Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bea Pozri príspevok
Hľadala som v príspevkoch, či náhodou nenájdem odpoveď na svoj "možno" problém. Nechcem totiž hneď bežať za lekárkou, nikdy som nerada tam chodila
Som po operácii karcinómu prsníka a chodím na rádioterapiu. Mám vybrať 25 ožiarov a ostáva mi ešte 6. Začala veľmi hrubnúť jazva pod pazuchou a v prsníku v mieste karcinómu mám stále tvrdú "hrču". Zatiaľ som k tomuto nenašla nikde príspevok (možno som len zle hľadala). A pravda, prsník je pri dotyku stále trochu bolestivý. Prosím, mal niekto podobnú skúsenosť? Môže to byť dôsledok ožarovania? Mám s tým ísť k lekárke mimo plánovanej kontroly? Vopred Vám ďakujem za názory.
Ja sa len k tej jazve vyjadrím ...

Mám viacero , nie iba jednu ... hore -dole po tele ...
Tá najväčšia je po operácii hrubého čreva...
No všetky postupom času takpovediac zhrubli ...
Na jazvy sú rôzne mastičky a iné prípravky , ktoré danú oblasť zjemňujú a zvláčňujú ...
Pozri si poniektoré diskusie , ja zo zásady nedoporučujem nič , nakoľko každý jedinec je iný ...
http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest


P.S.:
...keď tak dumem nad tými " vlastnosťami " jaziev , možno začnem uvažovať ešte o jednej operácii ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

P.S.:
...keď tak dumem nad tými " vlastnosťami " jaziev , možno začnem uvažovať ešte o jednej operácii ...

Keď len to, tak pozri prísp. 98
http://www.porada.sk/t209990-p10-sra...ml#post2271341
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

buchač Pozri príspevok
Ja sa len k tej jazve vyjadrím ...

Mám viacero , nie iba jednu ... hore -dole po tele ...
Tá najväčšia je po operácii hrubého čreva...
No všetky postupom času takpovediac zhrubli ...
Na jazvy sú rôzne mastičky a iné prípravky , ktoré danú oblasť zjemňujú a zvláčňujú ...
Pozri si poniektoré diskusie , ja zo zásady nedoporučujem nič , nakoľko každý jedinec je iný ...
http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest


P.S.:
...keď tak dumem nad tými " vlastnosťami " jaziev , možno začnem uvažovať ešte o jednej operácii ...
Ďakujem za vyjadrenie

Mňa netrápi tá jazva, lebo v mojom veku, keby som ich mala aj oveľa viac, tak ma to už netrápi.... Len som chcela vedieť, či je to obvyklé, že po operácii v januári som mala úplne krásnu, skoro neviditeľnú jazvu, a teraz mi počas ožarovania tak zhrubla. Ale keď je to normálne, tak ma to vôbec netrápi Keď budem po ožiaroch, tak sa asi budem musieť starať trochu o pokožku a tak sa možno budem starať aj o tú jazvu . Len keby neboli už iné problémy ...

Vo vyhľadávači som našla tiež všeličo, čo treba robiť s jazvami. Ja som sa ale skôr zľakla, či mi tam niečo zbytočné odrazu nevzniká a v tom prsníku či mi zase nejaký nový nádor nerastie... Len o to mi išlo. Ale snáď som len trochu "hypochonder".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bea Pozri príspevok
Ďakujem za vyjadrenie
Len som chcela vedieť, či je to obvyklé, že po operácii v januári som mala úplne krásnu, skoro neviditeľnú jazvu, a teraz mi počas ožarovania tak zhrubla. Ale keď je to normálne, tak ma to vôbec netrápi
...osobne som ožiare neabsolvoval , takže by to bolo z mojej strany zavádzanie ...

Máš tie dve spomínané možnosti ....buď skočíš za lekárom mimo termínu alebo si počkáš až na kontrolu ...

Ale skús si prečítať toto , hlavne tie pasáže , ktoré sa týkajú Teba ....
http://www.lpr.sk/subory/publikacie/...12.vydanie.pdf
3 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
bea Pozri príspevok
Ďakujem za vyjadrenie

Mňa netrápi tá jazva, lebo v mojom veku, keby som ich mala aj oveľa viac, tak ma to už netrápi.... Len som chcela vedieť, či je to obvyklé, že po operácii v januári som mala úplne krásnu, skoro neviditeľnú jazvu, a teraz mi počas ožarovania tak zhrubla. Ale keď je to normálne, tak ma to vôbec netrápi Keď budem po ožiaroch, tak sa asi budem musieť starať trochu o pokožku a tak sa možno budem starať aj o tú jazvu . Len keby neboli už iné problémy ...

Vo vyhľadávači som našla tiež všeličo, čo treba robiť s jazvami. Ja som sa ale skôr zľakla, či mi tam niečo zbytočné odrazu nevzniká a v tom prsníku či mi zase nejaký nový nádor nerastie... Len o to mi išlo. Ale snáď som len trochu "hypochonder".
Bea, každý kto sa stretne s týmto ochorením a prežíva ho na vlastnej koži, stáva sa tak troška „hypochonder“, či si to už pripúšťa alebo nie. V tom podvedomí to máme už akosi zabudované, že čo ak...
Ak podstupuješ rádioterapiu, tak nechodíš na pravidelne týždenne kontroly? Máš naplánovanú kontrolu až po skončení ožarovania? U mňa to fungovalo tak, že prvá otázka od pracovníčky na rádioterapii v pondelok bola taká, či som bola v piatok na kontrole...inak by ani nezačali. Takže každý piatok som povinne naklusala na kontrolu k onkológovi. Tie kontroly sú presne na to, aby si povedala každý problém, aj ten najmenší, ktorý sa počas ožarovania vyskytol.
Jazvy...mám jazvu, po tom ako mi vyberali obličku, je dlhá 26 cm, a keď poviem u lekára, že nemám obličku, tak mi skoro neverí, taká je tá jazva tenučká a takmer ju nevidno.
Jazvy na prsníkoch sú už iné. Najmä tá pri podpazuší, kde mi vyberali lymfatické uzliny. Tá je oveľa hrubšia a bolestivá aj po 9 –tich rokoch. Pár rokov po operácii sa mi aj na mamografe ukazovali hrčky v operovanom mieste, najmä v jazvách...vždy to bolo vyhodnotené ako primerané môjmu stavu, t.z. zmenám, ktoré sa po operáciách v tých jazvách udiali. Ja som prestala nosiť podprsenky s kosticami, pretože kostice mi vždy tlačili do tej jazvy po lymfatických uzlinách a zbytočne ju dráždili. Pokiaľ som podstupovala ožarovanie, tak som si nakúpila lambady so širokými ramienkami, aby ma nikde nič netlačilo, vždy po skončení ožarovania som si naniesla na gázu chladivý gél s aloe vera, vložila do lambady a bolo. Nikde ma nič netlačilo, pretože mesiac, dva a veru aj oveľa dlhšie sú tie operované miesta bolestivé a chce to čas, kým sa celkom zahoja. A doma aj teraz nenosím podprsenky, ale len lambady.
Neviem či som ti v niečom pomohla, ale napísala som ti moju skúsenosť. Každý organizmus je iný a na rovnakú liečbu môže reagovať inak...takže asi tak ako ti poradil buchač...buď skočíš za lekárom mimo kontrolu alebo počkáš....
17 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Betka veľmi Ti ďakujem za informácie. Jasné, že mi Tvoje skúsenosti pomohli.
Asi je to rôzne podľa miesta a aj podľa výsledkov. Ja som bola na kontrole po 2 týždňoch (a to u radiologičky) a potom mi povedala, že stačí, keď prídem zas až o 2 týdne, pravda, keby niečo bolo, tak sa mám prísť ukázať. A preto sa pýtam, či je toto taká vec, kôli ktorej by som si mala "vyčakať" neplánovanú kontrolu. Ale aj po Tvojom príspevku som sa rozhodla, že keď sa nič iné nestane, tak nikam nejdem a pôjdem až keď mám termín.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Presne tak ako píše Betka, taktiež som bola sledovaná lekárom keď som podstupovala ožarovanie a s ním som konzultovala všetko čo sa mi nepozdávalo. Tiež som mala 25 ožiarov a vždy som sa tešila na piatok, že budem mať pauzu 2 dni cez víkend. Vtedy si pokožka oddýchla. Prsník bol citlivý, ešte aj bolestivý a samozrejme keď boli vyoperované aj lymfatické uzliny - tie zmeny sú na dlho. Ja som mala akurát ten problém, že som mala pokožku po ožarovaní mierne ružovú a pociťovala som pálenie ožarovaného miesta, na to mi lekár odporučil používať detský púder - zásyp. Vždy keď som došla po ožarovaní domov tak som si posýpala prsník detským púdrom - pomáhalo to. Po skončení ožarovania som používala imunoglukánovú masť na odporúčanie onkológa, taktiež mi to prinášalo úľavu. Samozrejme pokožka po ožarovaní sa zotavuje dlhšie, takže používa sa podľa potreby. Čo sa jazvy týka nespomínam si na nejaké výrazné zmeny, až na to, že pokožka bola taká drsnejšia, iná. Toľko moje skúsenosti pri ožarovaní a po ožarovaní prsníka.
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dnes som sem vošla po dlhom čase, prečítala som nové i staré príspevky, poplakala si fest aj nahlas a zároveň som si tak sýtejšie uvedomila moje šťastie...a keby som mohla , rozdám z neho každej bojujúcej žene,aby mala silu , odvahu , vieru a dokázala bojovať s tou hnusobou...a dožila sa takého šťastia- v podobe môjho prekrásneho vnúčika-ako ja...
...ja som mala šťastie, chemo ma obišlo, nemusela som,preto vám, moje silné, vytrvalé bojovníčky posielam všetkých mojich dobrých anjelov, ktorí nado mnou držali svoje ruky a pomáhali mi, nech pomôžu aj vám...verím v dobrých ľudí aj v dobrých anjelov,tak nech vás chránia...
12 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...dnes som sem vošla po dlhom čase, prečítala som nové i staré príspevky, poplakala si fest aj nahlas a zároveň som si tak sýtejšie uvedomila moje šťastie...a keby som mohla , rozdám z neho každej bojujúcej žene,aby mala silu , odvahu , vieru a dokázala bojovať s tou hnusobou...a dožila sa takého šťastia- v podobe môjho prekrásneho vnúčika-ako ja...
...ja som mala šťastie, chemo ma obišlo, nemusela som,preto vám, moje silné, vytrvalé bojovníčky posielam všetkých mojich dobrých anjelov, ktorí nado mnou držali svoje ruky a pomáhali mi, nech pomôžu aj vám...verím v dobrých ľudí aj v dobrých anjelov,tak nech vás chránia...
...hm .................................................. ...................???
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

určite myslela aj na teba Juraj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ludmilla Pozri príspevok
určite myslela aj na teba Juraj
ludmilla ...zle si ma ( vybodkované ) pochopila .......

Neberiem absolútne ( ale ABSOLÚTNE ) na seba ...
Nie som na svete jediný chlap , ktorý obsolvoval/je peklo onkológie .....

Na druhej strane som ale na určité ( nedomyslené ) vety , myšlienky strašne alergický .....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
ludmilla ...zle si ma ( vybodkované ) pochopila .......

Neberiem absolútne ( ale ABSOLÚTNE ) na seba ...
Nie som na svete jediný chlap , ktorý obsolvoval/je peklo onkológie .....

Na druhej strane som ale na určité ( nedomyslené ) vety , myšlienky strašne alergický .....
..

..ty si alergický na mňa...ale nevadí, ja som v príspevku myslela na všetky ženy v mojom veku,aj mladšie a mladé, ktoré tu píšu svoju bolesť...a ktovie, ktorá z nich prejde peklom rakoviny tak ľahko, ako ja a ktorá bude mať to šťastie a počuje smiech svojho vnúčatka...o tom to je, moj milý obuch,aj moje slzy tu sú o tom,ale to ty nepochopíš, lebo chlapi inak cítia,nerodia a tak len trpezlivo čakajú, kým sa im dodá do ruky...ale naozaj, myslela som na ženy...asi toľko k tebe...
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..ty si alergický na mňa...ale nevadí, ja som v príspevku myslela na všetky ženy v mojom veku,aj mladšie a mladé, ktoré tu píšu svoju bolesť...a ktovie, ktorá z nich prejde peklom rakoviny tak ľahko, ako ja a ktorá bude mať to šťastie a počuje smiech svojho vnúčatka...o tom to je, moj milý obuch,aj moje slzy tu sú o tom,ale to ty nepochopíš, lebo chlapi inak cítia,nerodia a tak len trpezlivo čakajú, kým sa im dodá do ruky...ale naozaj, myslela som na ženy...asi toľko k tebe...


Ty nemáš rada moje pitvanie , tak nechci radšej , aby som to urobil ..............

Už len s ohľadom na všetky tie ženy , ktoré si svoje vytrpeli , trpia a aj budú naďalej trpieť .....tak iba preto tak s úcty k nim tak nekonám .....

Dokonca si odpustím aj tie poznámky , čo sa mi v teraz okamžite rodia v hlave ......

Smutno je mi pri čítaní takýchto myšlienkových ( nedomyslených ) pochodov .....veru smutno .........
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a tu čo je tak ticho!..nebodaj nebo dalo a nikto nemá žiadny problém!..chápem, že vás mohlo odradiť, že sa tu prevalila závisť, alebo niečo iné, ale za to ja nemôžem...tak ideme ďalej bojovať proti tej pliage, či nie?...aj pár slov môže pomôcť,tak sa s nami podelíte.....prosím..
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Milí všetci,, reagujem na výzvu - narušiť ticho - chcem sa so všetkými s vami podeliť o dobrú správu, minulú jeseň som sa delila s vami o tú horšiu, o rakovine hrubého čreva u môjho brata., má za sebou ako prvé operáciu a následnú chemoteraiu, schudol na 48 kg po 6 dávkach chema., ja osobne som bola s ním v duchu každučky deň, je medzi nami 250 km, prežívala som s ním každú jednu chemoterapiu, delila som sa s ním aspoň "virtuálne" o jeho bolesti a od pondelka sme všetci šťastní, CT vyšetrenie je negatívne a aj onkomarkeri sú ok., kontrola o mesiac a zotavovať sa., ostali mu ešte bolesti nohy /ischias/ podľa lekára sa to má snažiť rozchodiť., pre mňa je dôležité už najmä to, že už mu chutí jesť, čítať a že už môžeme myslieť už len na to dobré., zo 6 súrodencov sme ostali 4, tri sestry a on., všetko sme prežívali spolu s ním a ... však to poznáte.,

ďakujem vám všetkým, ktorí sem prispievate, našla som tu veľmi veľa dobrých rád, ktoré som sprostredkovávalabratovi.,
v pondelok som teda ešte plakala, ale už len z veľkej radosti, želám vám to všetkým z úprimné srdca,

pekný deň a veľa, veľa zdravia
18 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Kiežby takýchto dobrých správ sme tu čítali aspoň každý deň jednu. Teším sa, že to brat zvládol a že ste boli v jeho ťažkostiach pri ňom.
Všetko dobré a veľa zdravíčka celej rodine prajem.
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
delonka Pozri príspevok
Milí všetci,, reagujem na výzvu - narušiť ticho - chcem sa so všetkými s vami podeliť o dobrú správu, minulú jeseň som sa delila s vami o tú horšiu, o rakovine hrubého čreva u môjho brata., má za sebou ako prvé operáciu a následnú chemoteraiu, schudol na 48 kg po 6 dávkach chema., ja osobne som bola s ním v duchu každučky deň, je medzi nami 250 km, prežívala som s ním každú jednu chemoterapiu, delila som sa s ním aspoň "virtuálne" o jeho bolesti a od pondelka sme všetci šťastní, CT vyšetrenie je negatívne a aj onkomarkeri sú ok., kontrola o mesiac a zotavovať sa., ostali mu ešte bolesti nohy /ischias/ podľa lekára sa to má snažiť rozchodiť., pre mňa je dôležité už najmä to, že už mu chutí jesť, čítať a že už môžeme myslieť už len na to dobré., zo 6 súrodencov sme ostali 4, tri sestry a on., všetko sme prežívali spolu s ním a ... však to poznáte.,

ďakujem vám všetkým, ktorí sem prispievate, našla som tu veľmi veľa dobrých rád, ktoré som sprostredkovávalabratovi.,
v pondelok som teda ešte plakala, ale už len z veľkej radosti, želám vám to všetkým z úprimné srdca,

pekný deň a veľa, veľa zdravia
..

..no teda!..úžasná správa!..také víťazstvo je hodné všetkej obety!..držím palčoky, delon,už bude len lepšie!..
11 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

pre msa: do stravy zaraď kurkumu:
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutace..._prostaty.aspx
.......... 4. Pri už prebiehajúcom rakovinovom procese kurkuminoidy blokovaním tkanivových rastových faktorov (VGEF) zabraňujú tvorbe metastáz, regulujú invazivitu nádoru. .........
2 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

bea Pozri príspevok
Betka veľmi Ti ďakujem za informácie. Jasné, že mi Tvoje skúsenosti pomohli.
Asi je to rôzne podľa miesta a aj podľa výsledkov. Ja som bola na kontrole po 2 týždňoch (a to u radiologičky) a potom mi povedala, že stačí, keď prídem zas až o 2 týdne, pravda, keby niečo bolo, tak sa mám prísť ukázať. A preto sa pýtam, či je toto taká vec, kôli ktorej by som si mala "vyčakať" neplánovanú kontrolu. Ale aj po Tvojom príspevku som sa rozhodla, že keď sa nič iné nestane, tak nikam nejdem a pôjdem až keď mám termín.
Takže už som po ožarovaní Na kontrole mi povedala lekárka, že tie jazvy sú "v poriadku", že postupne by sa mali strácať, tak ako aj opuchy a bolesti v miestach operácie. Teraz už pôjdem len k onkologičke a predpokladám, že tak, ako mi na začiatku povedala, dostanem už len hormonálnu terapiu....

Ale mám zase otázku na "skúsenejších". Po ožarovaní mám miesto ožiaru intenzívne premasťovať. Od lekárky som dostala odporučenie na Radiocare krém. V najbližšej mojej lekárni o ňom zatiaľ nič nepočuli, ale môžu mi ho objednať. Dá sa kúpiť aj cez internet. Len ja by som skôr chcela vedieť Vaše skúsenosti, s čím ste Vy boli spokojné/í. Nerada by som experimentovala, keď sa môžem poučiť z Vašich skúseností.

Ďakujem.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Ďakujem všetkým za "súhlas" a "užitočné", vrelá vďaka ešte raz., v tej veľkej radosti z dobrej správy som aj zabudla, že môj brat bude mať narodeniny a k tomu "guľaté" ako ja rada hovorím, výročie., tak som zmenežovala aj sestry, ktoré súhlasia a už sa aj tešíme, že mu pôjdeme osobne zagratulovať., dúfam, že to bude aj pre neho tak potešujúce, ako sa už my na to a na neho tešíme., ako som už spomínala, ja som od brata vzdialená 250 km, sestry síce len cca 40 km, viete však aká je dnes doba., vzhľadom na naše roky sa stretávame už skoro len pri "odprevádzaní" niekoho z rodiny a tak teraz to bude konečne iné.,
všetkých pozdravujem, držím palce, veľa, veľa síl a samé dobré správy nám želám.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať