Zavrieť

Porady

odvody z preplatenej dovolenky

Prosím Vás o vyjadrenie sa k nasledujúcemu prípadu:
Pracovník bol práceneschopný od 15.8.2003 do 11.7.2004. Týmto dňom (11.7.2004) mu skončil aj pracovný pomer.
Vo výplate za mesiac júl 2004 mu bola preplatená nevyčerpaná dovolenka za rok 2003. Zaujíma ma, či majú byť odvody do sociálnej poisťovne(na nemocenské, na dôchodkové,na poistenie v nezamestnanosti) lebo SW mi dáva iba na zdravotné poistenie a úrazové poistenie. Je to správne alebo majú isť odvody z tejto nevyčerpanej dovolenky aj do sociálnej poisťovne(na nemoc.,dôchod. a prísp.nezamest.)?
Za každú radu veľmi pekne ďakujem.
Pekný deň.
Naposledy upravil andrea : 06.08.04 at 07:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja to mám v SW so všetkými odvodmi

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Podľa § 140 zákona o soc. poistení počas doby kedy je zamestnanec uznaný za dočasne práceneschopného zamestnanec neplatí poistné a zamestnávateľ platí iba úrazové poistenie.
    Zdravotné poistenie platí zamestnanec i zamestnávateľ. Podľa mňa to máš dobre.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ale nie o PN bola otázka... :-)))

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    No ale do 11.7.2004 bol PN, potom skončil PP a bude mu v júlovej mzde preplatená nevyčerpaná dovolenka, alebo som to zle pochopila?!?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    andrea sa pýtala: "..majú isť odvody z tejto nevyčerpanej dovolenky aj do sociálnej poisťovne(na nemoc.,dôchod. a prísp.nezamest.)?"

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    andrea - a krátili ste tomu zamestnancovi dovolenku - z dôvodu dlhodobej PN?
    a teraz keď pozerám, aký priemer na dovolenku ste použili - ako ste ho vypočítali?

    urs je offline (nepripojený) urs

    urs
    Z dovolenky idú všetky odvody.

    Ešte je dôležité ako skončil ten pracovný pomer, kedy mu skončila PN 10 alebo 11?
    Treba dať pozor aj na ZP.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    PN mu trvala od roku 2003!!! :-)))
    "Treba dať pozor aj na ZP" - nevieš, ktoré časti má andrea pozrieť? Lebo ZP je dosť rozsiahly - myslíš výpoveď, ale niečo iné?
    Pekný deň

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Pozrela som si všetky príspevky a veľmi pekne Vám ďakujem. Podľa toho to mam správne.

    Priemer na výpočet som použila pravdepodobný (aj na toto sa ma SW pýtal, že aký priemer použiť) - vybrala som možnosť pravdepodobný.

    PN končila 11.7.2004 a týmto dňom došlo aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
    Od 12.7.2004 pracovník pracuje v "tejto" firme ibaže k 1.1.2004 došlo k jej rozčleneniu na dve firmy a on prešiel vlastne do druhej firmy.

    A faktom je, že ak pracovník je PN - poistné sa v období kedy je PN - neplatí.
    Naposledy upravil andrea : 06.08.04 at 15:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.