Zavrieť

Porady

problem z dedicstvom ktore pripadlo statu

V roku 2002 prebehlo dedičské konanie po zosnulom poručiteľovi, ktorý zomrel slobodný bezdetný, súrodencov nemal, rodičia ho predumreli.V notarskej zápisnici sa konštatovalo že z tohto dovodu dedičstvo pripadne štátu.No ale obvodný úrad ktorý majetok štátu spravuje, neeviduje dané dedičstvo ako odúmrť.Chcel by som vedieť kto spravil chybu, či notár ktorý výsledok dedičského konania neoznámil obvodnému úradu alebo starosta obce, ktorý bol účastníkom dedičského konania, kedže poručitel nemal žiadnych dedičov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    A kto je vlastníkom majetku teraz?
    Obvodný úrad bol dočasným správcom a už s ním mohol naložiť ako s prebytočným majetkom štátu. Povinnosť evidencie má 5 rokov odvtedy, čo s ním naložil.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Načo zakladáš ďaľšie témy, odvodzujúce sa od prvej otázky?
    http://www.porada.sk/t138717-ako-kup...-od-statu.html
    http://www.porada.sk/t140757-stavba-...uca-zivot.html
    ..
    Teraz musíš vysvetľovať od začiatku, o čo sa jedná...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    myslím, že na katastri by mali vedieť, kto je majiteľom. Neskúšal si zistiť?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Peterko1987 Pozri príspevok
    Ospravedľňujem sa ale som nový člen, a myslel som si , že ked dám koment do mojej starej témy tak si to nikto nevšimne kedže bola založená pred niekolkými týždňami, ale ako vidím objavila sa na prvej strane, už si dám na to pozor, prepáčte...
    ked sa v téme objaví nový príspevok, téma sa automaticky posunie dopredu.
    fakt mám teraz chaos, bežia ti súvisle 3 či 4 témy...

    Môžem Ti ich spojiť do jednej, ale by to bolo aj tak neprehľadné, lebo príspevky by sa premiešali...radšej behaj z jednej do druhej

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Peterko1987 Pozri príspevok
    mal som v rukách len notársku zápisnicu, a tam sa konštatovalo že kedže poručitel nemal žiadnych dedičov, bol na dedičské konanie prizvaný starosta obce, a to osvedčenie o dedičstve vydáva notár?
    neviem akú notársku zápisnicu si mal v ruke ... Notárska zápisnica je verejná listina, je to určitá forma, ktoru sa spisujú napr. kúpne zmluvy.
    Pri dedičstve existuje osvedčenie o dedičstve alebo uznesenie súdu ... to sú jediné dve možnosti, ktorými sa dedičské konanie ukončuje. Ak máš poruke tú zápisnicu, pozri si spisovú značku a zavolaj na príslušný okresný súd, akým spôsobom bolo dedičské konanie ukončené (ak vôbec bolo ukončene), prípadne požiadaj o opis rozhodnutia

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    na základe čoho bol starosta (resp. obec) účastníkom konania.
    V osvedčení o dedičstve by malo byť presne určené, kto je dedičom, resp. prečo pripadlo dedičstvo ako odúmrť štátu

    Peterko1987 je offline (nepripojený) Peterko1987

    Peterko1987
    doktor23 Pozri príspevok
    na základe čoho bol starosta (resp. obec) účastníkom konania.
    V osvedčení o dedičstve by malo byť presne určené, kto je dedičom, resp. prečo pripadlo dedičstvo ako odúmrť štátu

    mal som v rukách len notársku zápisnicu, a tam sa konštatovalo že kedže poručitel nemal žiadnych dedičov, bol na dedičské konanie prizvaný starosta obce, a to osvedčenie o dedičstve vydáva notár?

    Peterko1987 je offline (nepripojený) Peterko1987

    Peterko1987
    arizona Pozri príspevok
    Načo zakladáš ďaľšie témy, odvodzujúce sa od prvej otázky?
    http://www.porada.sk/t138717-ako-kup...-od-statu.html
    http://www.porada.sk/t140757-stavba-...uca-zivot.html
    ..
    Teraz musíš vysvetľovať od začiatku, o čo sa jedná...

    Ospravedľňujem sa ale som nový člen, a myslel som si , že ked dám koment do mojej starej témy tak si to nikto nevšimne kedže bola založená pred niekolkými týždňami, ale ako vidím objavila sa na prvej strane, už si dám na to pozor, prepáčte...

    Peterko1987 je offline (nepripojený) Peterko1987

    Peterko1987
    arizona Pozri príspevok
    myslím, že na katastri by mali vedieť, kto je majiteľom. Neskúšal si zistiť?
    problém je v tom, že k pozemku na ktorom je dom nie je list vlastníctva

    Peterko1987 je offline (nepripojený) Peterko1987

    Peterko1987
    Mária27 Pozri príspevok
    A kto je vlastníkom majetku teraz?
    Obvodný úrad bol dočasným správcom a už s ním mohol naložiť ako s prebytočným majetkom štátu. Povinnosť evidencie má 5 rokov odvtedy, čo s ním naložil.

    No Dedičské konanie prebehlo v roku 2002 ,ja som sa tento mesiac obrátil na obvodný úrad, on postúpil žiadosť aj krajskému úradu ale ani on neeviduje dané dedičstvo ako odúmrť, takže neviem ako dalej postupovať, už iba zvažujem zavolať statika a tlačiť na starostu nech s tým niečo robí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.