Zavrieť

Porady

pri tvorbe www stránok musím mať PC registrovaný na firmu?

Zdravím. Ak chcem vytvárať www stránky (samozrejme s vystavovaním faktúr), musím mať PC kúpené a registrované na moju firmu? Alebo stačí aj klasický domáci počítač, ktorý používa celá rodina? Ako je to s kontrolou, keď vytvorím nejaký software, môžu mi skontrolovať na akom PC som ho vytvoril?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

    LucasKE
    - Pri PHP nikto nezistí, v akom programe si to pisal
    - pri obrázkoch by tiež nemal byť problém, ak používaš svoje obrázky a nie stiahnuté z webu.
    - ak by si však písal desktopový softvér, tak tam už je možné, že kompilátor zapíše do programu aj informácie a o vývojovom nástroji.

    miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

    podnikam... niekolko rokov... ...viac miso2201
    Prostriedky na podnikanie si mozes, tak isto ako ktorykolvek iny podnikatel, prenajimat od sukromnej osoby.

    Ta druha cast otazky je usmevna trosku - nie, samozrejme ze sa to neda. Ako aj, ked pises zdrojove kody?? Len, ak sa musis pytat taketo veci, potom by som sa na tvojom mieste zamyslel nad tym ci je vhodne hned zacat podnikat v tej branzi, pretoze mas podla mna ZNACNE odborne nedostatky...

    perpex je offline (nepripojený) perpex

    perpex
    A to prenajímanie musí byť ošetrené nejakou zmluvou? Resp. musím niekde uvádzať, na to a to som si prenajal ten a ten PC od tej a tej osoby?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    podla mna nemusis robit stranky na PC, ktory je majetkom firmy. Ja ako uctovnicka, tiez nemam pocitac v majetku firmy. Nasledne s tym si vsak nemozem davat do nakladov nejake nasledne opravy tohto PC.

    miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

    podnikam... niekolko rokov... ...viac miso2201
    zk podla mna symbolicky prenajom tam mat musi... pre neho je to prostriedok nevyhnutny na podnikanie.

    a ano, jasne, zmluvne osetreny. alebo ked uz nijak inak nevies, tak ti mamka napise zmluvu o tom ze ti predala PC za 20eur a este si to aj z dani odratas...

    perpex je offline (nepripojený) perpex

    perpex
    Viem, že pokiaľ ho budem opravovať, upgradovať a pod, tak si ho nemôžem dať do nákladov ale o to mi ani nejde. Proste ho použijem len na vytvorenie programu (web stránky) a až tú následne predám.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Podla mna nemusis mat PC v obchodnom majetku firmy. Ale nerada by som zavadzala, kedze su tu aj ine nazory, a svoje tvrdenie neviem podlozit nijakym paragrafom. Ale ciste mi to pride logickejsie. Nikto ta nemoze prinutit kupit si PC, aj ked robis web stranky. ty si mozes pisat zdrojovy kod aj do txt suboru

    Snad sa ti vyjadri aj niekto kto ma "silnejsie" slovo ako ja.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Pocitac nemusis mat v majetku firmy. Kod totizto mozes napisat aj rucne do zositu, cez mobilny telefon alebo na pocitaci v internetovej kaviarni v new yorku. Taktiez ho mozes klientovi len vyslovit. Sice nepredstavitelne, no technicky mozne.

    perpex je offline (nepripojený) perpex

    perpex
    Ďakujem za odpovede. A ako je to s vytvorením konečného produktu (napr. php kódu, obrázku) na nezakúpenom programe? Nie že by mi tých pár stoviek chýbalo, len tak pre zaujímavosť.

    bruccio je offline (nepripojený) bruccio

    bruccio
    chcel by som vidiet ako by sa tvaril klient keby som mu porozpraval par stran skriptu ) (naposledy ich bolo cez 90)

    PS: pocitac urcite nemusi byt majetkom firmy, ale ana graficke softy si musis davat pozor

    PetoSk je offline (nepripojený) PetoSk

    PetoSk
    Tak tak, jednak je to nezistitelne vo vacisne pripadov. Ak aj tak pristup k pocitacu mas - zadarmo. Keby ta niekto potom velmi buzeroval, tak antedatujes dohodu, kde ti daju pristup k tomu pocitacu zadarmo majitelia.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html

    Pozor ale na grafický softwér !

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Rovno napis, ze mas doma nelegalny softver a ze ked zacnes podnikat za bojis ci ta necapnu.
    Skoro na vsetko existuje free verzia. Cize ked uz chces mat brutal istotu , zozen si nejaky lacny, stary notebook, nahod si nan free linux, nejaky textak na pisanie kodu, nejaky free graficky program (neviem ci niektore verzie linuxu to uz nemaju priamo v sebe) a ked sa niekto bude pytat, tak to robis na tom a hotovo

    A popri tom to mozes robit doma na stvorjadrovej masine a cracknutom SW, tak ako vsetci (okrem mna samozrejme)
    ...este dodatok k mojmu prispevku.

    Ak programovanim nezarobis tolko, aby si si mohol dovolit kupit drahy soft, tak na tom nevidim nic nemoralne, pretoze to ci ty pouzivas cracknuty soft, alebo ho nepouzivas nobec, to je pre ktora ho vyvynula to iste. Ale v pripade castejsich zakazok a vacsich zarobkov by som ti odporucil vsetko si riadne kupit, uvidis ze sa ti bude lepsie spat

    vetti je offline (nepripojený) vetti

    vetti
    na firemnom pc všetko 100% legálne.
    dobro voľbou by miesto MS Windows bolo lepšie používať Linux, pravda, ak nepoužívate softvér programovaný priamo pre Windows.
    Niekto tu písal, že veľa programov je zdarma, ja len spomeniem OpenOffice SK (ver. 3.2 momentálne), čo je kancelársky balík zadarmo aj pre komerčnú sféru (používanie), nie je síce na takej úrovni, ako MS Office, ale na bežnú činnosť postačí.
    ja len doplnim vettiho .... castokrat dostacujucou nahradou za office su online nastroje google

    A ak si dobry programator, tak si vela programov urobis na mienru sam pre seba. Ja to mam tak ze pouzivam vlastny SW a vsetko potrebne ako faktury a podobne sa mi generuje samo. A na to ostatne mi bohate stacia nastroje google. Office vobec nepotrebujem a ani nepouzivam, a hned som usetril nejake eurokoruny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.