Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Spomínaš jednu skutočnosť , že si normálna realistka ... ale znesieš aj krutú pravdu ???
gilda Pozri príspevok
Tvoj oteckodo kostí metastázujúci karcinóm, tvrdý alkohol ublíži určite. Kosti sú narušené, riziko zlomenín, treba sa vyhýbať alkoholu, kofeínu a nadbytočnému príjmu vitamínu A.
...hm ...


.....a včul čítajte .................................................. .................................................. ................atď.......
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

buchač Pozri príspevok
...hm ...


.....a včul čítajte .................................................. .................................................. ................atď.......
Prečítaj si:http://www.webnoviny.sk/zdravie/pre-...86-clanok.html stačí posledný odstavec, ak je na to dobrý alkohol .... hm ....
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

gilduš, nečítala si medzi riadkami ... nečítala si pozorne ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky,

hlásim i tu, že som rel. OK, práce vyše hlavy..... a k ostatným príspevkom, hlavne pre msa.....najskôr držím palce.....i keď .....ale skomentujem len, že súhlasim s buchym a Jarkou1.......nestiham všetko teraz čítať.....no s tým štamperlíkom do čaju?......poviem pravdu ja som išla na chemo a pred ňou som si na radu lekára občas aj jeden malý dala....no musí to byť kvalitný biely aspoň tak som bola poučená, a naozaj všetko s mierou.....viac ak stihnem napíšem neskôr....
11 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky,

hlásim i tu, že som rel. OK, práce vyše hlavy..... a k ostatným príspevkom, hlavne pre msa.....najskôr držím palce.....i keď .....ale skomentujem len, že súhlasim s buchym a Jarkou1.......nestiham všetko teraz čítať.....no s tým štamperlíkom do čaju?......poviem pravdu ja som išla na chemo a pred ňou som si na radu lekára občas aj jeden malý dala....no musí to byť kvalitný biely aspoň tak som bola poučená, a naozaj všetko s mierou.....viac ak stihnem napíšem neskôr....
ďakujem, neboj neopíjame sa po večeroch, ale dáme si po deci vína alebo chlapi po pol deci (domáca slivka, alebo jablko, či je kvalitná neviem, ja to nepijem).

Viem čo nás čaká pri metastázach na kostiach, nechávam to , ale plynúť, zatiaľ je to relatívne dobre, viem, že sa to môže rýchlo zvrhnúť a zmeniť, rapídne zhoršiť (tomu sa mi ešte nechce veriť, aj keď viem, že to tak bude), teraz sa sťažuje, že má slabé ruky niekedy a že ho často bolievajú, ale berie to ako súčasť života a myslí si , že to nejako samo prejde. Horšie bude na jar, keď bude chcieť robiť na poli ako po iné roky, to neviem ako bude. Musíme to trošku zminimalizovať. Uvidíme, nechceme mu zatiaľ v ničom brániť, sám uvidí ak nebude vládať toľko.
Zvykla som si už na tú myšlienku, asi aj on , a dokonca , ked mu nenachystám zeleninu na odšťavenie, sa sám pýta, či dnes nebude žiadny "koktejl". hehe.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Dovolím si otázočku - kde zvyknete nakupovať doplnky výživy, alebo vitamíny naviac? V lekárňach, alebo u sprostredkovateľov alternatívnej medicíny?
Akých výrobcov uprednostňujete? Začínam byť zmätená ... Konkrétne potrebujem vitamín C, vápnik a horčík a vitamíny sk. B.
Ďakujem.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Kúpte si Bion 3,je to všetko v jednej tbl aj s probiotikami.Netreba zbytočne veľa tabletiek,v každej sú aj balastné látky ktoré tiež treba spracovať.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Estetic Pozri príspevok
Kúpte si Bion 3,je to všetko v jednej tbl aj s probiotikami.Netreba zbytočne veľa tabletiek,v každej sú aj balastné látky ktoré tiež treba spracovať.
Ďakujem, nechcem komplexy - zaujíma ma, či sa mám vo výbere orientovať v ponuke lekární a "reklamných značiek" alebo napr. badatel.sk, zore.sk, ....atď
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Aankaa Pozri príspevok
Ďakujem, nechcem komplexy - zaujíma ma, či sa mám vo výbere orientovať v ponuke lekární a "reklamných značiek" alebo napr. badatel.sk, zore.sk, ....atď
...ani ja nechcem tie komplexy ....skôr sa zameriavam na kompletky ...
Komplexy mám práve z tých poniektorých ( podľa mňa - drbnutých ) stránok .....
Ale pokiaľ som si všimol v iných príspevkoch , tak Ty už aj tak si rozhodnutá .....a dávno ...teraz len , takpovediac , mútiš vodu ...
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

buchač Pozri príspevok
...ani ja nechcem tie komplexy ....skôr sa zameriavam na kompletky ...
Komplexy mám práve z tých poniektorých ( podľa mňa - drbnutých ) stránok .....
Ale pokiaľ som si všimol v iných príspevkoch , tak Ty už aj tak si rozhodnutá .....a dávno ...teraz len , takpovediac , mútiš vodu ...
Že práve Ty musíš odpovedať! Nemám záujem o Tvoju odpoveď, Všadebol-Všetkovie-Všetkozažil. Skús sa občas zdržať komentárov o ničom. Potrebujem túto radu pre niekoho, koho nechcem ovplyvňovať svojimi názormi - pre onkologického pacienta, preto píšem tu.

Ľudia s touto diagnózou skúšajú všetko možné aj nemožné, a som na Porade, nie na diskusnom fóre o mútení vodou..
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Aankaa Pozri príspevok
Ďakujem, nechcem komplexy - zaujíma ma, či sa mám vo výbere orientovať v ponuke lekární a "reklamných značiek" alebo napr. badatel.sk, zore.sk, ....atď
Všetko sú reklamné značky.Aj tie čo sa tvária že nie sú.Môj názor je ten,že je dosť dôležité,aby bolo liekov čo najmenej,nakoľko balastné látky lieku je potrebné tiež netabolizovať a pri 10 jednotlivých liekoch je podstatne väčšia pravdepodobnosť zlej či alergickej reakcie ako pri jednom lieku.Taktiež pri metabolizovaní je to menšia záťaž pre pečeň.Toľko odôvodnenie mojej rady.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Estetic Pozri príspevok
Všetko sú reklamné značky.Aj tie čo sa tvária že nie sú.Môj názor je ten,že je dosť dôležité,aby bolo liekov čo najmenej,nakoľko balastné látky lieku je potrebné tiež netabolizovať a pri 10 jednotlivých liekoch je podstatne väčšia pravdepodobnosť zlej či alergickej reakcie ako pri jednom lieku.Taktiež pri metabolizovaní je to menšia záťaž pre pečeň.Toľko odôvodnenie mojej rady.
Pacient prešiel úpravou stravy, takmer celkom vylúčil mäso,cukor, mliečne výrobky ale nie.Má denný prísun ovocných a zeleninových štiav. Avšak to doplnenie vitamínov, ktoré som uviedla je nutné, preto tá moja otázka...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Aankaa Pozri príspevok
Že práve Ty musíš odpovedať! Nemám záujem o Tvoju odpoveď, Všadebol-Všetkovie-Všetkozažil. Skús sa občas zdržať komentárov o ničom. Potrebujem túto radu pre niekoho, koho nechcem ovplyvňovať svojimi názormi - pre onkologického pacienta, preto píšem tu.

Ľudia s touto diagnózou skúšajú všetko možné aj nemožné, a som na Porade, nie na diskusnom fóre o mútení vodou..
...že prečo práve ja ....???
Nuž nie som ten Chrobák Truhlík , to rozhodne nie ....ale ako onkologický pacient v dispenzári ( chvalabožku len kontrola 1 x ročne ) snáď sa môžem vyjadriť , alebo snáď nie ???

Porada nie je iba o rade , ale aj o tej diskusii ... ibaže poniektorí neznesú oponentúru , prípadne iný názor...
Občas síce aj ja mám problém s tým " iným " názorom , ibaže takéto názory dávajú takí , čo sú za Nevedkov ...

Raz darmo , svätá pravda je ....." raz prežiť , ako sto krát počuť "... či pozitívnu alebo negatívnu stránku tej reality ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Estetic Pozri príspevok
Všetko sú reklamné značky.Aj tie čo sa tvária že nie sú.Môj názor je ten,že je dosť dôležité,aby bolo liekov čo najmenej,nakoľko balastné látky lieku je potrebné tiež netabolizovať a pri 10 jednotlivých liekoch je podstatne väčšia pravdepodobnosť zlej či alergickej reakcie ako pri jednom lieku.Taktiež pri metabolizovaní je to menšia záťaž pre pečeň.Toľko odôvodnenie mojej rady.
Všetko ani nie .....
Názor je ale perfiš ... ...

Tie prípravky , čo si v podstate reklamu nerobia , tak tie zvyknú byť najlepšie ....
Tie dokonca sú doporučované odbornou spoločnosťou - výzkumom .... štatistikou .....

Takže názor , postreh , rada od Všadebola -Všetkovedela -Všetkozažila je asi nasledovný ....

Poznám lepšie prípravky ,ako sú tie iné , poväčšinou drahé , od tých " renomovaných " dodávateľov ...
Príkladne ???.....

Nuž napríklad .... http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-...h-ochoreniach/
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Aankaa Pozri príspevok
....> Konkrétne potrebujem vitamín C, vápnik a horčík a vitamíny sk. B.
Ďakujem.
Výživové doplnky ponúkajú plnými hrsťami lekárne aj dealeri a všetko v "najvyššej kvalite". Preto keď už musia byť, môžu byť od fy Jamieson, ktorej produkty sú rokmi overené, u nás sú s nimi dobré skúsenosti a sú bežne dostupné v sieti lekární.
http://www.jamieson.sk/produkty/vita...00-mg-120-tbl/
Spomínané vitamíny sa však snaž získať predovšetkým zo stravy (bohato zastúpené).
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

buchač Pozri príspevok
.................

Nuž napríklad .... http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-...h-ochoreniach/
Nuž až na to zloženie:
ZLOŽENIE


Voda, glukózový sirup, mliečne bielkoviny, rastlinné oleje, mliečnan draselný, príchuť banánová**, príchuť (mocca)****, hydrogénfosforečnan horečnatý, príchuť vanilková*****, príchuť jahodová*, cholín chlorid, citran draselný, farbivo (kyselina karmínová)*, citran sodný, chlorid sodný, L-askorban sodný, chlorid draselný***, farbivo (E 150d)****, mliečnan železnatý, síran zinočnatý, nikotínamid, farbivo (kurkumín)******, DL-α-tokoferylacetát, retinylacetát, glukonát meďnatý, seleničitan sodný, síran mangánatý, chlorid chromitý, D-pantotenát vápenatý, D-biotín, cholekalciferol, tiamínhydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová (kys. listová), pyridoxínhydrochlorid, molybdénan sodný, fluorid sodný, riboflavín, jodid draselný, fytomenadión, kyanokobalamín. Obsahuje laktózu.

*obsahuje len Nutridrink Compact s jahodovou príchuťou, **obsahuje len Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ***neobsahuje Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ****obsahuje len Nutridrink Compact s mocca príchuťou, ***** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou, ****** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou a Nutridrink Compact s banánovou príchuťou............

- príchute = umelina
- hydrogénfosforečnan horečnatý = http://www.sportujeme.sk/ecka-E343


Charakteristika
E343 Fosforečnany horečnaté okyslujúci prostriedok. Okem toho sú zdrojom horčíka. Používajú sa pri výrobe predovšetkým nealkoholických nápojov. Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané!
............ o cene sa taktne mlčí .......
1 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

gilda Pozri príspevok
Nuž až na to zloženie:
ZLOŽENIE


Voda, glukózový sirup, mliečne bielkoviny, rastlinné oleje, mliečnan draselný, príchuť banánová**, príchuť (mocca)****, hydrogénfosforečnan horečnatý, príchuť vanilková*****, príchuť jahodová*, cholín chlorid, citran draselný, farbivo (kyselina karmínová)*, citran sodný, chlorid sodný, L-askorban sodný, chlorid draselný***, farbivo (E 150d)****, mliečnan železnatý, síran zinočnatý, nikotínamid, farbivo (kurkumín)******, DL-α-tokoferylacetát, retinylacetát, glukonát meďnatý, seleničitan sodný, síran mangánatý, chlorid chromitý, D-pantotenát vápenatý, D-biotín, cholekalciferol, tiamínhydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová (kys. listová), pyridoxínhydrochlorid, molybdénan sodný, fluorid sodný, riboflavín, jodid draselný, fytomenadión, kyanokobalamín. Obsahuje laktózu.

*obsahuje len Nutridrink Compact s jahodovou príchuťou, **obsahuje len Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ***neobsahuje Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ****obsahuje len Nutridrink Compact s mocca príchuťou, ***** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou, ****** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou a Nutridrink Compact s banánovou príchuťou............

- príchute = umelina
- hydrogénfosforečnan horečnatý = http://www.sportujeme.sk/ecka-E343


Charakteristika
E343 Fosforečnany horečnaté okyslujúci prostriedok. Okem toho sú zdrojom horčíka. Používajú sa pri výrobe predovšetkým nealkoholických nápojov. Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané!
............ o cene sa taktne mlčí .......
áno, to je pravda gilda, práve toto nechceme a preto som už zmätená a nevieme sa pohnúť ďalej... V strave sa už viac nedá, preto chceme doplnky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
gilda Pozri príspevok
Nuž až na to zloženie:
ZLOŽENIE


- príchute = umelina
- hydrogénfosforečnan horečnatý = http://www.sportujeme.sk/ecka-E343


Charakteristika
E343 Fosforečnany horečnaté okyslujúci prostriedok. Okem toho sú zdrojom horčíka. Používajú sa pri výrobe predovšetkým nealkoholických nápojov. Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané!
KTORÉ KRAJINY ????
............ o cene sa taktne mlčí .......
Cena je na iných linkoch ....kto vie , taktne si aj nájde ....
Cena je tu a tam rozdielna ....povedzme , že ten zlatý stred si šmaríme 2 € ....
Lenže ten , kto hľadí na love , tak si to aj zaplatí .....
Ten , kto má aj to info , ten vie , že doplatok v lekárni je 0,030 EUR....( medzi týchto znalých sa radím aj ja ) ...

Potencionálny je predsa aj každý jedinec ... povedzme , že niekto je potencionálny vrah ,zlodej , lupič ....atď...
Tú poznámku o potencionalite zadrel ale asi potencionálny nevedomec , lebo si všetko z citovanej stránky nevzal ...
Sportujeme.sk je stránka o športe a nie o onkológii , takže je pre mňa irelevantná ...

Umelina ???....a čo dnes nie je umelé ???
Okysľujúci prostriedok ???
Nuž ten , čo ledva niečo zje , tak asi mu je aj jedno , či sa okyslí a či a nie ....

E 343 ????....
Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané
Nuž link naväzujúci z toho Tvojho ...V spolupráci s www.emulgatory.cz
E343 - Fosforečnany hořečnatéSkóre škodlivosti: 2
Látka patří do skupin: Protispékavé látky
Kyseliny a regulátory kyselosti

Popis:

Charakteristika
Fosforečnan hořečnatý je hořečnatá sůl kyseliny fosforečné. Jeho využití nalezneme jako regulátor kyselosti, protispékavá látka nebo jako stabilizátor.

Výroba
Průmyslově se vyrábí přidáváním oxidu hořečnatého do kyseliny fosforečné

Použití
Fosforečnan vápenatý se používá jako látka upravující pH nebo stabilizátor a má protispékavé vlastnosti. Používá se při výrobě sýrů, masa nebo do kvasnic. Obsahující hořčík se používá jako zdroj hořčíku.

Nežádoucí účinky
Nejsou známy nežádoucí účinky
, ovšem při zvýšeném příjmu fosforečnanů může dojít k nedostatku vápníku v těle.
Doplňující informace
Maximální přípustné množství: 70 mg/kg tělesné hmotnosti. V ČR nebylo používání fosforečnanu hořečnatého jako přídatné látky v potravinách povoleno, nyní je v ČR i v EU povolen. V USA je používání povoleno (GRAS látka).


Potraviny, které toto "éčko" obsahují:
Hami 4 (Nutricia a.s.)
Pokud víte o další potravině, která toto éčko obsahuje, můžete ji přidat do seznamu.
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E343



...k ďaľšiemu sa radšej nevyjadrujem , taktne pomlčím ......
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Hľadala som v príspevkoch, či náhodou nenájdem odpoveď na svoj "možno" problém. Nechcem totiž hneď bežať za lekárkou, nikdy som nerada tam chodila
Som po operácii karcinómu prsníka a chodím na rádioterapiu. Mám vybrať 25 ožiarov a ostáva mi ešte 6. Začala veľmi hrubnúť jazva pod pazuchou a v prsníku v mieste karcinómu mám stále tvrdú "hrču". Zatiaľ som k tomuto nenašla nikde príspevok (možno som len zle hľadala). A pravda, prsník je pri dotyku stále trochu bolestivý. Prosím, mal niekto podobnú skúsenosť? Môže to byť dôsledok ožarovania? Mám s tým ísť k lekárke mimo plánovanej kontroly? Vopred Vám ďakujem za názory.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať