Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

Lovci šarlatánov
Skoncujme so záplavou medicínskych nezmyslov, absurdít a očividných podvodov, ktoré sa dennodenne kopia a pribúdajú na rôznych weboch, diskusiách a fórach.

http://www.lovcisarlatanov.sk/osudova-rakovina/
1 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Dobrý deň. Poprosím o radu. 10 r. syn bol teraz 4 dni hospitalizovaný v nemocnici pre opakujúce sa horúčky, po dobratí antibiotík Penbene a Dalacin na pneumokoka v hrdle podľa výteru pretrvávali horúčky. Počas 4 dní v nemocnice teploty už nemal, nedávali mu žiadne lieky, len urobili odbery. Dnes som podpísala reverz a sme doma. Doktorka ho chcela ešte nechať v nemocnici pre zlý krvný obraz, vraj sa jej nezdá nízky počet bielych krviniek i doštičiek. Môže to byť vraj spôsobené prekonanou virózou ale vraj to môže znamenať aj rozvíjajúce sa nádorové ochorenie. Nariadila podanie pyridoxínu, ale tak to je aj v liekovej forme a viem, že je to dlhodobejšia záležitosť, zvolila som radšej teda odchod domov s tým, že krv by mu mohla priebežne kontrolovať aj jeho detská lekárka a piridoxín som mu kúpila tablety v lekárni a budem podávať doma. Prosím, vedel by mi niekto poradiť, či sa mám plašiť s tým nádorovým ochorením?
Netuším z tých výsledkov, aká je hodnota krviniek , nevyznám sa v tých skratkách.... viem, že klasické veci ako CRP mal nízke a ASLO má 275 - ale kontrolné výtery hovoria o tom, že streptokok je už zničený.
V správe je napísané : v kontrolných odberoch opätovne leukopénia s prevahou lymfocytov a prehĺbenie trombocytopénie /119..103/. Konzultovaný hematológ, na jeho odporúčanie odobraný krvný obraz do citrátu, kde vylúčená relatívna trombocytopénia, plánované podanie pyridoxínu. Na nete som už teraz, čo sme dve hodiny doma našla čo-to o leukopénii a trombocytopénii, ale keďže nerozumiem skratkám v odberoch, neviem či sú to kritické hodnoty alebo iba nižšia hladina, ktorá môže byť ozaj iba dozvukmi prekonanej virozy. Najprv som sa zľakla, že leukémia - ale to je opačne, to by mal zvýšené biele krvinky. Nízky počet je skôr asi rakovina kostnej drene... . Vďaka za každý názor.... nemám sa s kým poradiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AdaMtiM
ale keďže nerozumiem skratkám v odberoch, neviem či sú to kritické hodnoty alebo iba nižšia hladina, ktorá môže byť ozaj iba dozvukmi prekonanej virozy. Najprv som sa zľakla, že leukémia - ale to je opačne, to by mal zvýšené biele krvinky. Nízky počet je skôr asi rakovina kostnej drene... . Vďaka za každý názor.... nemám sa s kým poradiť.
Po prvé ....sadni si a predýchaj ....a VŠETKO !!!

Po druhé ...na rady a názory z internetu sa ( sorry ) totálne vyser ...absolútne nerieš , lebo sa zblázniš ...

Po tretie ...klikni na odkaz a máš tam v podstate všetky základné vyšetrenia a aj hodnoty
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm

Po štvrté ...biele krvinky ...
Moja doktorka hematologička Beáty Beňovej vraví http://primar.sme.sk/c/6136935/ked-ochorie-krv.html
5 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

AdaMtiM v prvom rade sa ukludni a ako Ti radil Buchy predýchaj.to. Neviem kto Ti povedal, že ak je nízky počet bielých krviniek, je to rakovibna kostnej drene, to nie je pravda! Tri orgány v tele človeka vytvárajú biele krvinky a to sú: slezina, pečeň a kostná dreň.Moja rada je...nehľadaj na nete a nie každá rada od iného je možno dobrá pre Tvojho syna, ale priamo sa na to opýtaj pani doktorky ona to vie určite najlepšie...prípadne lekárov internistov a uvidíš, všetko bude dobré, ak sa mu po ATB a viróze zvýši imunita. Synátor má mladý organizmus a ten je naozaj silný .
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

V kľude sa porozprávaj s lekárom ktorému veríš a kašli na "odborníkov". Ja som videla pred časom na jarmoku deda, ktorý predával bylinkové čaje, jeden z nich "na rakovinu". Tak som na nasr.... ako ľudia túto pliagu zneužívajú - nechcem krivdiť dedo tomu možno aj veril, ale ak by to bolo také jednoduché, tak toho deda na Nobelovu cenu navrhnúť.... Nedaj na takých mudrlantov a buď hlavne kľudná, ani na dieťa Tvoje znepokojenia nepôsobia dobre a on tiež ten pokoj potrebuje. Všetko bude OK.
0 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

Ja sa chcem verejne poďakovať Buchačovi.

Ďakujem. Ani nevieš ako mi to vtedy pomohlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Auri
Ja sa chcem verejne poďakovať Buchačovi.

Ďakujem. Ani nevieš ako mi to vtedy pomohlo.

Mňa nerieš , Tvoje ( každého normálneho rodiča ) obavy sú pochopiteľné ...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

0 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

Chcela by som Vas poprosit o rady, ako zabranit (ja viem, ze vsetkemu sa neda vyhnut) neziaducim ucinkom z ozarovania. Citala som, ze kozu treba osetrovat detskym pudrom a este? Stiahla som nejaky letak z bratislavskej onkologie.
No co Vam pomohlo. Ci vyhnut sa neziaducim ucinkom uplne neda? Myslim rany na kozi hlavne.
Zaciname v pondelok. Tak ak vieme kozu pripravit dopredu.... .
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Auri, prikladám link, na strane 21, 22 sa dozviete viac.

http://www.lpr.sk/subory/publikacie/...008---2vyd.pdf

Z vlastnej skúsenosti, mne postačoval detský púder vždy po ožarovaní. Po úplnom ukončení ožarovania - cca po mesiaci, som používala na odporúčanie onkológa imunoglukánovú masť. Spomínam si, že masť som nezačala používať okamžite po skončení ožarovania ale troška neskôr, možno po týždni, dvoch, tiež po porade s onkológom. Počas ožarovania ani po skončení ožarovania som nemala nejaké závažné problémy. Budete sledovaná počas celého obdobia, nič sa nebojte, zvládnete to.
1 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

Dakujem. Pozriem si to.

Nejde o mna, ale o mne velmi blizku osobu. O brata. Vzdy bol skor uzavrety, ale svagrinej posuvam informacie. Chceme mu to ulahcit. Jasne, ze vsetko po porade s onkologom. Len ak ma uz nejake info, moze sa pytat dobredu.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

...presne tak, treba sa pýtať aj pred aj počas ožarovania, keby mal akékoľvek problémy, veľmi začervenalú pokožku, bolesti, treba to konzultovať s lekárom. Práve včera som sa dozvedela, že mojej kamarátke okamžite stopli ožarovanie - mala príliš začervenalú kožu, ale mala už iba zopár ožarovaní pred sebou. Veľa síl celej rodinke prajem.
0 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

A co vam pomohlo na nevolnosť a nechutenstvo? Nejake lieky dostal, ale je mu aj tak zle z toho. Mal kombinovane oziare aj chemo. Teraz len oziare, ale traviaci trakt. Cize, asi mu zas len bude zle z toho. Aj ked by sa vraj nevolnosti mali zmiernit, kedze uz nebude brat chemo.
Je niečo, čo keď ste zjedli, vypili, tak sa vam aspon trocha ulavilo? Poradili mu cerstvu stavu z cvikly.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Už som to tu v začiatkoch témy písala. Mne pri chemo na nevoľnosť pomáhalo pivo. Kvalitné, chmelové, ale len tak 0,5 - 1 dcl aj to nie denne. Šťavu zo surovej cvikly by som vtedy určite nevypila, ale je to veľmi individuálne. Treba skúšať, každému sadne niečo iné.
2 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

Dakujem Jarka. Skusime. Aj som zacala citat celu tuto diskusiu, ale nemam sil. Skoncila som niekde okolo str. 10. Su to silne pribehy.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

asi to sem nepatri ale potrebujem ukludnit a preckat cakanie .... dcerke pred tristvte rokom zistili difuznu strumu a hypofunkciu stitnej zlazy ... nakoniec to dali ako autoimunitnu tyreotidu ... v sono bola uz velkost stitky teda objem nad hranicu jej veku teraz mala cerstvo 11 rokov... TSH mala nad 11 nasadili euthyrox, v septembri robili kontrolnu krv TSH sa znizilo na 6 . teraz v stredu sme boli na kontrole na endokrinologii a na sono ... na sone zistili ze stitka sa zvacsila o vyse 7 ml ... uz ju ma 20 ML, a nasli jej soliterny uzol 20 x 10 x 3 mm, hned nas objednali na onkologiu na heydukovu na biopsiu uzla .... tu zvladla len ju trochu pobolieva krk a hlava tak som ju nechala doma dnes zo skoly ... a cakame na vysledky ... snazim sa nestresovat nikto vam nic nechce povedat co aj chapem ... ale ja som rodic a jasne ze si robim starosti ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lienocka001
asi to sem nepatri ale potrebujem ukludnit a preckat cakanie .... dcerke pred tristvte rokom zistili difuznu strumu a hypofunkciu stitnej zlazy ... nakoniec to dali ako autoimunitnu tyreotidu ... v sono bola uz velkost stitky teda objem nad hranicu jej veku teraz mala cerstvo 11 rokov... TSH mala nad 11 nasadili euthyrox, v septembri robili kontrolnu krv TSH sa znizilo na 6 . teraz v stredu sme boli na kontrole na endokrinologii a na sono ... na sone zistili ze stitka sa zvacsila o vyse 7 ml ... uz ju ma 20 ML, a nasli jej soliterny uzol 20 x 10 x 3 mm, hned nas objednali na onkologiu na heydukovu na biopsiu uzla .... tu zvladla len ju trochu pobolieva krk a hlava tak som ju nechala doma dnes zo skoly ... a cakame na vysledky ... snazim sa nestresovat nikto vam nic nechce povedat co aj chapem ... ale ja som rodic a jasne ze si robim starosti ...
Patrí - nepatrí ... a nie je jedno ??? Toto nechaj teraz bokom ...

Tie hodnoty nemá význam riešiť , na to sú povolanejší a múdrejší .
Nepovedia radšej nič , lebo sami ešte presne nevedia a z toho mála infa sa proste asi aj nedá .
Po biopsii budeš/te mudrejšia ...
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Múdre slová ...

Klinická psychologička NOÚ Bratislava Lucia Vasiľková upozornila, že rodina má s pacientom s uvedeným ochorením vhodne komunikovať, blízki nemajú chorému členovi rodiny vnucovať svoje predstavy, ani im napríklad hovoriť, že za mesiac vyzdravieš a neustále im opakovať, že musia bojovať a pozitívne myslieť.

Poukázala tiež na to, že pacienti sú často preťažení informáciami z internetu, rôznymi "zaručenými" radami, ktoré sú veľakrát zavádzajúce a protichodné.

Psychologička odporúča hovoriť s pacientmi o tom, ako sa cítia, čo by ich potešilo, nechať ich oddychovať, kedy a koľko chcú.

"Často stačí ticho sedieť pri pacientovi a držať ho za ruku, nie je dobre stále niečo rozprávať".
http://aktualne.atlas.sk/pacientov-s...tm_campaign=hp
5 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Auri mne pomohla vajcová zapražená polievka a slepačie vývari. Nemohla som mlieko,mliečne výrobky, zmrzlinu.
Naposledy upravil akeber : 05.04.14 at 07:18 Dôvod: chyba
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ahojte všetci onkáči, blíži sa deň narcisov a tak som si na Vás všetkých spomenula. Bez našej Vierky to tu pomaly začína zapadať prachom. Ozvite sa všetci a dajte vedieť ako sa Vám darí, či už je to dobré, alebo horšie. Táto téma by mala zostať živá, veď Slovensko obsadilo takmer prvú priečku vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Prosím všetkých predajcov výživových doplnkov, zaručených "liečiteľov", aby sem nepísali a nezneužívali našu tému na vlastný biznis.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať