Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
msa Pozri príspevok
áno tuším je to tak tá Xgeva, čo je prosím ťa denosumab? mám tomu rozumieť tak, že zloženie tej inj., ktoré je určené na liečenie kostných met. spôsobuje tú bolesť? aha, ja som to chápala tak, že to liečenie pôsobí, tak aby sa znižovala aj bolesť napr. a že bolia tie ložiská.ďakujem za objasnenie.
tak laicky ako tomu rozumiem ja...denosumab cielene zasahuje do tvorby metastáz kostí, zabraňuje odbúravaniu kostí spôsobeného metastázami, viaže na kostí vápnik a preto je ho potrebne denne užívať vo forme doplnkov...mal by aj uľaviť pacientom od bolestí a v miestach kde sú ložiská metastáz.
Mňa onkologička upozornila na to, že ma budú bolieť kĺby a na tie ostatné bolestí mi bolo povedané, že je to znak toho, že injekcia pracuje, určite tu aj hormonálna liečba zohráva svoju úlohu...tiež zle spávam a budím sa na bolestí a potom som ráno veľmi unavená, tak mi doporučila užívať Persen, je to na prírodnej báze, tak uvidím či to trocha pomôže.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
betka631 Pozri príspevok
tak laicky ako tomu rozumiem ja...denosumab ...
Dievky moje ...a na čo je pre nás - laikov google ???
Šak i ja som z neho za múdreho ...a nie iba raz ...

Denosumab je látka je bielkovina (monoklonálna protilátka), ktorá pôsobí tak, že spomaľuje odbúravanie kostí spôsobené rozširovaním rakoviny do kosti (kostné metastázy)...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...igg2-7490.html
Denosumab [1] je plne ľudská monoklonálna protilátka na liečbu osteoporózy , vyvolané liečbou straty kostnej hmoty, kostnými metastázami, reumatoidnej artritídy , mnohopočetný myelóm , a obrie nádor kostí . [2] [3] bol vyvinutý biotechnológie spoločnosť Amgen . [4]

Denosumab je navrhnutý tak, že inhibujú RANKL ( RANK ligand), čo je proteín, ktorý sa chová ako primárny signál pre odstránenie kosti. V mnohých podmienkach úbytku kostnej hmoty, RANKL premôže prirodzenú obranu proti kostnej deštrukcii.

V júni 2010 bola denosumab schválený US Food and Drug Administration (FDA) pre použitie u žien po menopauze s rizikom osteoporózy pod obchodným názvom Prolia, [5] a v novembri 2010, ako Xgeva, pre prevenciu kostra súvisiace príhod u pacientov s kostnými metastázami solídnych nádorov. [6] Denosumab je prvý inhibítor RANKL byť schválený FDA. [7] V lete 2011 klinických štúdiách bolo vyšetrovanie denosumab v obrích tumorov , mnohopočetný myelóm s kostnými metastázami, a hyperkalcémie malignity, a ďalej skúmanie jeho dávkovanie a bezpečnosti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Denosumab

Túto obsahuje , napríklad , aj tá Xgeva http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...tok-82451.html
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tak hlásim príchod z NOÚ a že som naozaj len blbla. Všetky výsledky sú ok... že skoro, ako rybička. Môžem sa ísť zapriahnuť do záhrady.

Čo sa týka tej nespavosti, tak počas liečby dostáva riadne zabrať pečeň. Podľa orgánových hodín je aktívna medzi 1 - 3 hodinou. Aj to je jedna z príčin, že som sa v tomto čase budila ako hodinky ešte niekoľko mesiacov po chemo. Telo sa detoxikovalo pomocou pečene.
10 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jarka 1 Pozri príspevok
Tak hlásim príchod z NOÚ a že som naozaj len blbla. Všetky výsledky sú ok... že skoro, ako rybička. Môžem sa ísť zapriahnuť do záhrady.
Skvelá správna, teším sa s Tebou. Len s tou prácou v záhrade opatrne.
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jaruš,

​teším sa s Tebou a Majka míá pravdu s tou záhradou nepreháňaj, Juri by Ti vedel napísať ako sa "šetrí"......
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

To poznáme, Juri šetrí pečienku, ale nie svaly. Ja to radšej nejako podelím, aby som nedostala svalovicu.

A ďakujem, že sa tešíte spolu so mnou, že sa tu spolu držíme v dobrom i zlom.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Tak hlásim príchod z NOÚ a že som naozaj len blbla. Všetky výsledky sú ok... že skoro, ako rybička. Môžem sa ísť zapriahnuť do záhrady.

Čo sa týka tej nespavosti, tak počas liečby dostáva riadne zabrať pečeň. Podľa orgánových hodín je aktívna medzi 1 - 3 hodinou. Aj to je jedna z príčin, že som sa v tomto čase budila ako hodinky ešte niekoľko mesiacov po chemo. Telo sa detoxikovalo pomocou pečene.
VieraPopluharova Pozri príspevok
Jaruš,

​teším sa s Tebou a Majka míá pravdu s tou záhradou nepreháňaj, Juri by Ti vedel napísať ako sa "šetrí"......
...hehehe......jak ten drak som ...
Ale len do času ... rozum by aj chcel , že poháňa do roboty , ibaže svaly a či kosti mu zvyknú odkázať , že to majú v paži .
Ja som poriadne mohol máknuť asi tak o 1/2 roka - rok ...podľa okolností ..
Teraz ale makám jak čierny .

Jaruš má dobré výsledky ( fasa , no nie ...) , len organizmus asi na takú záťaž v tej záhradke ešte nie je pripravený .
Šak sem tam ísť do drepu a vytrhnúť nejakú burinku ešte nikoho nezabil , ale všetko s mierou ...
Či v robote a či inde .

Šak , ako sme my na vojne vravievali :

Keď robiť , tak robiť .
Keď piť , tak piť .
A keď sexovať , tak poriadne ......
4 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť o radu. Kamarátka je onkopacientka, vybrali jej nádor z prsníka, vybrala chemoterapiu, teraz chodí na ožarovanie a práve mi volala, že už nevie, čo robiť. Ožarovaním sa jej úplne spálila koža, má to vyžraté až do mäsa a na onkológii jej na to dali len hypermangán a kázali jej prikladať si na to sterilné bavlnené vreckovky, aby sa jej to zasušilo. Lenže rana je akurát v ohybe pod prsníkom, takže sa jej tam vždy šúcha koža o tú ranu a vôbec sa jej to nehojí, len to mokvá a všetko sa na ranu lepí, aj tričko, aj tie vreckovky. A bolí to. Sestrička jej akurát povedala, že nie je prvá ani posledná, ktorej sa to stalo, tak sa chcem opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti a či sa nedá zohnať nejaký iný prostriedok, čo by pomohol. Ďakujem za akúkoľvek radu.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

lavanda Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť o radu. Kamarátka je onkopacientka, vybrali jej nádor z prsníka, vybrala chemoterapiu, teraz chodí na ožarovanie a práve mi volala, že už nevie, čo robiť. Ožarovaním sa jej úplne spálila koža, má to vyžraté až do mäsa a na onkológii jej na to dali len hypermangán a kázali jej prikladať si na to sterilné bavlnené vreckovky, aby sa jej to zasušilo. Lenže rana je akurát v ohybe pod prsníkom, takže sa jej tam vždy šúcha koža o tú ranu a vôbec sa jej to nehojí, len to mokvá a všetko sa na ranu lepí, aj tričko, aj tie vreckovky. A bolí to. Sestrička jej akurát povedala, že nie je prvá ani posledná, ktorej sa to stalo, tak sa chcem opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti a či sa nedá zohnať nejaký iný prostriedok, čo by pomohol. Ďakujem za akúkoľvek radu.
Ahoj Lavanda,

pred ožarovaním jej to nekázali natierať detským púdrom , bežne to kážu takto ošetrovať, aby sa predišlo týmto ranám....poradila by som sa s jej ošetrujúcou onkologičkou či nie je možnosť to ošetrovať - okolie betadinom, alebo krémom myslím, že sa volá sudoku, alebo tak nejako....už keď sú rany je to trošku horšie liečenie, potom myslím existuje niečo ako "druhá koža" to sú také náplaste, ktoré sa prikladajú práve preto, aby nemokvali rany a rýchlejšie sa zatvorili, používa sa to i pri dekubitoch, kočky čo boli ožarované Ti tu určite poradia, ja len na základe pacientok , ktoré boli ožarované, vlastnú skúsenosť s týmto nemám.
7 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Hlasim sa po vikende. Vsetko je v poriadku, nie je mi zle, akurat som jak "mechom prastena".
Pred chemo ma svrbievalo cele telo a teraz dva dni uz nie. Moze to byt uz ucinkom chemo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahoj Lavanda,

pred ožarovaním jej to nekázali natierať detským púdrom , bežne to kážu takto ošetrovať, aby sa predišlo týmto ranám....poradila by som sa s jej ošetrujúcou onkologičkou či nie je možnosť to ošetrovať - okolie betadinom, alebo krémom myslím, že sa volá sudoku, alebo tak nejako....už keď sú rany je to trošku horšie liečenie, potom myslím existuje niečo ako "druhá koža" to sú také náplaste, ktoré sa prikladajú práve preto, aby nemokvali rany a rýchlejšie sa zatvorili, používa sa to i pri dekubitoch, kočky čo boli ožarované Ti tu určite poradia, ja len na základe pacientok , ktoré boli ožarované, vlastnú skúsenosť s týmto nemám.
SUDOCREM
http://www.mojalekaren.sk/sudocrem-2...na-zapareniny/

Náplasť , tzv. Druhá koža
http://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-...-pu-42828.html
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Miricka, je to možné. Chemo môže potlačiť nejaké problémy a naopak, nejaké nové priniesť. U každého individuálne.
2 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Lavanda, ja som na šťastie nemala také problémy ako Tvoja priateľka. Ale minulý týždeň som bola na kontrole a jedna spolupacientka mi hovorila, že ona mala podobné problémy. Jej potom pri každom ožarovaní prikladali práve také nejaké náplaste, alebo niečo podobné. Potom už nemala problémy žiadne. Nech sa na to skúsi opýtať aj Tvoja priateľka.
A asi teraz je už neskoro, ale treba pudrovať detským púdrom viackrát za deň.....
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahoj Lavanda,

pred ožarovaním jej to nekázali natierať detským púdrom , bežne to kážu takto ošetrovať, aby sa predišlo týmto ranám....poradila by som sa s jej ošetrujúcou onkologičkou či nie je možnosť to ošetrovať - okolie betadinom, alebo krémom myslím, že sa volá sudoku, alebo tak nejako....už keď sú rany je to trošku horšie liečenie, potom myslím existuje niečo ako "druhá koža" to sú také náplaste, ktoré sa prikladajú práve preto, aby nemokvali rany a rýchlejšie sa zatvorili, používa sa to i pri dekubitoch, kočky čo boli ožarované Ti tu určite poradia, ja len na základe pacientok , ktoré boli ožarované, vlastnú skúsenosť s týmto nemám.
bea Pozri príspevok
Lavanda, ja som na šťastie nemala také problémy ako Tvoja priateľka. Ale minulý týždeň som bola na kontrole a jedna spolupacientka mi hovorila, že ona mala podobné problémy. Jej potom pri každom ožarovaní prikladali práve také nejaké náplaste, alebo niečo podobné. Potom už nemala problémy žiadne. Nech sa na to skúsi opýtať aj Tvoja priateľka.
A asi teraz je už neskoro, ale treba pudrovať detským púdrom viackrát za deň.....

​Áno, púdrovala si to, ale zrejme jej to nepomohlo. Ďakujem za rady, odovzdám jej ich.
0 0
ka.ja ka.ja

ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

Ahojte, ĎAKUJEM vám za túto tému, veľmi mi pomohla v časoch mojej liečby a aj teraz ju pravidelne čítam. Pred tým, ako sa ma rakovina začala osobne týkať som toto miesto len s pátosom obchádzala, keď sa objavilo medzi témami na hlavnej stránke.
V októbri 2011 mi povedali, že mám lymfóm, najskôr Hodgkinov, potom to preklasifikovali na non-Hodgkinov. K chorobe som najskôr pristupovala pasívne, v podstate som to nejako moc neriešila, veď mi povedali, že je to vyliečiteľné, tak som to brala tak, že budem ich poslúchať a vyliečim sa aj keď kdesi vo mne hlodala obava, že čo ak nie... Potom, asi po dvoch mesiacoch som sa spamätala zo stavu dobrovoľnej izolácie od informácií a začala som k tomu pristupovať aktívnejšie. Vtedy som si spomenula aj na Poradu. Do mája 2012 som chodila na chemo a v júni 2012 mi povedali, že je všetko čistučké. Viem, že to nemusí byť definitívne, ale verím, že je.
Prajem všetkým veľa sily a energie.
6 0
ka.ja ka.ja

ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

Mirica-LV Pozri príspevok
Hlasim sa po vikende. Vsetko je v poriadku, nie je mi zle, akurat som jak "mechom prastena".
Pred chemo ma svrbievalo cele telo a teraz dva dni uz nie. Moze to byt uz ucinkom chemo?
Ahoj Mirica, svrbenie je jedným z príznakov lymfómu, niekto tento príznak má, niekto nie.
U mňa to bol jeden z prvých príznakov choroby ešte dávno pred tým ako som začala mať vážnejšie problémy a ako som začala chodiť „po doktoroch“. Svrbenie sa so stále častejším kašľom, zhoršeným dýchaním a rastúcou únavou začalo zintenzívňovať. Vo finále to bolo pre mňa horšie ako stavy po chemo - nič na to nezaberalo. Celé nohy aj ruky, som mala doškriabané. Prešlo mi to až po 4. chemo.
Drž sa
4 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Ahoj ka.ja, ja som nemala ine priznaky iba to svrbenie, keby som si nenahmatala velku uzlinu v podpazusi ani neviem ze mi nieco je. Diagnoza prisla ako blesk z jasneho neba. Cakaju ma min.4 cykly chemo a ozar lebo mam dost velke uzliny.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Dnes som natrafila na zaujímavú stránku a v nej túto tému:
http://www.medicc.eu/sk/clanky-od-po...spesne-liecit?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Moja polovička nastupuje zajtra na onkológiu, kde mu idú pod narkózou zisťovať ca v ústnej dutine ...panendoskópiou. Zbytočné je opisovať, aký máme všetci strach, ale pevne verím, že to zvládneme. Je tu niekto kto podstúpil panendoskópiu? - o aké vyšetrenie sa to jedná? môj sb má najväčší strach z toho, aby mu niečo pri vyšetrení nepokazili. Jeho mladšiemu bratovi pri ožarovaní prepálili prepážku medzi hrtanom a hltanom, čo nie je možné operatívne napraviť. Podľa vyjadrenia lekárov, bola u neho rakovina zažehnaná, ale to, že už do práce nemohol nikdy viac a nadôvažok problém s požívaním stravy cez trubičku, psychycky to nezvládol a vo veku 48 rokov skonal.
Aj keď si človek vsugerováva, že všetko sa zdarí a bude dobre, obavy sú veľké, hlavne po neblahých skúsenostiach v rodine. Takže ideme do boja s obrovskou nádejou zdolania tej pliagy..
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...ach jo ......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať