Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
bea Pozri príspevok
Takže už som po ožarovaní Na kontrole mi povedala lekárka, že tie jazvy sú "v poriadku", že postupne by sa mali strácať, tak ako aj opuchy a bolesti v miestach operácie. Teraz už pôjdem len k onkologičke a predpokladám, že tak, ako mi na začiatku povedala, dostanem už len hormonálnu terapiu....

Ale mám zase otázku na "skúsenejších". Po ožarovaní mám miesto ožiaru intenzívne premasťovať. Od lekárky som dostala odporučenie na Radiocare krém. V najbližšej mojej lekárni o ňom zatiaľ nič nepočuli, ale môžu mi ho objednať. Dá sa kúpiť aj cez internet. Len ja by som skôr chcela vedieť Vaše skúsenosti, s čím ste Vy boli spokojné/í. Nerada by som experimentovala, keď sa môžem poučiť z Vašich skúseností.

Ďakujem.
Bea, ja som na odporúčanie lekárky z mammárnej poradne používala na pokožku po ožarovaní Nechtíkovú masť a nemal k tomu výhrady ani onkológ. S tým krémom Radiocaré nemám žiadnu skúsenosť a pozerám, že to ani nie je veľmi lacný špás.
Skús si prečítať aj tu: http://www.nou.sk/media/a542/file/it...0/ibwdaZmJ.pdf
4 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Betka, ďakujem za info. Ten link som čítala. Mne tento krém odporúčala práve lekárka z NOU a letáčiky naň sa tam povaľujú v čakárni na radiológii všade. Asi ide o nejaký novší výrobok, preto o ňom v lekárni nevedeli. A presne - nie je lacný a asi bude treba pokožku dosť dlho natierať, takže by to nebol lacný špás. Skúsim začať teda nechtíkovou alebo calciovou masťou.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bea Pozri príspevok
Betka, ďakujem za info. Ten link som čítala. Mne tento krém odporúčala práve lekárka z NOU a letáčiky naň sa tam povaľujú v čakárni na radiológii všade. Asi ide o nejaký novší výrobok, preto o ňom v lekárni nevedeli. A presne - nie je lacný a asi bude treba pokožku dosť dlho natierať, takže by to nebol lacný špás. Skúsim začať teda nechtíkovou alebo calciovou masťou.
Čítaj ...


Akútna rádiodermatitída

Podrobne rozvedené klinické štúdie a citácie k nim možete nájsť v Product monografy výrobcu krému.

Klinická efektivita Radiocare v prevencii a zmiernení následkov akútnej rádiodermatitídy (RD) Santos M, Deldago JM a kolektív autorov. Išlo o otvorenú kontrolovanú multicentrickú štúdiu. Bolo hodnotených 96 žien s karcinómom prsníka, ktoré boli rozdelené do troch ramien:
• Kontrolné rameno 22 pacientiek - žiadna toxicita -žiadna liečba, toxicita G1- harmanček, toxicita G2 - topické kortikosteroidy
• Preventívne Radiocare rameno 33 pacientiek, aplikovaný bol Radiocare 1x denne od začiatku rádioterapie
• Kuratívne rameno 41 pacientiek - Radiocare bol aplikovaný u RD G1 aj G2, odo dňa objavenia sa lézií až po ich vymiznutie.

V klinickej štúdii bolo hodnotených 100 pacientov, 50 pacientov malo aplikovaných Radiocare, 50 jeho masťový základ počas obdobia 3 mesiacov. Lokálny nález bol hodnotený po týždni, mesiaci, dvoch, troch a šiestich mesiacoch. Na hodnotenie bola použitá 5 stupňová škála. Pacienti boli rozdelení do 5-ich skupín podľa dávky žiarenia, prídavným evaluačným faktorom bola aj chemoterapia. Bolo dokázané štatisticky signifikantné zlepšenie erytému, svrbenia, spálenia v skupine s Radiocare. Zmiernenie erytému bolo vyššie u pacientov s vyššou dávkou žiarenia na 5000 cGY, svrbenie a spálenie nebolo závislé na dávke žiarenia. Nebol pozorovaný signifikantný efekt chemoterapie na klinické symptómy rádioterapie alebo na efekt liečby prípravkom Radiocare. Neboli pozorované žiadne nežiadúce účinky.

Výsledky
V kuratívnom Radiocare ramene dostali pacientky priemernú dávku rádioterapie (RT) 32 Gy u 80% sa vyvinula toxicita G1 a u 20% G2. Čo sa týka prerušenia liečby nenašiel sa žiadny signifikantný rozdiel vo výskyte a dĺžke prerušenia RT. Všeobecné hodnotenie stupňa RD v troch ramenách - medián času do objavenia sa rádiodermatitídy bol podobný v preventívnom Radiocare ramene a štandardnom ramene. Žiadne signifikantné rozdiely vo vývoji stupňa RD sa nenašli, obidve ramena dosiahli G1 vo 4.týždeň. Od tohto týždňa v štandardnom ramena nastal rozvoj RD G2 akútnejšie a závažnejšie ako v preventívnom ramene s Radiocare až do 6. týždňa. Keď sa RT prerušila RD sa zlepšila. Tieto dáta potvrdzujú, že preventívne použitie krému Radiocare umožňuje rýchlejšie zhojenie sa rán po rádioterapii. Kuratívny Radiocare a štandardné rameno malo podobný vývoj. Po liečebný vývoj bol podobný v kuratívnom aj preventívnom ramene Radiocare.

Záver
Radiocare je terapeutickou alternatívou pre veľkú skupinu pacientov s malígnymi tumormi, ktorí potrebujú rádioterapiu a ukazuje signifikantne dobré výsledky pri liečbe rádiodermatitídy v krčnej oblasti a prsníka.

http://www.radiocare.sk/
2 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Čítala a aj tak si rada vypočujem skúsenosti ... Ja, chvála Pánu Bohu, nemám po rádioterapii zvláštne zmeny na koži. Takže idem skúšať už skôr odskúšané.... Začala som calcium pantothenicum a uvidím, aké bude mať účinky. Pokiaľ viem, tak používanie krému bude dlhodobá záležitosť.... a teda keď bude treba, tak odskúšam aj iné.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ľudkovia moji milí, prajem Vám všetkým z celého srdca, aby ste si aj Vy na svojich lekárskych správach mohli prečítať slová, ako ja dnes na výsledkoch zo sona prsníkov - t.č. nález benígny...! Boli to pre mňa najkrajšie slová na svete, aj keď je tam to "t.č.", ale pevne verím, že mi to "t.č." vydrží ešte véééľa rokov...!

Vo februári som totiž bola v rámci prevencie na mamo(no)grafii a nestihla som si hneď vyzdvihnúť výsledky, a keď som si po ne po týždni dovolenky bola, povedali mi, že musím prísť ešte na sono - takže som sa bála, že zrejme niečo nebolo v poriadku, lebo doteraz mi výsledky vždy dali. Ešte šťastie, že som mala veľa roboty, a tak som nemala čas sa tým až tak trápiť, lebo termín sona mi dali až na dnes, a dnes mi milý staručký ujo doktor povedal, že síce tam mám nejakú cystu, ale zatiaľ OK, a že kvôli rodinnej anamnéze (mama mala rakovinu prsníka a jej mladšia sestra na to umrela napriek obojstrannej amputácii...) budem na sono chodiť každý rok a na mamografiu raz za 2 roky - doteraz som chodila striedavo 1 rok na mamo a druhý rok na sono.

Tak aj Vám všetkým držím palce, aby aj Vaše správy a Vašich blízkych boli krok za krokom vždy aspoň o niečo lepšie a lepšie!!!
10 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dnes z face:

Obec Komjatice
...PROSBA...
Kto vie nech prosím pomôže dobrej veci, ďakujeme.
Prosíme o darovanie krvi skupiny A rh negatív pre nášho syna Šimona Štepanaya (narodený 13.05.2010), ktorému dnes diagnostikovali leukémiu a momentálne leží v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave na klinike detskej hematológie a onkológie. Darovať krv je možné na hociktorej transfúznej stanici, pričom je potrebné uviesť údaj pre koho je krv určená: Šimon Štepanay DFNsP Bratislava - klinika detskej hematológie a onkológie Nakoľko môže byť krv skladovaná max. 3 mesiace, je potrebné aby sa odbery uskutočňovali postupne (Šimonko bude potrebovať dve transfúzie týždenne). Preto by bolo najvhodnejšie, ak by ma darcovia najskôr kontaktovali na tel: 0907752399 alebo mailom na stepo.marek@gmail.com. Prosíme Vas, aby ste tento mail a informáciu odovzdali čo najväčšiemu počtu známych a priateľov (darcov skupiny krvi A rh negatív je málo). Ďakujeme. Marek a Soňa Štepanayoví
10 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

bea Pozri príspevok
Čítala a aj tak si rada vypočujem skúsenosti ... Ja, chvála Pánu Bohu, nemám po rádioterapii zvláštne zmeny na koži. Takže idem skúšať už skôr odskúšané.... Začala som calcium pantothenicum a uvidím, aké bude mať účinky. Pokiaľ viem, tak používanie krému bude dlhodobá záležitosť.... a teda keď bude treba, tak odskúšam aj iné.
Bea, keby Ti nezaberala calciová masť, prípadne by si mala nejaké nežiadúce prejavy na koži pri používaní, pridávam link na imunoglukánovú masť
http://www.imunoglukan.com/sk/produk...p4h-krem.html/, spomínala som ju aj v mojom predošlom príspevku, mne veľmi pomohla po ožarovaní a je určená práve na to. Nemala som po nej žiadne nežiadúce účinky.
2 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Všetkým prajem požehnané veľkonočné sviatky, veľa zdravia a radosti zo života. Tým, čo to teraz najviac potrebujú, prajem aby to zvládli a nikdy to nevzdávali.
0 0
savelia savelia

savelia je offline (nepripojený) savelia

Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu alebo vlastne skusenosti s pliagou zvanou LIPOSARKOM. Moj otecko ma vzadu na stehne obrovsky nador o rozmeroch 22x22x9 cm a bol na magnetickej rezonancii, kde mu napisali, ze je to podozrenie na liposarkom. Zatial nevieme nic blizsie, lebo az 08.04.2013 je objednany na ortopedicku kliniku na onkoporadnu do Ruzinova, kde rozhodnu, co bude s tym dalej. Velmi sa bojim, ze sa to potvrdi, lebo inak mu nic nie je, ma 79 rokov, je v dobrej kondicii. Preto nas to velmi prekvapilo, mysleli sme si, ze je to len nejaky tukovy nador...Ja stale verim, ze aj bude, no to hrozne slovo mi neda spavat.
Prosim, keby mi niekto napisal, ak ma skusenosti s liposarkomom, s jeho naslednou liecbou a tak...lebo aj co som citala, tak vraj tam nie je velmi dobra prognoza aj z dovodu, ze liposarkom rychlo rastie (aj toto mu narastlo za 5-6 mesiacov, len nemoholô to skor riesit, lebo v januari mu vyoperovali 11 kamenov z mechura) a aj preto, ze sa velmi rychlo siri cez lymfaticky system.
Vopred vam dakujem a pekny den
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

savelia, vidím, že si nedostala odpoveď. Vyzerá to tak, že medzi nami nie je nik, kto má osobné skúsenosti s liposarkomom. Budeš sa musieť spoľahnúť na uja googla, alebo skúsiť ešte iné fóra. Držím palce,aby ste všetko dobre zvládli a hlavne výsledky, aby boli dobré.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
savelia, vidím, že si nedostala odpoveď. Vyzerá to tak, že medzi nami nie je nik, kto má osobné skúsenosti s liposarkomom. Budeš sa musieť spoľahnúť na uja googla, alebo skúsiť ešte iné fóra. Držím palce,aby ste všetko dobre zvládli a hlavne výsledky, aby boli dobré.
Jarka ...ale hej , má ...
Dokonca ja som mal ...tri ...

Lenže ja som už toho popísal habadej ...niekde na začiatku témy ...
Aj som dumal nad nejakou odpoveďou , lenže nejak sa mi nechce do spomienok načierať ...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Buchy, úplne chápem... a keby som bola savelia, tak ma táto Tvoja odpoveď nesmierne poteší.
0 0
savelia savelia

savelia je offline (nepripojený) savelia

Jarka1 ano, chodila som sem kazdy den niekolkokrat a nic, nevadi...a takisto chapem aj buchaca...
dakujem za povzbidive slova, zajtra ideme s nim do onkoporadne 1.krat, tak uvidime, co vlastne povedia, lebo este nema stanovenu ziadnu diagnozu, mozno mu z toho zoberu vzorku alebo neviem...co bude
Pekny zvysok vikendu
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Ahojte, ako sa máte všetci? Dajte o sebe vedieť. Dúfam, že ste všetci v poriadku iba nemáte čas , možno niekedy aj chuť sem napísať po niektorých príspevkoch. Krásny, slnečný a pohodový deň prajem všetkým.
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

poslušne hlásim návrat stratenej....ťažká zima, ale už som tu a idem čítať príspevky, čo sa tu dialo, no verím, že tí so zdravým rozumom ma určite zastúpili.....všetkým ďakujem za podporu.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Takže moji, ako vidím naša téma sa mierne opäť "zvrhla" kvôli niektorým "odborníkom", opätovne vyzývam je to onkologická téma, tak sa držme témy, samozrejme privítam sem každý jeden príspevok či už otázku, alebo vlastnú skúsenosť s touto chorobou, prípadne ak potrebuje niekto poradiť ohľadom rodinných príslušníkov postihnutých týmto ochorením, ak budeme vedieť poradiť poradíme, no bez akéjkoľvek diskusie všetky reklamy odtiaľto dám vymazať, ktoré nie sú odskúšané osobne na onkologickom pacientovi a nemá s ňou osobnú skúsenosť.A samozrejme všetky urážlivé texty.
K Buchymu - ak by náhodou niekomu uniklo má osobnú skúsenosť a rozhodne patrí sem, i keď nie vždy sa mu chce reagovať a ak si tu niekto poriadne prečíta jeho príspevky, nájde v nich veľa užitočného ....to pre tých neznámych.....ostatní ho poznáme.....

Samozrejme všetkým patrí moja vďaka, ktorí Ste sa tu starali o riadny chod tejto stránky.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Neviem čo je s Ivkou,

ak niekto vie prosím o informáciu, prípadne Ivy ak sem chodíš ozvi sa.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

MMS:

odznela tu táto téma a bola požiadavka na osobnú skúsenosť, dlho som váhala či to sem napísať, alebo nie, no keďže som získlala osobný súhla rodiny, ktorej sa to týka tak v krátkosti napíšem a každý nech sa zariadi podľa vlastného uváženia:
- podávanie mms je viazané na kyselinu citronovú , ktorá je aktivátorom
- mali by sa podávať postupne a v malých množstvách ak sa neprejavia nežiaduce účinky zvyšovať dávky
- má to byť na odkyslenie organizmu
- moja osobná skúsenosť s priateľkou, ktorá vďaka mms odišla skôr ako bol jej čas
- účinok kyseliny citrónovej vo väčších dávkach leptá sliznicu žalúdka a ostatného tráviaceho ústrojenstva
- po dvojtýždňovom podávaní sa stalo to čo mi povedala lekárka, keď som to s ňou konzultovala
- rodina bola tvrdohlavá za každú cenu chcela skúsiť čokoľvek (čo z jednej strany chápem)
- záver po dvoch týždňoch podávania prišlo k vnútornému rozpadu , rozleptanie slizníc a vykrvácaniu, keďže sa to stalo v tichosti a v noci, tak sa tomu nedalo zabrániť, i keď musela mať neskutočné bolesti, no bola to bojovníčka, ktorá nevydala jeden ston
- bohužiaľ sa to nedá ani napadnúť - predajcu - nakoľko prišlo k spopolneniu
- takže nechám na Vás, aby Ste si urobili svoj názor

MMS v rozumnom dávkovaní môže slúžiť na detoxikáciu tela relatívne zdravého človeka, len bohužiaľ málo ľudí venuje pozornosť celému letáku a aký to má dopad na organizmus, stretla som sa i z jednou webovou stránkou, kde to odporúčajú i gravidným ženám. Predajca od , ktorého mali mms bol športovec, ktorý si z toho urobil biznis.
18 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vierka - naše slniečko,
aká som len rada, že si (konečne) vykukla spolu s tým naozajstne jarným na oblohe!!!
12 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

VieraPopluharova Pozri príspevok
Neviem čo je s Ivkou,

ak niekto vie prosím o informáciu, prípadne Ivy ak sem chodíš ozvi sa.
Som v pohode Vierka, je mi fajn, ešte stále beriem chemoterapiu, takže sa vlastne nič nové neudialo odvtedy čo som sem naposledy písala. Som rada, že si sa ozvala, už som si robila starosť čo je s tebou.
11 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať