Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

bonita Pozri príspevok

2. na strankach som zachytila, ze avastin / bezu...ci ako/ sa podava spolu s chemoterapiou. Je to chemoteraupetikum? Kedze rpedpokladam, ze nesposobuje obvykle toxicke potiaze, skor ineho druhu ma vedlajsie ucinky. Ak pacient odmietne chemo a chce len avastin, tak mu ho nedaju? Je spolu - chemo podmienka? Vdaka kto viete odpoved. Len ma to zaujima.

Avastin nie je chemoterapeutikum, je to geneticky zhotovená protilátka a používa sa v liečbe rakoviny. Tak ako zdravé tkanivo potrebuje kyslík a výživné látky, ktoré sú privádzané krvou, to isté potrebuje aj nádor. Avastin vlastne zamedzuje rastu nových žilných spojení s nádorom, čím blokuje vyživovanie nádoru.
Avastin sa môže nasadiť len pri určitých druhoch rakoviny, môže sa nasadiť až 28 dní po operácii, respektíve po úplnom zahojení, pretože prerušuje hojenie rany. Nesmie sa už vôbec podať pred operáciou.
Avastin sa zvyčajne nasadzuje v kombinácii s chemo, úplnou podmienkou to nie je, má veľa vedľajších účinkov.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Som šťastná, že Vás môžem opäť pozdraviť. Operáciu /podľa lekárov veľmi veľkú/ mám úspešne za sebou. O týždeň ma čaká prvá chemoterapia. Nevládzem ešte znovu prečítať celú tému. Tak Vás veľmi prosím o cenné rady. Je niečo napr. v stravovaní čoho sa mám už popredu vyvarovať pred prvou chemoterapiou? Ďakujem vopred.
Moja operácia bola , Jarka , tiež dosť náročná ...hlavne tá prvá ...
Potom 6 cyklusov chema ...ten najväčší bordel sveta mi tiekol skoro tri dni v kuse do žíl ...

Najviac som mal obavy z navoľností ...no dostal som preparáty na potlačenie tohoto ...vždy ako prvé boli aplikované ..

Stravovanie bolo spomenuté ...jedz , na čo máš chuť ...nerieš zbytočnosti , aj toho nejak veľa nejak nezvládneš ...

Oddych ???...vždy , všade a za každých okolností ...spánok lieči ...toto mi povedal jeden lekár - odbornosť schválne nepoviem ...
Práca , námaha ???...povedz si vtedy ...:...." a čo je to "....

Zo mňa boli lekári občas mimo ...každá návšteva alebo naopak vizita sa končila , povedal by som , výsluchom ...zhromažďovaním infa , údajov ....net bol vtedy ešte v plienkach ...

Veľa robí aj psychická podpora rodiny a známych ...vždy sa u mňa niekto zastavil , hoc aj na päť minút , alebo zavolal ...
O pozitívnom myslení ani nevravím...
Dopredu Ťa ale upozorňujem , že pár " kamarátov " stratíš ...vtedy sa ukáže pravá tvar jednotlivca ...priateľa , niekedy aj rodinného príslušníka ...
11 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

S poslednou vetou bohuzial plne suhlasim.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
S poslednou vetou na 100% súhlasím aj ja...ale nemyslím si, že bohužiaľ...ja tomu hovorím, že vyčistí sa zrno od plevele
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Jarka, drzim ti palce a vsetko dobre dopadne, uvidis.

Ludmila, dakujem. O avastine som si precitala, zarazalo ma len, ze vsade ho pisu, ze spolu s chemo. Ak teda vravis, ze chemo nie je podmienka, tak to je myslim super. Vedlajsie ucinky? Ze by okrem ciev ku nadoru likvidoval aj tie zdrave cievy?

Babku som nahovorila lihat na druhom boku, som jej dala vankus na druhy koniec postele. Obcas sa mi stane, ze ju najdem prevratenu a je na tom zlom boku, ale to uplne obcas, takze tomu preddekubitu to moc neskodi. Ten sa troska zhorsil, ale je stabilny, len troska krvi, hlbsie uz nejde.

Zato babka sa mi uplne zhorsila. Je velmi pozitivne, ze nema bolesti, aspon to tvrdi a dokonca ani nezje obe polky tablety proti bolesti - ma len mexalen s ucinnou latkou paracetamol. Mame aj silnejsie, dokonca, ak by bolo treba lekar predpise morfiove naplaste, takze samozrejme ak uvidim bolesti, ze su, nevaham, ale zatial ked netreba, netreba. Lekar tu bol vcera, synovi povedal , ze babka ma 2-3 mesiace, ze to pojde rychlo, mne ked som ho vyprevadzala, potichu povedal, ze to bude ovela rychlejsie.

Fakt je, ze babka sa snad tych velkych bolesti ani nedozije. Snad hovorim naozaj kvoli nej. Ona uz nema buducnost, tak ten kratky cas, nech aspon vela netrpi. Metastazy na plucach jej totiz davaju zabrat. Vcera uz bola slaba a dnes mi uplne prestala chodit. Predtym sice pomalicky, na zachod s choditkom, dnes ani len stat nevladala. Som ju prekladala na stolicku a na wcko to stolickove. Dokonca som ju krmila, ruky sa jej trasu, no obrovske zhorsenie za ten tyzden odkedy som prisla. Kazda, aj najmensia aktivita jej robi srasnu unavu. V plucach jej zacalo chrchlat, rano mala uz druhy den teplotu. Uz ani nekomunikuje, len obcas - "uz nevladzem" a to len z toho ze ju presadnem niekam.

Tak ju trapim co najmenej, ked spi, nechavam ju. Len 3x denne trosku jest, pit, wcko.

Nech sa nik neporovnava s tymto pripadom ajeho rychlostou. Babka scasti pokrocile stadium, bez veskerej liecby.


Som s adozvedela, ze jej na to prisli, ked sla do nemocnice, druhy den po smrti manzela, kvoli tlaku. Tak jej prisli na ochorenie. O nicom nevedela, netusila, bola mobilna.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Srdečne Vás všetkých pozdravujem a ďakujem všetkým za cenné odpovede a psychickú podporu. Prečítali sme ich spolu s manželom, ktorý tiež všetkým ďakuje.

Nádor sa našťastie ešte nestihol prerásť aj do čriev, takže črevá sa nemuseli operačne riešiť, len ich zvonku očistili. Pri vyberaní sa im praskol. Pochopila som, že Vy ste prechádzali a stále prechádzate oveľa väčšími trápenia. Ste mojim vzorom ako statočne to všetko znášate a pomáhate iným. Som hrdá, že môžem byť členom Porady, kde je toľko skvelých ľudí ochotných pomáhať úplne vo všetkom.

Čo sa týka práce, tak musím povedať, že len účtovníctvo ma udržalo pred operáciou vo funkčnom stave. Som živnostníčka, PÚ zvládam sama len pomocou členov Porady. Pri práci zabudnem na moje problémy. Už teraz si plánujem ako ďalej zvládať prácu a spolieham sa, že ma znovu podrží nad vodou. Budem však dodržiavať Vaše rady, aby som neprecenila svoje sily.

Ešte raz ďakujem a myslím na Vás.
5 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Jaruška,
želám Ti z úprimného srdca skoré uzdravenie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Veľa robí aj psychická podpora rodiny a známych ...vždy sa u mňa niekto zastavil , hoc aj na päť minút , alebo zavolal ...
O pozitívnom myslení ani nevravím...
Doplním sám seba ...
Trochu som nad tým dumal ...slová volil , nerád zbytočné obavy vyvolával ...

Je dosť veľký rozdiel na , akú chemo ideš .
Či s jedná o aplikáciu ambulantnou formou , alebo budeš hospitalizovaná ...
Nerád robím , maľujem čerta na stenu , takže Ti prajem samozrejme tú ambulanciu ...

Tá psychika spočíva v tom , že pri hospitalizácii vidíš aj to , čo iní nevidia , nechcú vidieť ....no tomu sa jednoducho nedá vyhnúť ...
A vidíš aj posledné okamžiky jednotlivca ...
Vidíš aj smrť ...

To je to ...o tej psychike , ktorá sa tak často spomína ...
To je to ...keď Ti za tichého kvapkania látky v tmavej noci sa zbiehajú do hlavy všetky krásne spomienky zo života ..
To je to ...keď Ti prídu na myseľ všetky možné varianty , ktoré môžu nasledovať ...
To je to ...keď nadávaš na celý svet v bolestiach
To je to ...keď vzývaš všetkých možných a aj nemožných na pomoc ....od Pána cez Alaha až po Ra ....
To je to ...keď sa povie :...""" kto neprežil , neuverí .."""

Je to bohovský nápor na myslenie jednotlivca , k tomu ešte aj do Teba lejú to chemo pomaly vedrami ...
Naposledy upravil buchač : 01.09.10 at 10:16
11 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

buchač Pozri príspevok
Doplním sám seba ...
Trochu som nad tým dumal ...slová volil , nerád zbytočné obavy vyvolával ...

Je dosť veľký rozdiel na , akú chemo ideš .
Či s jedná o aplikáciu ambulantnou formou , alebo budeš hospitalizovaná ...
Nerád robím , maľujem čerta na stenu , takže Ti prajem samozrejme tú ambulanciu ...

Tá psychika spočíva v tom , že pri hospitalizácii vidíš aj to , čo iní nevidia , nechcú vidieť ....no tomu sa jednoducho nedá vyhnúť ...
A vidíš aj posledné okamžiky jednotlivca ...
Vidíš aj smrť ...

To je to ...o tej psychike , ktorá sa tak často spomína ...
To je to ...keď sa povie :...""" kto neprežil , neuverí .."""

Je to bohovský nápor na myslenie jednotlivca , k tomu ešte aj do Teba lejú to chemo pomaly vedrami ...
Dal si lekciu aj mne, ďakujem Juraj.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

bonita Pozri príspevok
Jarka, drzim ti palce a vsetko dobre dopadne, uvidis.

Ludmila, dakujem. O avastine som si precitala, zarazalo ma len, ze vsade ho pisu, ze spolu s chemo. Ak teda vravis, ze chemo nie je podmienka, tak to je myslim super. Vedlajsie ucinky? Ze by okrem ciev ku nadoru likvidoval aj tie zdrave cievy?
Netuším, či bez chemo má veľký zmysel, respektíve, či je to liečba dostatočná, to presne vedia onkológovia.
Vedľajšie účinky??? Treba veľa zvažovať, je ich naozaj veľa, môže dokonca prísť k perforácii žalúdka ... napr. .... Preto ju predpisujú len lekári, ktorí prípad chorého človeka poznajú.
Babku som nahovorila lihat na druhom boku, som jej dala vankus na druhy koniec postele. Obcas sa mi stane, ze ju najdem prevratenu a je na tom zlom boku, ale to uplne obcas, takze tomu preddekubitu to moc neskodi. Ten sa troska zhorsil, ale je stabilny, len troska krvi, hlbsie uz nejde.
Babka by polohu mala meniť aspoň každé 2 hodiny, neležať stále na jednom mieste a tomu postihnutému sa viac vyhýbať. Ak je koža zružovelá po polohovaní, treba ju zľahka!!! premasírovať. Masírovanie u onkologických pacientov je inak kontraindikované, pretože masáže spôsobujú prekrvenie kože a tým napomáhajú rozširovaniu metastáz do celého tela.
Zato babka sa mi uplne zhorsila. Je velmi pozitivne, ze nema bolesti, aspon to tvrdi a dokonca ani nezje obe polky tablety proti bolesti - ma len mexalen s ucinnou latkou paracetamol. Mame aj silnejsie, dokonca, ak by bolo treba lekar predpise morfiove naplaste, takze samozrejme ak uvidim bolesti, ze su, nevaham, ale zatial ked netreba, netreba. Lekar tu bol vcera, synovi povedal , ze babka ma 2-3 mesiace, ze to pojde rychlo, mne ked som ho vyprevadzala, potichu povedal, ze to bude ovela rychlejsie.
Možno má prah bolesti nastavený vyššie, preto ich nevníma ako silné ...
Fakt je, ze babka sa snad tych velkych bolesti ani nedozije. Snad hovorim naozaj kvoli nej. Ona uz nema buducnost, tak ten kratky cas, nech aspon vela netrpi. Metastazy na plucach jej totiz davaju zabrat. Vcera uz bola slaba a dnes mi uplne prestala chodit. Predtym sice pomalicky, na zachod s choditkom, dnes ani len stat nevladala. Som ju prekladala na stolicku a na wcko to stolickove. Dokonca som ju krmila, ruky sa jej trasu, no obrovske zhorsenie za ten tyzden odkedy som prisla. Kazda, aj najmensia aktivita jej robi srasnu unavu. V plucach jej zacalo chrchlat, rano mala uz druhy den teplotu. Uz ani nekomunikuje, len obcas - "uz nevladzem" a to len z toho ze ju presadnem niekam.
Tým, že viac leží, pľúca sa málo ventilujú, okrem toho nádor môže vytvárať tekutinu v pleurách, preto tén akustický fenomén pri dýchaní, treba trošku zvýšiť podušku pod hlavou, tekutina vplyvom tiaže klesá nadol a uľahčuje chorému dýchanie.
Tak ju trapim co najmenej, ked spi, nechavam ju. Len 3x denne trosku jest, pit, wcko.
Máš môj veľký obdiv, priznám sa neviem či by som toto dokázala 24 hodín. Dávaj si pozor na svoje vlastné zdravie.
Nech sa nik neporovnava s tymto pripadom ajeho rychlostou. Babka scasti pokrocile stadium, bez veskerej liecby.

Som sa dozvedela, ze jej na to prisli, ked sla do nemocnice, druhy den po smrti manzela, kvoli tlaku. Tak jej prisli na ochorenie. O nicom nevedela, netusila, bola mobilna.
Odpovede som dala do textu ...
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj Jarka,

prajem Ti krasny sviatocny den, vela sil, vidim, ze naberas spravny smer, ja som tiez uctovnicka, a praca ma taktiez motivovala k urcitym vykonom, ale opäť pripomienka vsetko s mierou. Pekne si rozplanuj den, ked Ti bude dobre chvilku rob, ak budes potrebovat oddych oddychuj, ale nie s myslienkami, ze nestihas, uplne vypni a relaxuj. Ja som zacala opäť pliesť, lustiť sudoku a podobne.
Zajtra idem na kontrolu, kde ma cakaju vysledky z PET vystrenia, tak uvidim ako som dopadla.
Este k praci- mozno by bolo dobre keby si zo zaciatku mala laptop, ja som si ho kupila a pomaha mi ked mi nie je dobre sediet, tak lezim , mam ho na kolenach, alebo podlozke a pracujem i takouto formou, mam sice na manzelovej strane urobenu malu pracovnu, ale vecer mi to to pomoze spratat.Vzdy vsetko nejakym spoosobom ide.
Este raz krasny den.
3 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Vdaka Ludmila za ucast. Je to fakt, ze sice nepocitujem tie jej problemy osobne, ale vidim to na nej a hlavne to je napor na psychiku. Vidim ako ju kazdy nadych, vydych unavuje, kazde prezutie susta / kasoviteho/, kazde prehltnutie, aj to ze ju nadvihnem a hned prelozim na wc stolicku, aj ked ju na normalnej potiahnem ku stolu. Aj prevratenie na posteli ju unavuje. Skratka, nevladze dychat.

Kozu ma dobru, dokonca aj ten kvazi dekubitus sa zmensil, uz je to len odreta koza, nekrvaca.

No ide dolu s tlakom a hore s pulzom, co zn. ze srdce jej nevladze okyslicovat a tak maka o dusu.

Ale za ten napad s vankusom dakujem, este dnes vypytam dalsi, lebo naozaj lezi len na jednom, bola tak zvyknuta, aj ked takom masivnom.

Lekar jej nepredpisal nic na ulahcenie dychania, asi nic neexistuje. neviem, nemam ani potuchy ako take pluca s metastazami vyzeraju a pracuju. A co za sarapatu tam sposobuju metastazy. Ale uz mam predstavu ako vyzera clovek s obstrukcnou bronchitidou tazkeho stavu.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím ťa JarkaL, som rada že si po operácii a hlavne, že dobre dopadla. Prajem ti skoré uzdravenie, držím všetky palčeky. Maj sa pekne a drž sa aj naďalej.Valika
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

len malá oprava, po operácií je naša druhá Jarka, Jarka 1, ale palčeky držíme rovnako a prajeme skoré uzdravenie.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ďakujem, ďakujem za opravu, ale aj tak jej držím palce. Prepáč, JarkaL, že som ťa poslala na operáciu. Dúfam, že sa máš dobre. Ešte raz sa ospravedlňujem. Pekný deň každému!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

bonita Pozri príspevok
Vdaka Ludmila za ucast. Je to fakt, ze sice nepocitujem tie jej problemy osobne, ale vidim to na nej a hlavne to je napor na psychiku. Vidim ako ju kazdy nadych, vydych unavuje, kazde prezutie susta / kasoviteho/, kazde prehltnutie, aj to ze ju nadvihnem a hned prelozim na wc stolicku, aj ked ju na normalnej potiahnem ku stolu. Aj prevratenie na posteli ju unavuje. Skratka, nevladze dychat.

Kozu ma dobru, dokonca aj ten kvazi dekubitus sa zmensil, uz je to len odreta koza, nekrvaca.

No ide dolu s tlakom a hore s pulzom, co zn. ze srdce jej nevladze okyslicovat a tak maka o dusu.

Ale za ten napad s vankusom dakujem, este dnes vypytam dalsi, lebo naozaj lezi len na jednom, bola tak zvyknuta, aj ked takom masivnom.

Lekar jej nepredpisal nic na ulahcenie dychania, asi nic neexistuje. neviem, nemam ani potuchy ako take pluca s metastazami vyzeraju a pracuju. A co za sarapatu tam sposobuju metastazy. Ale uz mam predstavu ako vyzera clovek s obstrukcnou bronchitidou tazkeho stavu.
Ahoj,

najskor Ti poprajem vela sil, hlavne psychickych, budes ich potrebovat, nechcela som reagovat na Tvoj prispevok, nakolko na niektore prispevky mi je tazko pisat, ale predsa skusim, Ty mozes uz urobit len jedno byt pri nej a starat sa tak ako sa staras, tam viac nenarobis bohuzial, ak to postihne pluca, je to svinstvo - prepac, ze tak uprimne pisem,ak mas pocit , ze ma bolesti, mozes jej vypytat naplaste od bolesti, davala som ich otcovi, no nie kazdy ich znasa, alebo tramadol ak dokaze prehlatat mozu byt i kvapky.Ty sa mozes snazit len o jej co najväcsie pohodlie a aby, mala od bolesti nieco.Pokial ma dobre srdiecko .... , prepac, ale dnes mi akosi nejde pisat.Ospravedlnujem sa.
Prajem vsetkym pekny den.
1 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Dobrý večer všetkým návštevníkom portálu,
musím sa priznať naozaj dlho som zvažoval, či sa zapojiť do tejto ,,háklivej“ rozpravy o pôvode a psychike zvládnutia tak vážneho problému, akým je onkologické ochorenie.

Budem o probléme rozprávať otvorene, bez príkras a nemiestneho vymýšľania.
Keď Vám lekár oznámi že diagnostika našla ohraničené ložisko výskytu novotvarových buniek , TO NIE JE KONIEC SVETA!!!!
Našťastie dnes je onkologické odvetvie tak rozvinuté, že dokáže lokalizovať akýkoľvek vznikajúci novotvar. Neznamená to, že každý je zhubný!
Povedzme si ako nádor vzniká.
Ak sa bunka vplyvom zmenených ekologických podmienok, stresu, a ďalších faktorov premení na bunku, ktorá je podobná bunke pôvodne zdravej ale má iné vlastnosti, hovoríme , že vznikla bunka benígna- teda nádorová ale nezhubná. Čím je bunka jednoduchšia, tým sa rýchlejšie množí, teda rastie rýchlejšie ako bunky zdravé.
Našťastie ľudské telo si proti takémuto nekontrolovanému rastu vie vytvárať silnú obranu, tvorbou buniek ochranných, schopných boja s nádorovými bunkami. Voláme ich T-lymfocyty. Oni dokážu novo tvarovú bunku obkolesiť a likvidovať až po vylúčenie z organizmu.
Pretože práve pre zlej životnej ekológii, nesprávnej ,nečistej potrave ,stresom atď..., si ľudské telo tvorí stále menej a menej T lymfocytov cytostatickej rady , telo si s nimi vie poradiť čoraz ťažšie. Preto sa časom aj nezhubný nádor ďalej rozrastá a v istom momente sa premení na nádor zhubný – malígny, úplne s líšiaci od zdravých buniek.

Tento druh bunky
a: zhubná bunka má rýchlejšie delenie, teda rýchlejší rast od buniek zdravých
b: vo svojom medzi bunečnom okolí dokáže zmeniť kyslú bariéru( je potrebné si povedať , že
T- lymfocyty dokážu pracovať len pri PH 7,35). Práve vytvorením kyslej bariéry nemôžu
T –lymfocyty zhubnú bunku zničiť, lebo sa k nej nedokážu pre kyslosť priblížiť.
c: zhubná bunka do svojho okolia vylučuje tzv. rakovinový toxín, nazývaný tiež rakovinový proteín, teda jed ktorý ničivo pôsobí na ľudský organizmus.

Človek začína bezdôvodne chudnúť, stráca chuť k jedlu, prudko mu klesá počet leukocytov v krvi. Pri biochemickom vyšetrení krvi má zvýšenú sedimentáciu. Začína slabnúť! Proces delenia chorých naberá na obrátkach. V tele pacienta vznikajú najprv bližšie neskôr vzdialenejšie metastázy.
Toto je veľmi zjednodušený popis vývoja rakoviny.
Ak je proces metastáz spustený, prudko klesá percento úplného vyzdravenia. Obyčajne sa za úspech pokladá predĺženie života pacienta o neurčenú dobu.
Podľa teórie pána Čerezova DRCS, rakovina vzniká v dôsledkov homeostatických zmien v organizme, teda úplnou poruchou energií JING a JANG.

Za najdôležitejší moment osobne pokladám chuť žiť! Ak sa s rakovinou rozhodnete bojovať, a budete robiť všetko preto aby ste ju premohli, máte veľkú šancu tento boj vyhrať!
Celkom prirodzene objavíte vo svojom tele rezervy , o ktorých prítomnosti ste ešte nedávno nemali ani potuchy.
Som zástancom teórie, že do boja s touto civilizačnou metlou je potrebné zapojiť všetky dostupné prostriedky. Teda modernú medicínu, a to aj s vedomím, že účinné farmakologické preparáty likvidujú nádorové bunky a pri vylučovaní s ľudského organizme ničia ja tie zdravé a potrebné!
Som zástancom teórie , že je potrebné ak je to v záujme veci použiť aj rádioterapiu, lebo jej cielená aplikácia pomôže v boji s nádorom, hoci hromadenie rádioizotopov v orgánoch časom spôsobí ich preťaženie a v nejednom prípade aj kolaps.
Som hlboko presvedčený, že ich škodlivé účinky sa dajú vylúčiť , alebo minimalizovať do takej miery, že sa stávajú zanedbateľnými. V druhom kroku sa dá obnoviť tvorba vlastných T-lymfocytov cytostatickej rady, teda tých ktoré dokážu úspešne potlačiť tvorbu množenia buniek rakovinových.
V kroku treťom , sa dá dosiahnuť dlhodobou aplikaciou prírodných preparátov , že nové –zdravé bunky po doliečení získajú inú preprogramovanú bunečnú pamäť, teda ,,zabudnú na proces bujnenia“! človek je definitívne mimo ohrozenia recidívou.
Rozprávka?
NIE! Skutočnosť!
Východná pologuľa našej planéty takto rieši problémy ľudstva. Nepolemizujú o nich , ale robia. Od roku 1995 aj taký vyspelý štát akým je Japonsko nastúpilo popísanú cestu a má úspechy. Preparáty prastarej Tibetsko- čínskej cisárskej medicíny používa klinicky a s úspechom.
A vážení priatelia, v nejednom prípade vyhrali nad rakovinou už aj v štádiu metastáz.
Môj príspevok k tak závažnej téme , neberte ako pokus Vám čokoľvek podsúvať! Ale nazvime to morálny kódex, mi káže Vám predložiť k úvahe túto informáciu.
9 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
No tak babka mala stastie v nestasti - tych velkych bolesti, ktore toto ochorenie so sebou ku koncu prinasa, sa nedozila. Vcera navecer mi povedala, ze uz nechce vstat, uz che len spat a dnes poobede sa jej to splnilo.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
jarka /bonita/ - úprimnú sústrasť
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
vdaka, aj ked ta patri asi rodine. Neslo o moju babku, ale o tu co som opatrovala. Kedze som tu o jej problemoch pisala, chcela som dat aj vediet, ze uz vlastne skoncili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať