Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

uct2007
Ja ešte stále beriem chemoterapiu, teraz to bol 7.cyklus, neviem ešte koľko ich budem musieť vybrať, nakoľko výsledky sú.... nič moc. Ale inak som v pohode
Drž sa dievča, určite to bude lepšie a potom úplne dobré. Prajem veľa síl a šťastia.
7 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Ivka, si statočná a vytrvalá bojovníčka, bolo to tu už niekoľkokrát spomenuté, drž sa aj naďalej! Nech Ti to všetko dobre dopadne.
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Som rada, že ste aspoň v rámci možností v pohode. Za seba môžem priznať, že celkovo chodím na túto novú Poradu oveľa menej. To mi však nebráni, aby som na Vás všetkých myslela a držala palce. Iste je nás takých viac, ale to do tejto témy nepatrí.
5 0
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

uct2007 držím ti palčeky-zvládneš to...
5 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ďakujem Vám za povzbudzujúce slová a taktiež Vám držím palčeky !!!! ako naj-sam-naj-lepšie viem.
2 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ivka drž sa, keď si vydržala už toľko, tak ešte trošku a potom bude lepšejšie
1 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Ahojte, ja som vcera absolvovala stvrtu davku a zatial som v pohode. Uz som objednana na 23.7. na kontrolne vysetrenia tak verim ze to bude ok. Drzte sa vsetci
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Drž sa tiež, nech liečenie prebieha v pohode. Veľa šťastia a síl.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj dievčatá a chlap,

prepáčte moju dlhšiu neprítomnosť, no po očku som Vás sledovala, len som nemala silu písať, mám sa dobre, no bolo veľa práce s onkopacientami, takže som potrebovala trošku oddych...a taktiež viem, že Vás je tu už veľa skúsených a viete poradiť....v mysli som však stále s Vami a som rada, že to zvládate a držíte sa hlavne Ivka, Mirica LV,Majka, Bea a ak som na niektorú zabudla tu spomenúť, neznamená to, že na ňu nemyslím.
Držte sa mi a už snáď budem chodiť častejšie......mám Vás rada všetkých....
6 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka, to sa teším, že si nezabudla aj na nášho jediného poriadneho chlapa. Nemala by si ho toľko zanedbávať, ale častejšie potešiť dobrou správou. My sa tomu všetky budeme vytešovať.
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Idem sa vám trochen požalovať. Ako som už písala, stále beriem chemoterapiu - dve chemo do žily a tabletkovú, mám za sebou 7 cyklov chemo do žily obidvoch chemo, a práve teraz beriem 8.cyklus tabletkovej chemo.
Zajtra som mala ísť na 8.cyklus chemoterapie do žily. Mali mi podať liek, ktorý schvaľuje zdravotná poisťovňa - a tam je ten zádrhel, poisťovňa mi schválila 7 cyklov a hoci onkolog požiadal o 11 cyklov, zostávajúce 4 cykly mi poisťovňa zatiaľ neschválila, hoci ešte stále nemám dobré výsledky, mts nádor v brušnej dutine vpravo progreduje. Tento liek, čo je podmienený schválením zdravotnou poisťovňou je práve liek, čo je určený na metastazujúce nádory - no holt mám smolu. No šak to nie je ich problém, keby sa jednalo o ich rodinného príslušníka, to by sa k tomuto schvaľovaniu určite inak postavili.

Poradíte čo by som mohla v tejto veci spraviť? neviem, kde a na koho sa obrátiť už, kde to popohnať . (hm....môžem sa asi len obrátiť doma na posteli) :-)
Môj onkológ opakovane už urgoval schválenie tohto lieku, no bez úspechu.

Tak sa všetci majte, držte sa !! Držím palčeky !!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
uct2007
Idem sa vám trochen požalovať. Ako som už písala, stále beriem chemoterapiu - dve chemo do žily a tabletkovú, mám za sebou 7 cyklov chemo do žily obidvoch chemo, a práve teraz beriem 8.cyklus tabletkovej chemo.
Zajtra som mala ísť na 8.cyklus chemoterapie do žily. Mali mi podať liek, ktorý schvaľuje zdravotná poisťovňa - a tam je ten zádrhel, poisťovňa mi schválila 7 cyklov a hoci onkolog požiadal o 11 cyklov, zostávajúce 4 cykly mi poisťovňa zatiaľ neschválila, hoci ešte stále nemám dobré výsledky, mts nádor v brušnej dutine vpravo progreduje. Tento liek, čo je podmienený schválením zdravotnou poisťovňou je práve liek, čo je určený na metastazujúce nádory - no holt mám smolu. No šak to nie je ich problém, keby sa jednalo o ich rodinného príslušníka, to by sa k tomuto schvaľovaniu určite inak postavili.

Poradíte čo by som mohla v tejto veci spraviť? neviem, kde a na koho sa obrátiť už, kde to popohnať . (hm....môžem sa asi len obrátiť doma na posteli) :-)
Môj onkológ opakovane už urgoval schválenie tohto lieku, no bez úspechu.

Tak sa všetci majte, držte sa !! Držím palčeky !!
Nuž ....v tejto súvislosti ...

Nepožaluj - nadávaj ...
Poisťovňa - sú to kurvy...
Spraviť - každá rada drahá ...

Držať sa ???...hlavne Ty sa ...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mrzuté, nevie lekár podať bez toho, že to poisťovňa zatiaľ neschválila? Veď ide o zdravie, záchranu života, a schváliť sa dá aj dodatočne? Či je už u nás všetko na hlavu postavené?Štát , zdravotníctvo mrhajú peniazmi len sa tak práši, a keď ide o prioritu tak nemôže minúť naviac ani cent? Choré to je, choré.
Dievča držím Ti všetky prsty, nech sa to dá do poriadku, veď neide o fazuľky.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ak to lekár podá bez schválenia,zaplatí to v plnej výške.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ale inak držím prsty.Onkologovia sú z toho už na psychiatra.,,Výborne" sa im pracuje.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To je jasné, ale dodatočne môžu schváliť, či? Ja si myslím, že je stále lepšie aj keď ju nakoniec pacient sám zaplatí, ako by ju nemal dostať, či? Lekár rozhodol o liečbe, ktorá má pomôcť, tak prečo poisťovňa s tým nesúhlasí? Lebo by prerobila? Úbohé. Veď sa môže proti rozhodnutiu poisťovne odvolať, či nie? Zdravie/ choroba je asi najlepší biznis, neskutočné.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
To je jasné, ale dodatočne môžu schváliť, či? Ja si myslím, že je stále lepšie aj keď ju nakoniec pacient sám zaplatí, ako by ju nemal dostať, či? Lekár rozhodol o liečbe, ktorá má pomôcť, tak prečo poisťovňa s tým nesúhlasí? Lebo by prerobila? Úbohé. Veď sa môže proti rozhodnutiu poisťovne odvolať, či nie? Zdravie/ choroba je asi najlepší biznis,
Tweety .....neslovíčkarim a tobôž nie v tejto téme , ale BXLmiami spomína spoplatnenie lekárovi .
Ale aj iné chcem , nevieme o akú chemo ide . Jedná sa aj o to , že tieto látky sa šplhajú do závratných výšok za iba jednu dávku ...
Nie každý smrteľník si to môže dovoliť , ani predaj nehnuteľnosti by nestačil na tú liečbu ...
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Ivka, posielam Ti kontakt do ss, v prípade, že máš všeobecnú zdravotnú poisťovňu myslím, že by sa dalo pomôcť. Drž sa!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
Tweety
To je jasné, ale dodatočne môžu schváliť, či? Ja si myslím, že je stále lepšie aj keď ju nakoniec pacient sám zaplatí, ako by ju nemal dostať, či? Lekár rozhodol o liečbe, ktorá má pomôcť, tak prečo poisťovňa s tým nesúhlasí? Lebo by prerobila? Úbohé. Veď sa môže proti rozhodnutiu poisťovne odvolať, či nie? Zdravie/ choroba je asi najlepší biznis,
Tweety .....neslovíčkarim a tobôž nie v tejto téme , ale BXLmiami spomína spoplatnenie lekárovi .
Ale aj iné chcem , nevieme o akú chemo ide . Jedná sa aj o to , že tieto látky sa šplhajú do závratných výšok za iba jednu dávku ...
Nie každý smrteľník si to môže dovoliť , ani predaj nehnuteľnosti by nestačil na tú liečbu ...
Ja viem, že to je drahá liečba, ale predsa ľudský život tiež má nejakú cenu, nie?
AKo sa má na to z psychickej stránky pozerať pacient, keď vieš, že by ho zachránili ešte tie zvyšné dávky ale niekto rozhodol, že už dosť, stačilo. Zdravotné poisťovne na druhej strane platia lieky pacientom, ktorí do zdravotníctva nedali ani cent, a tu robia obštrukcie, tak niekde je asi chyba nie?
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Liek sa volá Avastin, áno je drahý, ale celý život som robila a platila som si zdravotné poistenie a bola som asi raz chorá, čo som marodila. A teraz človek vážne ochorie a rozhoduje o jeho živote poisťovňa. Keď raz ten liek by mohol pomôcť a zachrániť život človeku, tak na čo sú dobré také naťahovačky ?!?!?! niekto v bielom plášti od stola sa naťahuje s pacientom a onkologom o schválenie. Veď aj lekárom už lezie takáto byrokracia na nervy.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať