Zavrieť

Porady

dph a nadmerný odpočet

ahojte prosím Vás za 03/2010 sme mali nadmerný odpočet 1000 eur..teraz mámem danovú povinnosť 380 eur...ako to zapísať v priznaní...riadok 28 vlastná povinnosť 380 eur...a v riadku 32 mi hadže 380 eur..je to správne?
Naposledy upravil Dav : 13.07.10 at 17:03
Usporiadat
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a v riadku 33 ...mám 0,00....a čo s tým zvyskom o to treba požiadať?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

r.28 380
r.32 380 - časť NO z 03/2010 do výšky VDP
r..33 0,-

§ 79
Nadmerný odpočet
(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

(2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov.29b)
(3) Platiteľ, ktorý spĺňa podmienky podľa odseku 2, vyznačí túto skutočnosť v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol.

(4) Ak daňový úrad v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1 alebo 2 začne kontrolu na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu, vráti daňový úrad nadmerný odpočet v lehote desiatich dní od skončenia kontroly. Ak platiteľ neumožní vykonanie kontroly v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, vráti daňový úrad nadmerný odpočet do desiatich dní od skončenia kontroly.
Naposledy upravil janaGT : 25.05.10 at 10:48
4 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

tinkas Pozri príspevok
ahojte prosím Vás za 03/2010 sme mali nadmerný odpočet 1000 eur..teraz mámem danovú povinnosť 380 eur...ako to zapísať v priznaní...riadok 28 vlastná povinnosť 380 eur...a v riadku 32 mi hadže 380 eur..je to správne?
je to správne
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tinkas Pozri príspevok
a v riadku 33 ...mám 0,00....a čo s tým zvyskom o to treba požiadať?
žiadať netreba, dú sám vráti peniažky
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Dobrý deň, chcem sa spýtať akú najmenšiu čiastku nadmerného odpočtu Daňový úrad vráti?
Mám NO za 06/2010 1,26 Eur.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
nadmerný odpočet zo 6/2010 čaká na daňové priznanie dph 7/2010
ak ti vyjde daňová povinnosť, odpočítaš si od nej 1,26 €, ak budeš mať nadmerák tak ti du vráti sumu 1,26 do 30 dní od podania dph za 7/2010
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Ďakujem za odpoveď, neviem prečo som si myslela, že aj výška vrátenia NO je ohraničená njakou výškou, ktorú Dú vráti.
Ešte raz ďakujem.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
suma nadmerného odpočtu na vrátenie nie je ohraničená ani zdola ani zhora ....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mala som u klienta NO k vráteniu 0,26 € a aj uhradili.
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
prosím Vás chcem si niečo overiť, a nechcem kvôli jednej otázke zaklaať novú tému, tak sa pýtam tu: aký konštantný symbol sa dáva, keď chcem prevodom odviesť DPH za kvartál?? 1144, alebo 1174,dík nikol
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
nikolia Pozri príspevok
prosím Vás chcem si niečo overiť, a nechcem kvôli jednej otázke zaklaať novú tému, tak sa pýtam tu: aký konštantný symbol sa dáva, keď chcem prevodom odviesť DPH za kvartál?? 1144, alebo 1174,dík nikol
1144
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
dík cloe
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

chcela by som sa spýtať, či si môžem uplatniť nadmerný odpočet, keď nemám žiadnu daň na výstupe? vyšlo mi to tak prvkrát, nakoľko máme len plnenia oslobodené od DPH v tomto mesiaci.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ccokoladecka Pozri príspevok
chcela by som sa spýtať, či si môžem uplatniť nadmerný odpočet, keď nemám žiadnu daň na výstupe? vyšlo mi to tak prvkrát, nakoľko máme len plnenia oslobodené od DPH v tomto mesiaci.
Áno, ak sú splnené všetky ostatné podmienky nároku na odpočet, podľa zákona o DPH
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

Ďakujem
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ahojte nechcem zakladať novú tému len sa chcem spýtať sme kvartálny platcovia DPH a šéf mi doniesol faktúru za január musím urobiť opravné DPH za prvý kvartál alebo môžem vsunúť faktúru i do druhého kvartálu???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maad Pozri príspevok
Ahojte nechcem zakladať novú tému len sa chcem spýtať sme kvartálny platcovia DPH a šéf mi doniesol faktúru za január musím urobiť opravné DPH za prvý kvartál alebo môžem vsunúť faktúru i do druhého kvartálu???
Je to dodáv. fa? AK áno, tak ju kľudne vsuň do dph 2.Q.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

maad Pozri príspevok
Ahojte nechcem zakladať novú tému len sa chcem spýtať sme kvartálny platcovia DPH a šéf mi doniesol faktúru za január musím urobiť opravné DPH za prvý kvartál alebo môžem vsunúť faktúru i do druhého kvartálu???
Ak je to dodávateľská faktúra, tak ju môžeš dať do 2.Q., netreba robiť DDP
1 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Tweety Pozri príspevok
Je to dodáv. fa? AK áno, tak ju kľudne vsuň do dph 2.Q.
Je to odberateľská fa ale dal mi ju včera, tak neviem či spraviť opravné alebo možem ju vsunúť v druhom kvartáli??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maad Pozri príspevok
Je to odberateľská fa ale dal mi ju včera, tak neviem či spraviť opravné alebo možem ju vsunúť v druhom kvartáli??
Ak je to odberateľská, tak musíš podať DDP do toho kvartálu v ktorom bolo dodanie. Takže DDP za 1.Q.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať