Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Vierka, ťažko sa mi hľadajú slová, je mi ľúto, že máš takéto správy a asi ťažko tu v niečom radiť, pretože ak niekto odmieta našu pomoc, nasilu mu ju nenanútime. Mne keď povedali, že mám Ca prsníka, tiež som sa uzatvorila do seba, som taktiež dosť tvrdohlavá a odmietala som pomoc sestry a dokonca aj manžela a došlo to až tak ďaleko, že sa rodina radšej ani nepýtala ako sa mám, pretože hneď som začínala byť podráždená. Ale zaťala som sa a zvládla som liečbu a v tom jedinom asi bola moja tvrdohlavosť dobrá. V podstate som si ani neuvedomovala ako svojim postojom svojim blízkym ubližujem...
Vlastne prvý krát som o svojom ochorení začala otvorene rozprávať až vďaka tejto tvojej téme.
Teraz sa mi rakovina vrátila a rovno som vhupla do 4 štádia s metastázami kostí a musím povedať, že som tu správu zvládla ľahšie ako vtedy pred 9 rokmi.
Ja si myslím, že sestra to všetko potrebuje v sebe spracovať a vyrovnať sa s tým a snažiť sa jej pomáhať nasilu, nemá cenu, skôr by to mohlo mať asi opačný efekt...ja dúfam a verím, že sama dospeje k tomu, že s pomocou blízkych sa toto ochorenie zvláda oveľa ľahšie.
19 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Vierka, je mi to ľúto, že nemáš lepšie správy. Čo sa toho správania sestry týka, chce to čas, je to veľmi čerstvé. Každého táto správa najprv riadne prefacká, z každej strany niekoľkokrát. Všetci, ktorí sme tým prešli vieme aké ťažké je spracovať takúto nepríjemnú správu. A komunikácia viazne....je to ťažké pre obe strany. Držte sa!
Naposledy upravil majka 62 : 21.04.13 at 22:46
7 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Betka, čo to tu čítam? po deviatich rokoch znova? Človek by si povedal, že už je za vodou a ....Drž sa, prajem veľa síl na zvládanie tejto zase novej situácie. Silno Ťa objímam.
9 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vierka ja si myslím, že sestru to odmietanie prejde. Ja som tiež keď mi povedali o chemo a ako dlho to potrvá atď., tak som doktorku znenávidela, plakala som, bola som úplne mimo, nikoho som nechcela ani vidieť. A ono to prešlo, sú to už roky, s tou doktorkou sme pomaly kamarátky, aj s tou hnusnou chorobou. Držím palce...
7 0
kvietok 22 kvietok 22

kvietok 22 je offline (nepripojený) kvietok 22

žienka domáca
Dobrý deň, som tu nová a dosť ťažko sa mi aj píše. Chcem Vás poprosiť o radu. Mám prekyslený žalúdok a reflux a bolieva ma pažerák hlavne v noci už sa na to budím aj tri 3x cez noc. Poprosím o radu.? Ako ste odstránili prekyslenie organizmu ? Ďakujem za odpoveď a radu.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dám sem, čo som dostala dnes emailom...stojí minimálne za prečítanie...a úvahy...
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,

najskôr vitam medzi nami mirci, nie v zlom, radšej by som ju tu nevítala, no všetko čo Ti tu poradili majú skúsenosti a poradili dobre. Možno niektorí viete, že som si urobila opäť voľný predlžený víkend, no tentokrát nedopadol dobre, v včera som sa dozvedela, že moja sestra má Ca prsníka a napriek tomu, že mám skúsenosti onkologickou chorobou, odmietla všetko, uzatvorila sa do seba a som bezmocná, nechce,aby som jej pomohla, vlastne nechce to od nikoho a keďže je to tvrdá povaha, viem, že zo svojeho stanoviska neustúpi, no.....stále verím, že áno....
..

..Vieroč, tvoja sestra mala pred očami tvoj boj,priamo naživo a tak možno svojím správaním a odmietaním demonštruje, že ona to tak nechce!..chce, aby ju okolie prijalo s jej názorom a aby to rešpektovalo...možno vy si myslíte, že sa uzavrela a nekomunuikuje o chorobe, ale pre ňu je to tak asi výhodnejšie, jednak sa nejatria staré rany- už prežité a potom,ona je predsa iný človek, aj keď je sestra,inak cíti,rieši, vníma a rozhoduje sa....neboj, ak bude potrebovať rozprávať, tak bude,len potrebuje ten správny moment..hlavne nijaké bolestné oči na ňu a ľútostivé slová...ak je taká silná, ako ty, neboj sa o ňu!...
12 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Kvietok,

najskôr ako všetkých čo sem prídu Ťa tu vítam, môj osobný názor skôr než začneš so samoliečením s prekyslením organizmu, zašla by som za lekárom a podstúpila by som vyšetrenie - gastrofibroskopia, nie je to bolestné len trošku nepríjemné, ak sa vylúčia všetky možné ochorenia ako je zápal žalúdka, helikobakter, vrodený alebo získaný reflux a pod. potom by som začala s odkyslovaním organizmu no i to až po porade s lekárom.
7 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pespi,

prečítala som, prečítala som i odkazy , ktoré tam boli, v podstate súhlasím s tým čo je tam napísané len dam do pozornosti jedno i v tomto článku je napísané nič z toho nenahrádza vyšetrenie u lekára a to je potrebné, sama autorka toho príspevku to píše, považujem to za dobrý článok a ďakujem.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Zdenka175 Pozri príspevok
Vek pekný, len mi je jej ľúto, stále hovorí, bolí ma to, poďme ku doktorke... Ide to na psychiku
Zdenka, zoberte babku k algeziológovi aby jej vhodným výberom liekov pomohol zmierniť bolesť. Je to veľmi dôležité, nemusí toľko trpieť. Každá bolesť sa dá v dnešnej dobe zmierniť. Kontakt na vynikajúceho algeziológa mám. Môžem poslať v súkromnej správe.
7 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Vierka, dievčence majú pravdu, sestra už má predstavu, čo tento boj obnáša a jednoducho sa hnevá na seba, na všetkých okolo, odmieta toto ochorenie prijať.
Každý reaguje na túto diagnózu inak, niekto sa podá osudu, iní sa postavia proti, prejavia bojovného ducha, pretože sú zvyknutí prekážky zdolávať, iní zasa inak.
Všetkých však asi spája jediné - strach.
Možno jej skús napísať ako sa cítiš, že budeš rada ak budeš môcť stáť pri nej. Ale nestiahni sa, ak ti sestra hneď nedá odpoveď. Ona teraz potrebuje veľa času, aby sa vyrovnala s touto situáciou, aby najprv spracovala prvotný šok, hnev a strach.
Vierka pri všetkých starostiach o ňu nezabúdaj, že netreba "tlačiť na pílu".
Nechaj jej priestor a čas, ale zároveň jej zdôrazni, že si tu pre ňu, keď ťa bude potrebovať. nemysli teraz na to, kedy bude vhodný čas na rozhovor a a ký bude váš rozhovor, sestra ti sama napovie o čom chce hovoriť.
Vieri, želám ti a tvojej sestre, aby ste našli tú rovnováhu a všetko dobré, veľa zdravia .
18 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... pripomína mi to jednu, ale trošku inú situáciu, mali sme na oddelení 102 - ročnú babičku, ktorá odmietala jesť, rozprávať, myslím si, že si postavila hlavu a rozhodla sa všetkých negovať. Snažili sme sa z každej strany ju niečim zaujať, ale nedala sa zlomiť. Pred týždňom som mala dve denné a boli tak veľmi náročné, že ani ja som už nevládala rozprávať Vždy, keď som okolo babičky išla, len som ju chytila za ruku a zahľadela som sa jej do očí, len tak bez slov.
Najprv na to chytenie za ruku reagovala pohladením mojej ruky - to už bol pokrok Ďalší deň, som postála dlhšie a držala som ju za ruku a zrazu z nej vyšlo: "Sestrička ja chcem tak strašne zomrieť". No a potom nasledoval celý jej životopis ...
Chcela som tým povedať, že každý potrebuje čas, priestor, pochopenie.
10 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vierka, Betka a aj ostatní skvelí bojovníci, podstatné je na vás to, že sa máte o koho oprieť a to je polovička úspechu. Želám vám viac ako 100% úspech, viem, že to nie je ľahké ale oplatí sa bojovať. Keď nie pre seba, tak pre ostatnú milujúcu rodinu, ktorá stojí v týchto neľahkých časoch pri vás. Nedajte aby sa tá pliaga chechtala priamo do očí. Ona len skúša osobnosť človeka, či nepodľahne, ale ukážte jej dlhý nos. Držím silno prsty, prajem veľa duševnej rovnováhy a pohody, šťastie a lásku každučký Boží deň.
Naposledy upravil Tweety : 22.04.13 at 12:52
19 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievčatá,

ďakujem za podporu, všetko čo píšete máte pravdu a tak sa i riadim, len dúfam, že to nevzdá .... my sme dosť odlišné povahy....mám ju veľmi rada....no celý život bola od nás odtiahnutá....nikdy nechcela našu pomoc a práve to je moja najväčšia obava.....samozrejme, že toto všetko som jej veľmi jemne a šetrne povedala....no to by bolo na dlho....som rada,že Vás mám....ďakujem....
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Vierka, tiež si myslím, že sestra to musí jednoducho "stráviť".
Hm....ja teraz "trávim" výsledok dnešného CT-čka : okrem iného ....progresia implantačnej MTS na tenkom čreve ...
síce beriem ešte len 3,5 mesiaca chemoterapiu ale myslela som si, že rast nádoru sa aspoň zastaví a nebude šíriť ďalej a ajhľa ako som sa mýlila, že? Jeden myslel a vymyslel fúrik....asi tak Takže pokračujem v chemoterapii a tentokrát to určite už bude OK.
Držme sa a nesmieme sa dať !!! Tá sviňucha rakovina nás nesmie poraziť.

Betka ako som ti už napísala, tak to ma úprimne mrzí táto tvoja správa.... ale bude to dobré, držím palčeky !!!!
10 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

S Vierkiním komentárom (2289) plne súhlasím, preto kvietok neotálaj s návštevou gastroenterológa a radšej nerob žiadne odkysličovacie kúry. S tým refluxom, bodavým pálením žáhy ale aj s následným vracaním a bolesťami žalúdka som sa trápila roky a užívala všelijaké "odporúčané lieky (aj v TV!), zaručujúce úľavu na ich odstránenie. Predoperačné vyšetrenia na úplne iné záležitosti si vyžiadali návštevu gastroenterológie, kde som absolvovala aj kolonoskópiu. Zistili sa mnohé neduhy, po operácii mi nasadili lieky na reflux, žalúdočný vred, Helikobakter a chvála pánu problémy teraz nemám. Iba ľutujem, že som skôr tieto vyšetrenia neabsolvavala skôr.
9 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka, veľmi dobre viem, ako sa cítiš a čo prežívaš. Tvoja sestra je z úplne iného cesta. Ste úplne odlišné a pravdupovediac, ani ma nijako neprekvapila jej reakcia. Keďže som mala tú česť aj osobne, tak si myslím, že to všetko chce naozaj len čas. V tomto štádiu Tvoju pomoc nepríjme, skôr má pocit krivdy a určite hľadá v sebe silu, ako by to všetko zvládla sama, bez Tvojej pomoci. Keď si to všetko zrovná v hlave, tak príde štádium, že sa bude potrebovať o tom rozprávať. Vtedy prídeš na rad. Dovtedy sa zbytočne netráp, sama potrebuješ silu a energiu. Nikomu sa nedá pomáhať na silu. To by sme ublížili iba sami sebe a ešte viac prehĺbili priepasť.


Betka, prosím, môžeš mi napísať ako sa stane, že od jednej kontroly k druhej je choroba späť a v štvrtom štádiu? Ja sa spolieham, že kontrola raz za 4 mesiace odhalí vrátenie choroby ešte v začiatkoch. No zdá sa, že to tak nie je. Držím všetkým palce.
6 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Jarka, ja som chodila na onko kontroly raz za rok a na bolestí v pravom boku som sa sťažovala veľmi dlho - zopár rokov. Robili mi kvôli tomu aj kolonoskopiu a USG vnútorných orgánov a keďže všetko bolo v norme, tak sa to zhodnotilo ako bolestí od chrbtice a nikoho ani len nenapadlo, aby ma poslal na nejaké vyšetrenie aj napriek tomu, že som hovorila, že ja mám pocit, že ma bolia na dotyk rebrá... až to začiatkom septembra minulého roku vyvrcholilo takými bolesťami, že som sa sotva pozberala z postele. Takže ten návrat choroby nebol u mňa od kontroly ku kontrole...skôr by som to zjednodušila a povedala, že čo u niekoho ide rovno, tak u mňa poväčšine vždy krivoľako...a že mám ťažké srdce aj na moju neurologičku a aj na moju onkologičku, tak o tom ani nebudem písať...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ach, dievčence, len Vám silno držím palce a želám veľa sily a aj veľa pohody napriek (a natruc!) všetkým ťažkostiam a prekážkam, ktoré musíte prekonávať...!!!
Lebo strach a nepohoda sú najväčší záškodníci...
Všetci sme na jednej lodi - čoraz intenzívnejšie si (aj pri čítaní Vašich príspevkov) uvedomujem, že nikto z nás naozaj nevie dňa ani hodiny... a to sa ani nemôžeme spoľahnúť na naše zdravotníctvo - Betka, škoda mlčať... A to do slova a do písmena - asi si vziať ponaučenie a nedať sa odbiť a "otravovať" a otravovať, keď cítime, že niečo nie je v poriadku! A ak nevyhovie jeden lekár, hľadať ďalšieho... Ach, jaj!
8 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

majka 62 Pozri príspevok
Zdenka, zoberte babku k algeziológovi aby jej vhodným výberom liekov pomohol zmierniť bolesť. Je to veľmi dôležité, nemusí toľko trpieť. Každá bolesť sa dá v dnešnej dobe zmierniť. Kontakt na vynikajúceho algeziológa mám. Môžem poslať v súkromnej správe.
Vrelo súhlasím - algeziológ svojho času veľmi pomohol aj mojej mame, dokonca ako jediný lekár si dôkladne preštudoval jej (bohatý) chorobopis a snažil sa hľadať súvislosti a vidieť celého človeka, nie len jednotlivé choré orgány...
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať