnom konaní o nej nerozhodne a bude potrebné podať civilnú žalobu.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Tak potom to je v rukách prokurátora. On vedie spor. Komunikujte s ním.
    Ak ste predvolané na pojednávanie a nemôžte sa dostaviť, je potrebné sa písomne ospravedlniť a uviesť dôvod.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    cascade Pozri príspevok
    Ide o trestno právne konanie, dcéru zrazilo auto a je ako poškodená.
    Tak v tomto prípade je všetko v rukách prokurátora.
    Môžte akurát znieť námietku.
    V akom štádiu sa konanie nachádza?
    Je to na polícii, má to vyšetrovateľ, prokurátor, alebo už je to na súde?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Oživujem tému, chcem sa opýtať, kedy bol vynesený rozsudok? Mňa by to zaujímalo, už je to dosť dlhá doba a nikto nevieme, či bol niekto odsúdený a kedy nadobudlo rozhodnutie právoplatnosť.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ide najmä o určenie premlčacej lehoty, ak je tu nejaký právnik, dokedy sa premlčuje právo poškodenej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.