Zavrieť

Porady

Mám nárok na odpočet DPH pri ojazdenom vozidle?

Môžete mi niekto poradiť čo v prípade lízingu na ojazdený ťahač kamiónu?
Je nárok na odpočet DPH? Je to súrne.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  urs je offline (nepripojený) urs

  urs
  Keďže je je to nákladne auto je nárok na odpočet. Podľa starého zákona bol jenoznačne celý. Teraz som ešte nemala auto N1, ale myslím že sa to nezmenilo.

  koalko je offline (nepripojený) koalko

  koalko
  Ale ja to potrebujem presne, lebo na školení niečo hovorili o ojazdených automobiloch išlo tam hlavne o lízingové spoločnosti, ktoré predávajú ojazdené autá, že im hrozí krach ak nezmenia zákon o DPH. Ale neviem presne o čom im ide.

  urs je offline (nepripojený) urs

  urs
  Komu dnes nehrozí krach??????????,
  Treba si ale dobre premyslieť aká spoločnosť to bude "lízovať", pretože auto je až do prepisu jej majetok. Takže keď nato pozeráš z tejto strany ak krachne to je jedno prečo ( či len tak prešustruje peniaze alebo čo ) tak prídeš o auto a hotovo.
  Z pohľadu DPH a auto tak si nemôžeš uplatniť DPH len pri osobných automobiloch.
  Takže Ty si môžeš. Nechápem čo to má spoločné spoločné s krachom firmy. Veď DPH je na jednej strane + na druhej -, nikdy nie su peniaze mojim príjmom ani výnosom ani nič.

  Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

  Zuzka
  Koalko, lízingovým spoločnostiam ide o to, aby si mohli uplatňovať na vstupe DPH aj od občana alebo fyzickej osoby neplatiteľa DPH. Podľa nového zákona si môžu DPH uplatniť iba od platiteľa DPH. V tom je celý problém a o tomto rokuje Asociácia lízingových spoločností s MF SR.

  Meja88 je offline (nepripojený) Meja88

  Meja88
  Nemáš, aj keď v zákone to spomenuli v odseku 7 pri odpočtoch.Dostalo sa to tam vraj omylom od poslancov.Prieči sa to zdravému rozumu, že je niečo napísané a neplatí, ale jedni prdajcovia si to zisťovali aj na Daň.riaditeľstve, aj na MF a nepovolili im to odpočítať.

  mino je offline (nepripojený) mino

  mino
  Táto téma je rozobratá pod podvojné účto.,leasing +DPH, Luna,
  Daj si do vyhladávača LEASING.Najdeš to na druhej strane.
  Naposledy upravil mino : 11.08.04 at 07:59

  mino je offline (nepripojený) mino

  mino
  Teraz pozerám tvoju otázku presne.Podľa mna ak máš ojazdené úžitkové auto na leasing a na leasingovej zmluve máš vyčíslenú DPH,neviem prečo by si nemal mať nárok na odpočet.Nárok na odpočet nemajú len bazáre a leasingové nspoločnosti,ale ty ako užívateĺ auta,prečo by si namal mať nárok na odpočet DPH?

  mino je offline (nepripojený) mino

  mino
  Ešte raz.Leasingové spoločnosti aj bazáre si nemožu odratávať DPH.Lebo nakupujú auta napr.od fyzických osob a aj od Fo podnikateľov ktorý im predávajú auta bez DPH.V starom zákone bol par.kde si mohli z kúpnej ceny DPH odrátať,ale nový zákon platný od 1.5.2004 si DPH z takýchto áut odrátať nemožu.To je ten problém,Ale tento problém sa teba netýka.Je to vec leasing.spoloč.a bazárov. TY MÁŚ NÁROK NA ODPOČET DPH ak si platiteľ.

  Oldi je offline (nepripojený) Oldi

  Oldi
  Meja88
  Nemáš, aj keď v zákone to spomenuli v odseku 7 pri odpočtoch.Dostalo sa to tam vraj omylom od poslancov.Prieči sa to zdravému rozumu, že je niečo napísané a neplatí, ale jedni prdajcovia si to zisťovali aj na Daň.riaditeľstve, aj na MF a nepovolili im to odpočítať.
  Asi máš na mysli § 49, ods.7, ale ten hovorí len o osobných automobiloch, takže nevidím dôvod, prečo by pri úžitkovom nebol nárok na odpočet, myslím, že je jedno či je nové alebo ojazdené. Iný názor ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.