Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

uct2007
Liek sa volá Avastin, áno je drahý, ale celý život som robila a platila som si zdravotné poistenie a bola som asi raz chorá, čo som marodila. A teraz človek vážne ochorie a rozhoduje o jeho živote poisťovňa. Keď raz ten liek by mohol pomôcť a zachrániť život človeku, tak na čo sú dobré také naťahovačky ?!?!?! niekto v bielom plášti od stola sa naťahuje s pacientom a onkologom o schválenie. Veď aj lekárom už lezie takáto byrokracia na nervy.
Lekárom už dlho,ved ja som sem začala písať poriadne namíchnutá v roku 2008.Pozerali ste na mna ako na vadnú,čo to tu píšem.
Drž sa je to svinstvo.
2 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Nemám slov.....Držím veľmi silno palce, aby to čo najrýchlejšie schválili a liečba bola úspešná.
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

uct2007
Liek sa volá Avastin, áno je drahý, ale celý život som robila a platila som si zdravotné poistenie a bola som asi raz chorá, čo som marodila. A teraz človek vážne ochorie a rozhoduje o jeho živote poisťovňa. Keď raz ten liek by mohol pomôcť a zachrániť život človeku, tak na čo sú dobré také naťahovačky ?!?!?! niekto v bielom plášti od stola sa naťahuje s pacientom a onkologom o schválenie. Veď aj lekárom už lezie takáto byrokracia na nervy.
Presne tak Ivka, právom sa rožčuľuješ. Všetko je to o ľuďoch, načo by sa poniektorí kompetentní zaoberali tým, čo sa ich zatiaľ netýka. Je smutné, že SR zatiaľ nemá schválený Národný onkologický program, čaká na schválenie už niekoľko rokov. Pokiaľ bude trčať iba v šuflíku, zas sa nepohneme ďalej. Keď sa konalo tretie Fórum onkologických pacientov v decembri minulého roku, spísala sa rezolúcia, kde sa poukazuje na problémy onkologických pacientov a vyzýva na riešenie kompetentné orgány. Nejdem sa tu rozpisovať, pridávam link aby ste si mohli prečítať čo sa tam všetko rieši, čo požadujeme. Jednou z požiadaviek je aj zabezpečiť kvalitnú liečbu vo všetkých štádiách choroby.

http://www.lpr.sk/subory/aktuality/96/rezolucia.pdf
5 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Onkologický pacient je ťažko skúšaný už len samotnou liečbou, tým čo prežíva, psychikou a všetkým dokopy...a ešte aby toho nebolo málo, tak musí byť stresovaný ešte aj poisťovňami a ich limitmi a neviem čím všetkým....som taká znechutená a naštvaná, že ani neviem poriadne čo chcem povedať...hnus, a keď by som sa aspoň troška nekontrolovala tak napíšem rovno ako Juraj...
Moja onkologička pri každej mesačnej dávke tiež vyjadruje obavy, že len čaká, kedy na ňu nabehne revízny lekár z poisťovne, aby zdôvodnila moju dráhu liečbu...ľudský život nemá v dnešnej dobe žiadnu cenu, vládne mamon....

Ivka, drž sa moja, ja verím, že sa to utrasie...
15 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja neviem, ja problémy nemám, ale je pravda, že moja doktorka sa uškrnie, pokrčí plecami a povie že šak čo, že vydržíme aj nejakú buzeráciu. No zas ja tých špeciálnych liekov nejako veľa neberiem, chvalabohu, netreba... Nepochopím, prečo si niekto myslí, že to pacienti tie svinstvá berú len tak z plezíru, veď keby sme nemuseli, tak nám ich isto nepredpisujú. Všetci sa držme a tí, ktorí momentálne niečo berú, tak stonásobne. Ivka, Betka, určite sa to utrasie, len ešte trošku vydržte.
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

všetkým držím palce a Ivka Ty mi napíš v ss-ke svoje údaje, vieme s tým niečo urobiť, už aj idem písať.....

Viera
7 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Držím palce, nech to všetko skončí k spokojnosti pacienta. Dajte potom vedieť, či sa to podarilo vyriešiť.
Keď to tu všetko čítam, tak som z toho zhnusená. Skúste nezaplatiť jeden mesiac do poisťovne, hneď každého naháňajú, posielajú exekúcie. Skúste si dovoliť ochorieť na vážnu diagnózu, hneď zabudnú, že Vás majú v databáze.
5 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

VieraPopluharova
Ahojky všetci,

všetkým držím palce a Ivka Ty mi napíš v ss-ke svoje údaje, vieme s tým niečo urobiť, už aj idem písať.....

Viera

napísala som ti ss. Ďakujem Vierka..... všetkým Vám ďakujem za podporu!!!!!
2 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Drž sa Ivka, verím, že sa to podarí a liek Ti zaberie.... Je mi veľmi smutno z toho, že so zdravím sa robia takéto "kšefty"
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci vospolok,

pekne Vás pozdravujem v tomto letnom počasí, verím, že Ste všetci v rámci možností v poriadku, prepáčte, že som sem tak málo chodila, no potrebovala som i ja trošku oddychu, málo už teraz prispievam sem na poradu, no túto rubriku sledujem a určite budem do nej naďalej prispievať.
Takže sa mi zatiaľ držte.
Objímam Vás Viera
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak ja sa hlásim, moja bakba/89r/ bola objednaná na ožare na 9.7. jej stav sa tak zhoršil, že už skoro nevníma. Nepôjdeme už.. Máme ju doma na posteli.. Už len pije vodu, asi dožíva posledné dni...Dostala už aj pomazania od farára, Bože jaká je tá staroba hrozná
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Zdenka, je mi to ľúto. Zrejme to tak malo byť, že už nestíhate ožiare, aby sa už ďalej netrápila. Dobre, že ste zabezpezpečili aj pomazanie od farára. Aj napriek všetkému sa babka dožila krásneho veku. Dôležité je, že nie je teraz sama a je doma pri svojich.
7 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Zdenka, viem že je to ťažké, ale babka sa dožila aj tak krásneho veku, v posledných chvíľach (možno) nie je sama a tak to má byť. Nebyť sám a babka to má, určite ju to svojim spôsobom uspokojuje. Ozaj ste urobili perfektnú vec a možno pre babku poslednú, že ste ju nestrčili do nemocnice alebo hospicu. Klobúk dolu a staroba nie je taká hrozná aspoň pre Vašu babku nie, veď prežila asi dobre ten čas čo mala a aj potomstvo vychovala dobre a ona si to iste uvedomuje a aj keď možno fyzicky trpí, s ostatným je zmierená. Veľa síl najmä rodine a v rámci možnosti aj babke.
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ďakujem za podporu, tak babka včera večer zomrela doma.. Kôli rodine/je v zahraničí teraz/ máme pohreb až v piatok...
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Zdenka, úprimnú sústrasť.
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

majka 62
Zdenka, úprimnú sústrasť.

Ďakujem
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Zdenka, úprimnú sústrasť.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdenka, úprimnú sústrasť celej rodine..
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Zdenka,

úprimnú sústrasť, je to pre Teba ťažké, ale zober to tak, že babičku už nič nebolí a hlavne ona sa netrápi, uchovaj si ju v srdiečku a čas zmierni Tvoju bolesť i žiaľ......moja objímam Ťa a drž sa...
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Zdenka, i ja sa pripájam..Úprimnú sústrasť !!!
No, nebuďte dlho smutní, určite by si to nepriala....Ľudia odchádzajú z toho sveta, aby na nás dávali pozor už odtiaľ zhora.....Nech odpočíva v pokoji....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať