Zavrieť

Porady

dohody+zivnost ako nato ??

Dobry ,

mam jeden problem a potreboval by som poradit.

od dnes zacinam jednu pracu robit na zivnost a sucasne uz dlhsie pracujem na dohody...

poradte mi ci je vyhodnejsie prejst z tych dohod na zivnost alebo zostat takto ako to je..

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podľa mňa je výhodnejšie robiť všetko na živnosť, pretože z príjmov, ktoré dosiahneš ako živnostník si môžeš odpočítať skutočne vynaložené výdavky súvisiace s týmito príjmami alebo tzv. paušálne výdavky vo výške 25 % príjmov. Rozdiel medzi príjmami a výdavkami sa po odpočítaní nezdaniteľnej časti základu dane zdaní 19 %-mi. Pri dohodách sa Ti zdaňuje celý príjem.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Na druhej strane z dohod neplatis odvody. Nedá sa to dobre vyčislit, závisí od toho ake prijmy dosiahnes. Co sa týka dani, rozhodne súhlasim s predchádzajúcim prispevkom.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Zdravotné poistenie určite budeš platiť. Ak nebudeš platiť sociálne poistenie, tak nebudeš mať ani nárok na plnenia z SP v prípade choroby, úrazu atď. Odrazí sa to aj na dôchodku. Musiš si toho byť vedomý.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Závisí to značne od tých príjmov, ale samozrejme pracovať na živnosť je profesionálnejšie, výhody aj nevýhody platenia odvodov do ZP a SP tu už boli spomenuté.

    dohody+zivnost ako nato ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.