Zavrieť

Porady

stavebne povolenie alebo oznam. povinnosť

Kúpil som starý rod. dom gazdovského typu. Chcel by som všetko od základovej dosky zbúrať a na starých základoch postaviť nový dom podobného vyhľadu ale s obyvateľným podkrovým. Je potrebné stavebné povolenie, alebo stačí oznamovacia povinnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    potrebné stavebné povolenia a dokonca aj búracie keď ideš starú chalupu búrať

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ak si budete davat robit projekt, tak niekto tam bude robit statiku a v ramci toho, nech prehodnoti aj zaklady. Zbytocne platit niekoho,kto pride len okuknut, ci sa na tom cosi da robit, ked niekto to potom aj tak bude musiet riesit konkretne. Okrem formy Heluz som este nepocul, ze by projektanti mali nejake provizie podla navrhnuteho materialu. Na druhej strane, nie je zavazne pouzivat predpisanu tehlu, su alternativy inych vyrobcov s rovnakymi vlastnostami. Podstatne su len vlastnosti, potom je uz jedno,ci je to Porotherm alebo heluz atd.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    No, najprv nájdi statika, nech sa on vyjadrí, či netreba az nové základy. Dávnejšie sporili najmä na základoch, aj starká má taký dom, základy do 40 cm, a to motykou rozoberieš. Ak ten základ je už popraskaný, tak radšej nový, lebo keď postavíš a potom steny budú spadať, tak to už bude veľmi veľká investícia. Radšej zaplať statika, nech sa vyjadrí, než potom budeš dávať xkrát viac na opravu. A takého statika, ktorý nie je zaujatý v stavebninách, alebo v stavebných firmách.

    stavebne povolenie alebo oznam. povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.